Přejít na obsah

Problém s nakódováním budíků


Koldo

Doporučené příspěvky

Menili sme prístrojovku Classic za prístrojovku s PP, pri skúške v garáži všetko v pohode. Po dokončení som chcel vycúvať, akonáhle som pohol volantom a prešiel asi meter, rozsvietila sa kontrolka serva. Diagnostika podpory riadenia (serva) porucha 1317 - RJ v združených prístrojoch, načítajte pamäť závad. Diagnostika prístrojovky ukazuje jedinú poruchu - Snímač vonkajšej teploty skrat na minus, alebo vadný. Snímač nemám zapojený, lebo som ho zatial nezohnal. Poradte, čo by to mohlo robiť a ako to odstrániť. Po výmene za pôvodnú prístrojovku je všetko OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pls, nemáte niekto kódovanie prístrojovky 6Y0 920 xxx pre 1,2 47 kW mr 2003. Pôvodné budíky majú kódovanie 00102 a s PP majú 00101. Posledné číslo je kalibračná konštanta tachometru, len neviem, aká má byť - v mojej DP sa nič o nej nepíše. Predpokladám, že tu by mohla byť chyba, lenže kódovanie 00102 mi nechcú nové budíky zobrať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výbava je classic, t.j. origo akrem airbagu nič. Prístrojovka s PP je vymontovaná z auta od kamoša, ktorý dával maxík. Tabuľku som zohnal, len ani zasvet to nechce tú 102 zobrať. v kanáli nameraných hodnôt ukazuje 23984 -t.j. kódovanie xxxx1 - zdroj signálu CAN. V starej je xxxx2 - zdroj signálu tachosnímač. Tu je predpokladám príčina, len neviem zmeniť kódovanie. Chcel som skúsiť prispôsobiť konštantu tachometru podľa DP, ale vôbec neotvorím kanál 16 v prispôsobení. V DP píšu, že je treba previesť login, ale ani to nejde - kód 13861 neberie. Tak raďte :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz som prišiel od auta. Pôvodná prístrojovka je 6Y0 920 860 M B41. Čidlo dopojené, zatial len odporom. Prekódovať nejde ani zasvet - ale len 2 na konci - tak neviem, či to vôbec je možné. Skúšal som zmeniť kódovanie na 02101, to zobrala. Este jedna zaujímavá vec sa stala. Servo by malo mať kódovanie 00140, malo ale 10140. Skúsil som ho prekódovať, ale nepomohlo. Zaujímavé je, že pôvodná prístrojovka sa dá prekódovať na 00101. Neodskúšal som, čo nato servo, lebo mi došli baterky v notíku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zmena kódu v pôvodnej nemá vplyv na signalizáciu poruchy - všetko je OK.

Jednu vec mi niekto povedzte: Po nakódovaní novej prístrojovky do poľa extra načíta najskôr vin majej fabky a po nejakych 2 sek sa kódy zmenia na vin pôvodnej fabky, z ktorej prístrojovka je. To je asi chyba, nie? Auto ide v pohode s obomi prístrojovkami, stačí ich len prehodiť. Kontrolka imobilizéru zhasne v oboch prípadoch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 alebo 2 na konci vplyv nemá - odskúšané na pôvodnej prístrojovke - bez závad. Pri skúšaní som zistil že servo si zapíše chybu len po zapnutí zapaľovania. Ak chybu vymažem, viac sa nezapíše, ani po naštartovaní a jazde, až po znovuzapnutí zapaľovania.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možná ano.Buď Vasem nebo Hex Canem

To nemyslite vazne?

Kurnik neviete kdosi strucne dat navod co sa k comu prisposobuje,uz sa mi z toho stavaju vlasy dupkom /dnes som sa dal ostrihat ,pre istotu/.

Mate to tu odvahu kdosi napisat pokope? Pocul som,ze ked mam original dalkove ze to ide iba niekolko krat da prisposobi ci co.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 alebo 2 na konci vplyv nemá - odskúšané na pôvodnej prístrojovke - bez závad. Pri skúšaní som zistil že servo si zapíše chybu len po zapnutí zapaľovania. Ak chybu vymažem, viac sa nezapíše, ani po naštartovaní a jazde, až po znovuzapnutí zapaľovania.

Staré sú tiež 6Y0 a idú kódovať v pohode, ale chyba je asi inde, viď vyššie uvedené. Buď niečo odišlo v prístrojovke (blbá náhoda), alebo treba ešte nejaké prispôsobenie, ale čoho.

Editováno: , autor: Koldo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kurnik neviete kdosi strucne dat navod co sa k comu prisposobuje,uz sa mi z toho stavaju vlasy dupkom /dnes som sa dal ostrihat ,pre istotu/.

Mate to tu odvahu kdosi napisat pokope? Pocul som,ze ked mam original dalkove ze to ide iba niekolko krat da prisposobi ci co.

ŘJ imobilizéru (je součástí panelu přístrojů):

- přizpůsobení (PIN)

- přizpůsobení klíčů

ŘJ panelu přístrojů

- nakódování (podle výbavy)

- přizpůsobení najetých kilometrů

- přizpůsobení servisních intervalů

Pak už si můžeš vyhrát s ostatním přizpůsobením, respektive zkontrolovat, zda-li je vše nastaveno stejně, jako ve starých budíkách. U novějších budíků se už toho moc přizpůsobit nedá.

Editováno: , autor: rkonf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 alebo 2 na konci vplyv nemá - odskúšané na pôvodnej prístrojovke - bez závad. Pri skúšaní som zistil že servo si zapíše chybu len po zapnutí zapaľovania. Ak chybu vymažem, viac sa nezapíše, ani po naštartovaní a jazde, až po znovuzapnutí zapaľovania.

Staré sú tiež 6Y0 a idú kódovať v pohode, ale chyba je asi inde, viď vyššie uvedené. Buď niečo odišlo v prístrojovke (blbá náhoda), alebo treba ešte nejaké prispôsobenie, ale čoho.

raz som počul od jedneho znameho že skus znovu prekodovať gateway

problem bol že po vymene za maxik a dani naspeť povodnych budikov sa po rozsvieteni obrysoviek budiky (tie povodne) nerozsvietili pokial nebol klučik v polohe 1...

daej som to neriešil lebo maxik svieti v pohode aj bez kluča

ale možno ti to pomože

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Profor> dik, idem to vyskúšať. Možno to bude tak, lebo ked sme prispôsobili imobilizér, všetko išlo OK, ale potom som tam omylom nahodil pôvodnu prístrojovku (kua, su skoro rovnaké, najmä keď sú vedľa seba :unsure: ) a porucha serva začala vyskakovať až potom. Lenže potom by to malo robiť aj s pôvodnou prístrojovkou .... asi

Editováno: , autor: Koldo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...