Přejít na obsah

Uražené zrcátko


Paul

Doporučené příspěvky

Dneska se mi stala taková nemilá věc (pro mě nemilá až zas tak nee), zastavily jsme u obchodáku šikmo ke směru jízdy (viz foto) a táta, který seděl na zadním sedadle otevírá dveře (ani ne 30 cm) a rána jako prase. V prvním okamžiku si myslím že nemáme dveře, podívám se a naštěstí tam jsou a ještě se houpou na tom prvním peru. Vylezu (seděl jsem na místě spolujezdce) a než dojdu k těm dveřím a auto který je sestřelilo se pomalu zastavuje, na zemi rozbytý zrcátko (jeho) chlap vylízá a jde se podívat, zvedá to zrcátko a něco už si státou povídali, prozkoumávám naše dveře a nic (jen malá šmouha kterou rozleštím) chlap se jde přiložit to zrcátko na jeho auto jestli se to náhou jen neuvolnilo a v tem moment to s ním málem praštilo (viz foto jeho dveří), chvíli kecáme a zněj vyleze že to nemá pojištěný a že je to jeho chyba a že je to blbá shoda náhod.............no uznal to že si za to může sám.

Tak se chci zeptat jestli by s toho mohli být problémy, jestli má mou značku nevím, jméno jsem mu nedával, protože ho nechtěl, já jeho značku mám a mám to vyfocený (sice nic moc, ale to podstatný tam je)

post-18-1160942606.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotil jsem to až když jsem se vrátil z obchodu (cca 10min) ta modrá Octa tam nestála, bylo tam volné místo a na kraji stála modrá Fabie, prostě volné místo pro jedno auto mazi náma a modrou Fabií

post-18-1160943133.jpg

Editováno: , autor: Paul
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teoreticky ano, pokud by to nahlásil, byl by první a těžko bys to vyvracel. Teoreticky dobrej fígl, jak se z toho vyvlíct. Uznat svoji vinu a pak toho druhýho naprášit, že ujel od nehody... Vidíš, to mně doteď vůbec nenapadlo. Nejlepší je fakt vždy volat benga, asi i když se ti nic nestane a škodu má ten druhej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dopr.... doufám že ho to nenapadne, na to parkoviště vidím a policajti tam nejeli. Jak na tom tak přemýšlím tak je ještě velký štěstí že jel dost rychle, jinak by táta stihl ty dveře otevřít víc a to to už asi tak lehce nepřežily

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja teda nevim, ale podle me je to vina toho, kdo otevira dvere a nepodiva se ze nic nejede.

To ano, ale tady ten chlap přejížděl přes parkovací místa, nebo se pletu? :unsure:

Nepleteš, jestli chtěl jen projet, to nevím, ale zastavil až na tom druhým

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je hlupost, mas svedkov, mas fotky, on nema nic. podla mna nieje sa coho bat. to by potom kolko ludi malo problemy koly nicomu. ja som nedal prednost v jazde a odniesli si to moje dvere a jeho naraznik a svetlo. ukecal som to tak, ze ani policajti neboli ani poistovna nic neriesila ani som nic neplatil. ale to je ina pesnicka. v tvojom pripade a situacii je jednoznacne na vine on a proste tak to konci. stastie ze ti neodtrhol dvere

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepojištěný to má na havarijní nebo povinný?

Jinak, jak to máš takhle vyfocený, asi by neměl být problém případný obvinění vyvrátit. Já bych se ničeho nebál.

Jinak je dobrý sepsat aspoň takový to hlášení o nehodě, co dávaj pojišťovny k povinnýmu ručení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepojištěný to má na havarijní nebo povinný?

Jinak, jak to máš takhle vyfocený, asi by neměl být problém případný obvinění vyvrátit. Já bych se ničeho nebál.

Jinak je dobrý sepsat aspoň takový to hlášení o nehodě, co dávaj pojišťovny k povinnýmu ručení.

