Přejít na obsah

Výmena palivovej hadice


kimmi

Doporučené příspěvky

Nechcem zakladať novú tému a tak to šupnem sem,je to tiež ohľadom zápachu benzínu.Unavou,starobou 11 rokov praskla mi na F1 benzínová tvarovaná hadička.Je to tá ktorá z pohľadu na motor spred otvorenej kapoty,pohľad na vstrekovaciu lištu je to tá čo je do lišty zapojená na ľavej strane ,spolujazdcovej.

pekne to striekalo jak z injekčnej striejkačky,ani voňavý stromček netreba.

Potreboval by som číslo tohoto dielu podľa ETKy.

Na tom detailnom snímku je vidieť ako je prasknutá,stačí meniť iba hadicu a sponky,alebo aj niečo iné,lebo na lište vstrekov tam je to jasné ale druhá strana je trochu iná,je tam nejaké kolienko.Ďakujem.

post-43820-0-53037800-1446061910_thumb.j

post-43820-0-88809400-1446061920_thumb.j

post-43820-0-26500400-1446063837_thumb.j

Editováno: , autor: kimmi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pobehal som u nás všetky predajne s autosúčiastkami a autoservisi,nikde to nemali ,ani v autorizáku v susednom meste,iba na objednávku,cena dosť vysoká či v autorizáku alebo inom servise,no v autorizáku zajtra bude inde 4 a viac dní.

Skrátil som tú pôvodnú no trochu to slizí,takže bude nová len mám dilemu ako dám dole tú rýchlospojku čo je na druhej strane ten hadičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,potrebujem vymeniť hadicu prívodu paliva k rozdeľovaču (vstrekovacej lište).Praskla,na jednej strane pri lište je sponka to neni problém no na druhej je nejaká rýchlospojka,ktorá sa spája s vedením k nádrži,myslím.Ako sa rozoberá tá rýchlospojka.

Dočítal som sa na nete že rýchlospojka má pružné miesto kde treba zatlačiť a ťahom sa odopne.Na odvetraní nádrže to tak je,viď foto,no na prívode paliva je iná rýchlospojka a má iba také malé štrbinky.

Jak to dať dole,pomôžte.

post-43820-0-46809000-1446116310_thumb.j

post-43820-0-26451100-1446116322_thumb.p

post-43820-0-45576100-1446124373_thumb.j

post-43820-0-94524600-1446124381_thumb.j

post-43820-0-11175400-1446124391_thumb.j

post-43820-0-71922100-1446124397_thumb.j

post-43820-0-62675600-1446125390_thumb.j

Editováno: , autor: kimmi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Laco, nevím za kolik ti to nabízeli u vás, ale když jsem se díval tam kde beru díly já (skoda-dily.cz) tak to vyšlo dohromady za 400 CZK, mimochodem je i sk ekvivalent stránek viz obr. A pokud by jsi platil online kartou, tak druhý den to máš doma, alespoň já to tak vždy mám u cz stránek.

post-3505-0-07323000-1446117756_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martin,už som objednal  hadicu aj sponku,spolu za 20,drahé ale potrebujem to čo najskôr,takpovediac ihneďa a neviem koľko je poštovné od autodielov a ja to mám po ceste z roboty.

Len neviem ako tú rýchlospojku dám dole.či nato treba nejaké kliešte alebo sa to dá aj svojpomocne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie iba prívod paliva tá ľavá čo je na fotke prasknutá,tam pri tom nátrubku ktorý je na lište vstrekovačov je iba nasunutá a ide tam tá sponka to je ok ale druhá strana hadice je spojená s tou prívodnou hadicou z nádrže takou rýchlospojkou a tá je dodávaná spolu s tou hadičkou,miesto je pri expanzke tam,tak je pes zakopaný neviuem ako dám dole tú rýchlospojku,lebo vedľajšia rýchlospojka odvetrania je iná a tá má ten cudlík na zmačknutie a vybratie ale rýchlospojka na prívode to nemá,iba také malé otvory asi asi bude treba do tých niečo zastrčiť,uvidím ke´d budem mať novú hadicu jak to tam vypadá.Kukni sa na svojom že to máš tak isto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak se tak dívám na ty jednotlivé fotky v těch několika tématech, tak by ta gumová hadice měla být nastrčena z obou stran na nátrubcích a jen stažena těmi pružnými sponami, nebo se mýlím (na auto se nemám možnost teď podívat), nemyslím že by bylo potřeba nějaké kolínko (pokud tomu říkáš rychlospojka) rozebírat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martin to čo si označil je rychlospojka odvetrania nádrže a to meniť nejdem,potrebujem povoliť tú druhú rychlospojku prívod paliva čierna hadica od filtra a tam je to iné a čo sa týka toho kolienka čo si spomínal tak na tom neni zas taká sponka rozoberatelna to sa kupuje v kuse hadica-rychlospojka

Keď pozrieš na svojom aute uvidíš jako to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...