Přejít na obsah

Molitanová výplň blatníků


gembi99

Doporučené příspěvky

Mám ten molitan již přes 2 roky z auta vyndanej a hozenej kdesi na půdě. Po vyndání toho nacucanýho nesmyslu jsem nepozoroval (jak jsem již zde psal) nějak zásadně vyšší hlučnost od podběhů ani větší špinění vnitřku prahů, takže z mé zkušenosti žádný HNUS jak píše ben06. Při otevření dveří tam je místo toho molitanu akorát díra, kterou jde celý blatník zevnitř vymýt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj. Tak jsem to nevydržel a vyrval ty molitany a dal tam ty plasty. Investice za 300 kč i s dopravou a vyzvednutím na poště. Molitany ve spodní části pěkně nacucaný... Práce i s pitím kávy a cigarety do 60ti minut. Instalace plastů jednoduchá. Přimáčknutí a zacvaknutí 5ti zobáčků nic víc. Stačí se držet těch plastových výstupků a trefit je do dírky....

20210521_160820.jpg

20210521_155054.jpg

20210521_160824.jpg

20210521_155017.jpg

20210521_154955.jpg

20210521_154941.jpg

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Dobrý den, mám Seat Toledo IV r.v. 2017, 1.2 STI 81KW. Taky bych chtěl vyměnil molitanový koncový díl blatníku za plastový. Molitanový je neustále vlhký a mám obavu z případné koroze v těchto místech. Vůz je starý 4 roky a rád bych, aby mi vydržel co nejdéle. 
pasuje do vozu Seat Toledo IV, který se vyrábí v Mladé Boleslavi a je dvojče Škody Rapid? Naprosto většinu náhradních dílů mají tyto vozy stejné.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento díl by ti do Toleda pasovat měl, ale jeho koupí si vůbec nepomůžeš, protože si koupíš ten samý kus molitanu co už máš ten nacucaný v autě. Jen bude suchý do prvního deště :-D

 

PS: Jinak toto spíše patří do sekce Rapid, než k Fabiím ;-)

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, tom01 napsal:

Tento díl by ti do Toleda pasovat měl, ale jeho koupí si vůbec nepomůžeš, protože si koupíš ten samý kus molitanu co už máš ten nacucaný v autě. Jen bude suchý do prvního deště :-D

 

PS: Jinak toto spíše patří do sekce Rapid, než k Fabiím ;-)

Omlouvám se, ale až teď jsem se všimnoul, že je to ten samý molitan. Měl jsem za to, že je to plast. Ten bych tam samozřejmě chtěl namontovat místo molitanu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, oldbas napsal:

Radši mi poraď, čím ten molitan nahradit, nebo kde koupit plastový vnitřní panel pro Rapid. 

Rapida bys hlavně měl řešit v jiné sekci, to ti už psal i Tom😉

 

Edit: ale to ti možná vysvětlí i někdo z moderátorů, pokud to budou číst 

Editováno: , autor: Ondra16V
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

všimnul jsem si, že je nějaký molitan nacpaný i v předních nosnících. Na levé straně přímo pod odtokovou(?) dírou (na pravé straně tato díra není). Vypadá to jako nějaký molitan zabalený v igelitu, v obou nosnících zhruba v půlce. Samozřejmě je to nacucané vodou :( Vytáhnout by to šlo leda ze předu po vymontování světlometu, což se mi nechce :( Řešil to už někdo, máte to také?

20210916_165807.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tedy Rapida, ale myslím, že to je obdobné jako u Fabie 3. V Rapidu je jeden molitan po celé výšce blatníku při A sloupku (tj. od spodku oken až k prahu), druhá molitanová přepážka uvnitř blatníku je nad vrcholem plastového podběhu, prostě v blatníku nad kolem. K oběma se myslím dá dostat po sundání kola a poodkrytí části plastového podběhu. Sám jsem již před cca 2-ma lety vyndal ten molit při A sloupku, ten druhý v nadkolí jsem zjistil asi před dvěma měsíci. Až budu na autě přehazovat letní a zimní sadu, tak podběhy rozeberu a zkontroluji. Jestli tam také bude bordel na nějakém choulostivém místě, tak to buď celé vyndám, nebo vezmu kudlu a v krtickém místě ten molitan prostě vyříznu...

 

EDIT: na foto v úvodu téma od Jendall je na foto vyndaného podběhu vidět otisk od špíny toho molitanu nad kolem.

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porovnával jsem s Rapidem, nenašel jsem díru v nosníku s tím molitanem. Tipuji, že tam bude někde obdobně také, jen to nemohu věřit. Nicméně toto asi neřeší tvůj původní dotaz co s tím. Asi bych si s tím nelámal hlavu. Každé auto musí jednou někde shnít 😳...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak už jsem k tomu taky odhodlal a včera ty molitany vyhodil pryč. Úplně bez ničeho se mi nechat nechtělo, tak jsem tam dal ta plastová ukončení jako @JendaII. Vyndal jsem i ty molitany umístěné v přední třetině blatníku, na obrázku označené číslem 6. Zatím jsem s tím nejel, tak uvidím zda poznám nějakou změnu v hlučnosti. Ale i pokud to bude o něco hlučnější, tak se s tím asi raději smířím, než to tam nechat, protože mám vypozorováno, že stačí nechat auto v dešti jen stát a ten molitan se nacucá vodou z odtokových otvorů u motorového prostoru.

Jinak mezi tím molitanem, platovým podběhem a blatníkem bylo už trochu blátíčka a lupení.

image.png.2d855c09a155c2b2d9adee53aab60bb0.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...