Přejít na obsah

Brzdy Fabia


Claw

Doporučené příspěvky

Prosím o radu, setkali jste se s tím?

 

Na služební Fabii I. (1,2 HTP, 47 kW, bez ABS) jsme měnili brzdové destičky a kotouče. Vše při pravidelném servisu, do té doby vše OK, jen sjeté desky a slabý kotouč, vše nové, originál díly, dělal to autorizovaný servis. Je to cca 2 roky zpět.

 

Od té doby to zlobí - popíši anabázi:

 

1. cca 2 měsíce po výměně vibrace do volantu, zničené desky ("oskákané"). Stočení na soustruhu, nové destičky. Vše opět autorizovaný servis.

 

2. za další cca 2- 3 měsíce opět totéž. Následovala výměna kotoučů, nové desky, důkladné rozhýbání pístků.

 

3. Opět po krátké době vibrace do volantu. Opět kotouče, desky, nové pístky, těsnění, prachovky.

 

4. Cca 3 měsíce závada zpět. Kompletní demontáž brzdového systému, přezkoušení a kontrola veškerých dílů. Při jízdě bez brždění se kotouče samovolně hřejí. Výměna: hlavní brzdový válec, profouknutí a kontrola trubek, nové brzdové hadičky, nové kompletní brzdiče + třmeny, kotouče, desky. Původní zůstal pouze posilovač a trubky.

 

Toto bylo letos v únoru, koncem června to zase zlobí.....

 

Podotýkám, že s tím nejezdí žádní idioti, nestřídají se na tom, původní destičky vydržely přes 100 000 km, na mé Octavii jsem je měnil po 120 000 km, takže vliv "těžké nohy" bych vyloučil.

 

Už nevím co s tím, pokud jste se někdo s touto závadou setkal, prosím o radu. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Tak jenom pro info ....

zkusil jsem i hadičky a zase po 2 měsících problém.

Už mi to nebavilo a nechal jsem to vyměnit komplet. Dostala nové kotouče, destičky a hlavně NÁBOJE KOLA. Stálo to sice 20 tisíc, ale světe div se, už je půl roku pokoj. Tak jen až to budete někdo řešit, ať máte o čem přemýšlet.

Editováno: , autor: Claw
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...