Přejít na obsah

XDS


Pawouk

Doporučené příspěvky

a co předpínače pásů? nic? nebo je nemáš Crew protect assistant? možná je dobrý na to, že zaškrtí střeva a to hnědé se nedostane až do trenýrek.... někde jsem tu psal, že by mě zajímala funkčnost a to jsem netušil, že ji poznám na vlastním těle, nic příjemného.... nemyslím to přitažení ale to zalepení....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávná podobná zkušenost jako Hravec. Stoupáček, kousek přede mnou X5 M, tak si říkám jak ho dojedu, levá zatáčka, trochu to říznu a proti mě kamion. Takže instinktivně zamezení střetu, mrsknu pravá, prdel ujíždí, ESP zasahuje, levá, srovnáno, haxna z plynu. Já mám následně lepivec v trenýrkách, páč sem mohl rýt ten cca 15-ti metrový sráz dolů. Vzívám aláha, že neseslal vláhu a tak to na cestě i při uvedeném manévru pěkně drželo.

Ani v tomto případě jsem však na maxidotu žádnou hlášku o zásahu ESP nenašel, byť kontrolka evidentně problikla. Jinak O3 2.0TDI 4x4.

no já bych řek, že tam možná i byla, ale tys v tu chvíli hypnotizoval očima něco úplně jinýho  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

prosím všechny experty o odpověď na dotaz-jste si všichni naprosto jisti , že to XDS je jen o software? Já vím, že tady všichni píší, že jde nakódovat i ventilek (s čepičkou či bez) ale mám furt pocit, že nejen o softu to je. Nepotřebuji detailní vysvětlení, jde mi o odpověď ano-ne. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ANO i NE .... když budeme jako hw brát brzdy s ABS, které pibržďují v zatáčce vnitřní kolo při určitém bočním přetížení, které zase pozná ESP, či nově ESP, což je kombinace hw a sw ... nicméně zapnutí nebo vypnutí XDS je jen sw záležitost, protože ten hw už tam je k jiným účelům....takže XDS žádný další hw nepotřebuje....

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji mnohokrát. Takže vlastně diferenciál (či jak to nazvat) s tím jako takový nemá vůbec nic do činění, protože se efekt samosvoru vytvoří přibrzděním kola, které to zrovna potřebuje a kteroužto informaci získáme z čidel ABS (i jiných). A něco málo výkonu motoru proměním v teplo z brzdy. Ještě jednou děkuji. A ty ventilky....no víš co, Hravče, já mám emerického kolegu až z emeriky a ten věří (a to není soustavně na plech...) že do dvou do tří let bude fungovat teleportace a věří tomu zcela bezmezně a kdykoli je ochoten to dokazovat, takže nějaký ventilek ....abych to zúžil na české poměry...kdo z nás ví, co v Tobě, Pawoukovi a nebo třeba ferdovi dříme, že jo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ječte k tomu XDS - všechny O III mají v podstatě opak XDS, s názvem EDS

 

EDS brání protáčení jednotlivého kola poháněné nápravy. Pokud se kolo začne protáčet, EDS ho přibrzdí a přenese hnací sílu na druhé kolo nápravy. Tím pomáhá při jízdě na vozovce s rozdílnou přilnavostí pod jednotlivými koly poháněné nápravy. Pokud by hrozilo přehřátí brzdy brzděného kola, EDS se automaticky vypne. Vozidlo zůstane schopné provozu a má stejné vlastnosti jako vozidlo bez EDS. Jakmile se brzdy ochladí, EDS se znovu automaticky aktivuje.
 
XDS je rozšířením elektronické uzávěrky diferenciálu. XDS však nereaguje na protáčení hnacího kola, ale na odlehčení vnitřního kola poháněné nápravy při rychlém průjezdu zatáčkou. Automatickým brzdným zásahem na odlehčené kolo zabrání XDS jeho protáčení. Tím se zlepší trakce a vozidlo je schopné se udržet v požadované stopě.

 

 

a trochu OT .... ona v podstatě teleportace už možná opravdu je - mimo to že proběhla experimentálně teleportace atomů, fotonů či laresu, lze to již nyní a to pomocí 3D tisku, není to sice čistá teleportace, ale když jsem se zajímal kdysi o 3D tisk, tak ten je výplodem potřeby přenášet předměty a jídlo na oběžnou dráhu země na ISS - sice fazicky tam někdo musí dopravit materiál na 3D tisk, ale na zemi lze předmět zkonstruovat nebo modifikovat a pošlou se jen jedničky a nuly namísto celého předmětu s nákladem několika miliard USD ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíte si, že by mohla ABS jednotky hlídat veškeré stavy a když uvidí, že tohle je fakt mimo možnosti Vašeho vozu tak Vás přenese k Vám domů.....rozhodně zajímavá myšlenka. Nebo lepší použití při policejní kontrole - kam se hrabe řídila osoba blízká. :lol::'>  :lol::'>  :D  :D  

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...