Přejít na obsah

Vytlumení kapoty motoru


keras

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Ano bez deky sníh na kapotě hned roztaje a s ní ho ometám. Hlavně ale v zimě při krátkodobém odstavení motor tak rychle nevychladne. U všech modelů už od Felicie se deky montovaly hlavně na vyšší výbavy a nafťáky a pak zase nemontovaly v rámci různých úspor. Můžu srovnat už dvě feldy s dekou i bez, na O1 Tour jsem ji dokupoval a na hlučnosti se to taky dost projevilo. Za mě deka ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na felicii s dělaným vytlumením (3cm čedičové vaty s hliníkovou fólií)kapoty v létě př jízdě žádný problém(Chorvatsko OK), ale když jsem chvíli stál a otevíral garáž, tak spouštěl ventilátor, měl jsem mezityp - stará maska, nová palubka, MPI motor.

Až bude Scala doma, rozhodně to udělám, a přikoupím i clonu, na zimní pojíždění se bude hodit,  budu mít tažné - otevřená maska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radku to je divný, rozhodně ten ventilátor nespínal kvůli izolaci haubny. Přes habnu se motor ochlazovat přece nemůže. Těch pár cm izolace navíc podle mě nemá na nic vliv. To by muselo auto stát a motor běžet na volnoběh třeba půl hodiny. To by větrák spínal s izolací i bez. Ale pár vteřin/minut??? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dokud jsem to tam neměl, nedělalo to, udělal jsem to až druhý rok po koupi, možná ten alobal na povrchu izolace, u starého typu masky ta díra nahoře byla přece jen malá, stačilo přijet před barák(v létě za horka), jít otevřít vrata do garáže, začít couvat, a už spínal ventilátor, muselo být ale opravdu horko.Felicii jsem měl od srpna 98(výroba prosinec 97, byla předváděčka na rádia) až do září 2011, prý pořád ještě jezdí, to samé jsem měl na předchozím Formanu 135Lx, tam to nedělalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem s častým spínáním větráku u feldy 97" se standartní dekou za vyšších venkovních teplot taky kdysi laboroval, ale rozhodně na to neměla vliv ta izolace. Existovaly spínací čidla s různou spínací teplotou, ale nakonec jsem to dál neřešil protože se to uchladilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...