Přejít na obsah

Nejde zařadit zpátečka


Doporučené příspěvky

Zdar klubáci :-)

 

 

potřeboval bych menší radu. Mám Oktávku II 1,9 77Kw, manuál najeto cca 170tis,

Problém zpočívá v tom, že mi najednou vůbec nejde zařadit zpátečka, jinak všechny kvalty OK, Zkoušel jsem znovu nastartovat a pořád to samé a nejde to ani na "sucho", když je chcíplej motor.....

Tak nevím jestli to bude bowden zpátečky, nebo kulisa....převodovka...poraďte prosím.

Předem Všem moc díky :-)

Editováno: , autor: Yuri IronHead Beránek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zpatecka zadny vlastni bovden nema. Je to reseno tak, ze kdyz zatlacis radici paku dolu, tak ti mechanismus pod samotnou radici pakou dovoli pohnout pakou vice doleva (lanovod na pohyb paky do boku). Kdyz s ni potom jdes dopredu, zapojuje se do hry druhy lanovod, ale v nem byt problem nemuze, to bys nezaradil ani 1, 3 a 5.

Takze podle me:

1) Muze byt spatny mechanismus pod pakou, ale to se mi nezda pravdepodobne. (Melo by stacit oddelat manzetu a omrknout to.)

2) Muze byt nejak zasekla ta mechanicka cast nad prevodovkou, ktera meni pohyb dvou bovdenu na posouvani a toceni tyce, co vede do prevodovky. (Vzduchovy filtr i s boxem ven, idealne i baterku ven a zkontrolovat, rovnou i promazat.)

3) Samotna prevodovka.

Toto je jen muj nastrel, nikdy jsem se s touto vadou nesetkal.

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím. 

 

Mám velký problém! Stojím podélně mezi dvěma auty a nelze mi zařadit zpátečka a nemůžu tím pádem ani vyjet. 

 

1 a 3 stupen lze bez problémů, auto i popojede, ale nemůžu vyjet ani z parkoviště když mám z každé strany auto. 

 

Nevíte čím to může být? Nic vytečeného pod autem není, startování bez problémů.

 

Díky za odpověd.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec jsem k autu přišel asi po půlhodině nerváků při PC. Obvolal jsem 2 automechaniky, jenom jsem se mrkl pod manžetu vše se mi zdálo OK. Pak jsem zkusil nastartovat a vše šlo v pořádku! Zpátečka zařazená a projel jsem okruh asi 10 km a všechno šlo. Jediný problém kde furt zůstává je ten, že když řadím 2 a 4, tak tam jdou ztěžka, určitě je to jiné než dřív. Tak nevím zda se to rozjede po více km, nebo raději zajet na kontrolu díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravim všechny a tímto vás prosím o radu. O2 r.v.2006 1.9 TDi PD 5ti qvalt. Problém s zařazením zpátečky.V pátek jsem ujel nějakých 300 km a na to v sobotu po ujetí cca 50ti km jsem měl problém zařadit zpátečku.Šla tam prostě jedině přes zuby.Všechny rychlosti ok. Pokud jsem zhasl motor šly všechny rychlosti i zpátečka,ale po nastartování prostě přes zuby. Když jsem přišel cca po 4řech hodinách když to vychladlo,všechno fungovalo.Ale jak jsem zase ujel dlouhou vzdálenost po zahřátí tam šla zpátečka tak dvakrát a pak už zase přes zuby.A zřejmě po vychladnutí to zase šlo. Můžete prosím někdo poradit?Předem moc děkuju

Editováno: , autor: Petr 1.9TDI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...