Nemá havarijní, ještě štestí že jsme jeli z oslavy, jinak by fotky nebyly, teď asi budu foťák tahát sebou pořád.

ještě jedna fotka plně otevřených dveří.

post-18-1161026206.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsme zase o něco dál a ve správním řízení, dnes jsme byly na Polici a táta vypovídal co a jak, teda s velkou pomocí policisty, který moc nefandí tomu co si to zrcátko urazil, protože to je prý bývalý lampasák a inženýr k tomu (doufám že se to někoho z vás nedotklo). takže uvidíme cca za půl roku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky to nějak nechápu :huh:

Správní řízení se odehrává na MÚ (či jak se tomu správně dneska nadává), tak jakou to má souvislost s policisty? :o

Prostě policie vyšetří nehodu a pokud nerozhodne na místě nehody o viníku a/nebo se viník k nehodě nemá, dodá podklady přestupkové komisi na MÚ, ta zahajuje správní řízení s účastníky (případně jen s účastníkem) nehody. (zjednodušeně)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky to nějak nechápu :huh:

Správní řízení se odehrává na MÚ (či jak se tomu správně dneska nadává), tak jakou to má souvislost s policisty? :o

Prostě policie vyšetří nehodu a pokud nerozhodne na místě nehody o viníku a/nebo se viník k nehodě nemá, dodá podklady přestupkové komisi na MÚ, ta zahajuje správní řízení s účastníky (případně jen s účastníkem) nehody. (zjednodušeně)

já to navíc pochopil tak, že se nějak dohodli, že octávce žádná ujma nebyla a druhej souhlasil s tím, že za to může a s tím se rozešli. Tak že by to nakoec fakt tak šikovně otočil a nahlásil to dodatečně jakože Paul ujel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já to taky nějak nechápu, vyřizuje to hlavně táta.

No v tu neděli jsme se rozešli s tím že on má naši SPZ a že kdyby něco tak ať si to zjistí přes Policii, ve středu si to byl zjistit a ještě ten den večer nam to přišel zeptat jestli by jsme mu na to nepřispěli (což rozhodně nehrozilo) a že ve čtvrtek máme dostavit na poloicii to sepsat (jenže nám řekl blbou dobu takžě jsme tam byly každej účastník jinou dobu), ve čtvrtek veček (22:30) před baraákem policejní auto, že jdou nafotit auto a ještě něco zjistit a že máme přijít v sobotu sepsat výpověď . Sepisovali to hodinu, ale jak to bude dál to mi teď není jasný, ten co to sepisoval říkal že to správní řízení bude až tak za půl roku, no a mezi tím jsme zjistily že nám na těch dveřích blbne centrál a nesvítí světýlko, odřená hrana dveří v místě nárazu a "posunuté" dveře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle me jsi docela pako. Pouzil bych jiny vyraz, ale nechci byt neslusny. Nechapu, proc to vyrizuje tvuj tata a ty tady pak podavas kuse a neuplne informace. Sam by sis v tom mel udelat jasno.

Co se vaseho pripadu tyce, tak ty mas svedka, on ne. Tim jsi z obliga, pokud se svedkem budete rikat to same. Pokud jsi dodatecne zjistil skodu, zadal bych uhradu a sepsal skodu na pojistovnu, na policii uz to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle me jsi docela pako. Pouzil bych jiny vyraz, ale nechci byt neslusny. Nechapu, proc to vyrizuje tvuj tata a ty tady pak podavas kuse a neuplne informace. Sam by sis v tom mel udelat jasno.

Co se vaseho pripadu tyce, tak ty mas svedka, on ne. Tim jsi z obliga, pokud se svedkem budete rikat to same. Pokud jsi dodatecne zjistil skodu, zadal bych uhradu a sepsal skodu na pojistovnu, na policii uz to je.

No vyřizuje to hlavně táta protože on ty dveře otvíral, máma řídila a já byl jen spolujezdec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to zase tak jednoznačně ve prospěch Paula nevidím.

Vzhledem k tomu,že do dveří nenarazil přední částí vozu,ale bokem,nelze uplatnit pravidlo o dodržení bezpečné vzdálenosti z jeho strany,naopak on může tvrdit,že byl otevřenými dveřmi ohrožen v momentu ,kdy vás míjel.Spolujezdec ve vozidle je povinen se řídit pokyny řidiče při vystupování a nastupování do vozidla a neohrožovat bezpečnost provozu.Jako řidič jsi ho měl upozornit na přijíždějící vozidlo a nepovolit mu vystupovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to zase tak jednoznačně ve prospěch Paula nevidím.

Vzhledem k tomu,že do dveří nenarazil přední částí vozu,ale bokem,nelze uplatnit pravidlo o dodržení bezpečné vzdálenosti z jeho strany,naopak on může tvrdit,že byl otevřenými dveřmi ohrožen v momentu ,kdy vás míjel.Spolujezdec ve vozidle je povinen se řídit pokyny řidiče při vystupování a nastupování do vozidla a neohrožovat bezpečnost provozu.Jako řidič jsi ho měl upozornit na přijíždějící vozidlo a nepovolit mu vystupovat.

Vidím to podobně, až na jeden detail - Paul píše, že neřídil. Na výsledku to ale asi nic nemění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to zase tak jednoznačně ve prospěch Paula nevidím.

Vzhledem k tomu,že do dveří nenarazil přední částí vozu,ale bokem,nelze uplatnit pravidlo o dodržení bezpečné vzdálenosti z jeho strany,naopak on může tvrdit,že byl otevřenými dveřmi ohrožen v momentu ,kdy vás míjel.Spolujezdec ve vozidle je povinen se řídit pokyny řidiče při vystupování a nastupování do vozidla a neohrožovat bezpečnost provozu.Jako řidič jsi ho měl upozornit na přijíždějící vozidlo a nepovolit mu vystupovat.

Vidím to podobně, až na jeden detail - Paul píše, že neřídil. Na výsledku to ale asi nic nemění.

Ajo,to jsem přehlédl,

ještě mi přijde zvláštní,že kolem toho lítá otec,jako osoba přepravovaná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ajo,to jsem přehlédl,

ještě mi přijde zvláštní,že kolem toho lítá otec,jako osoba přepravovaná.

no to mě taky zarazilo, ale asi to bude tím že auto už stálo a mělo vyplý motor, ale nejsem si úplně jistej, že je to tím. Policajta řidič nezajímal, jen jestli informoval o tom jestli může vystoupit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tahle otázka je stejně zavádějící. I kdyby řidič dovolil vystoupit, nemusel přijíždějící auto ani zaregistrovat - třeba kvůli jeho rychlosti. Dával vůbec dotyčný znamení o změně směru jízdy? Co kdyby měl táta ty dveře pootevřené už půl hodiny a vůbec vystupovat nechtěl, třeba ze zdravotních důvodů... Pokud vím, tak se v zákoně neřeší, jestli může stojící vozidlo částečně zasahovat do vedlejšího místa. Jel ten dotyčný tak rychle, aby stačil zastavit na vzdálenosti, na kterou měl rozhled?

A kdybys navštívil právníka, určitě by ho napadly další otázky...

Tohle prostě nevím, jak může dopadnout.

Mě se právě jednou přivolání policajtů vymstilo.

Ženská mi nedala přednost a já jí štrejchnul světlem a blatníkem o nárazník. Ženská sice přiznala vinu, ale já :blbec: volal policajty kvůli leasingovce. Policajti sepsali hlášení - o vině řidičky ani slovo a že nedokáží na místě rozhodnout. :blink: Takže správní řízení a nakonec jsem byl viníkem já. :rtfm: Kdybych prej zajel do škarpy, tak by byla vina ona. :blink: Když jsem se ohradil, že jsem takhle způsobil menší škodu, pokrčili rameny a prej se můžu odvolat. :rtfm: To by znamenalo ještě jednou na město - stejné rozhodnutí, pak na kraj a výsledek nejasný. :doh Kdyby rozhodli, že jsem vinen, tak prej ty další sezení zaplatím. :fakac:

Když jsem si to promyslel, tak jsem nakonec usoudil, že čas jsou peníze a nervy mám taky jenom jedny, zadotoval jsem městský rozpočet pětistovkou a opravu svýho auta pětitisíci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych argumentoval tím že jsem už dveře měl otevřené delší dobu a on to nedobrzdil (nejel takovou rychlosti aby mohl bezpčně zastavit) - teď už je na to asi pozdě protože je to sepsane ale myslím si že by se to dalo změnit - chce to nějakeho pravnika z oboru.

Nnei taky někde napsano že na svem parkovacím místě mužeš "dělat co chceš" - on projel tak blizko že mirně pootevřene dveře o něho zahakly??

Problem může byt tak v tom že byl lampasák :angry::angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...