Přejít na obsah

Vylepšení auta všeobecně


keras

Doporučené příspěvky

Pes už se mnou nekámoší, vždycky ho vezmu na tůru a pak ho bolí nohy😀

Tak teď se ale valím s "šíleným" covidem a vymejšlím kraviny. 

 

Clony dobastleny, haubna vytlumena, zesilovač nainstalován...

Jo plánuji článek o DSP zesíku ve Scale. Je to úplně jinej zvuk s custom reprama!!! A vůbec to není drahé!!! Z toho mám na Scale asi největší radost. 

Měli by go do koncernu dávat automaticky. Bolest všech těhle aut. 

 

Dokódovat už není co.

Celkem kolem 30 fíčurek s china kabelem. Paráda. 

Ledky do mlhy a v kufru a v kastlíku instalovány. 

 

Takový malý vozítko tak se s tím člověk po chvilkách baví a má z toho na dvoře radost. 

 

Co děláte Vy? 😀

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

👋 další z gangu fábiářů, wirerovi v úpravách nesaham ani pod kotníky ale taky už mám pár úprav za sebou 😅, snažím se to všechno dokumentovat ve vlákně tady na ŠH.

 

Příští měsíc budu mít auto teprv rok tak snad časem z něho ještě udělám pořádný kočár, nápadů je určitě ještě dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som to pisal aj u seba v teme i na webe, niektore plany uz dost dlho odkladam. Preto by som aspon nieco rad stihol a co mozem zverejnit:

- high cuvacia kamera - mam dilemu ktoru objednat z aliexpress. Vacsina objednava tu drahsiu za 100€, no je tam lacnejsia za 80€ a rozdiel vidim iba v tvare madla. Tak ci tak musim rezat piate dvere, tak by mi to mohlo byt jedno 🤔

- GPS/DAB antena - nasiel som v PL na allegro, no brzdi to rozhodnutie ci kupit kameru 🙈

- 230V menic do kufra - vyuzitie asi nabijacka na notebook alebo este neviem. Proste to chcem 😁

 

Potrebujem este dobrovolnika, ktory namiesto mna natoci a zostriha video k clanku co caka na zverejnenie uz asi mesiac 😔

 

@ExecutedDonutty si ale volant i radio zobral po svojom. Minimalne volant by som urcite takto neurobil, ja a programovanie neslo nikdy dokopy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wirerta couvací kamera, high, víš jistě, že ji budeš mít jak zapojit? Nedávno jsem to řešil s kamarádem, že si chce dodělat kameru na Fabii (má teda SWING+, né Amundsen jako ty), tak jsme na to nějak koukali (spíš teda on, než já) a prý tam není kam dát piny do rádia od té kamery, že to tam prostě není psané, což ale nevylučuje to, že to nepůjde samozřejmě. 

A k tomu madlu, můžeš použít madlo se současnou kameru a jen tam vložíš jinou tu samostatnou kameru, nemusíš nic řezat :) 

 

Jinak k tématu dodělávek, já sám mám o tom téma, co jsem tam vymyslel, ale jedná se teda o Octavii. 

Ohledně Scaly mě osobně ani nenapadá, co by tam extra mohlo jít vymyslet zajímavého. Tak další úrovní dodělávek krom kódování a adaptací/přizpůsobení je ještě parametrizace (úprava dataset), například já takto mám upravené režimy jízdní profilů (pamatuje si to zvolený profil i po vypnutí/zapnutí zapalování), více možností, co lze zvolit za nastavení při změnách profilů (třeba vypnout asistenta rozjezdu do kopce, asistenta jízdy z kopce apod.). Nebo dodělání kraviny, co asi nikdy nevyužiju, jako je elektronické zesílení řeči, což do Octavie nebylo. Akorát na to vložení parametrizace do auta je potřeba už mít něco víc, než jen VCDS nebo OBDEleven. Ideálně ODIS-E nebo VCP.

A teď nevím, jestli máš třeba vyhřívaný volant, Lane Assist, tak tam se taky dá vymyslet věcí :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No super šikulové, kluci. To se mi líbí 👍 Díky, že píšete! 


Ona Scala je vybavená už sama o sobě. 

Kameru mám. Je to super. Dobrý je ostřik kamery se zadním stěračem. Dost často bývá zasraná a ta voda to umyjte aniž musím z auta. 

Na SII jsem měl kameru dodělávanou. Prvně v 5tých dveřích jen malou dírku. Pak se začala srát, tak jsem koupil rámeček s kamerou a to bylo dobré. Jen tam hodně chyběl ten ostřik. Jelikož tam nebyl ani stěrač, tak to nešlo dodělat. To byla škoda. 

Radio jsem tam měl 9" android. Staré Bolero jsem vyhodil. 

Bylo to nebe a dudy. 

Jen klasicky horší příjem FM oproti Boleru. 

Na to byly Bolera vyhlášené. Hrály jak víno i v tunelu. 

Ale poslouchal jsem spíš z flešky tak to nebyla taková tragedie. 


No volant vyhřívanej mám. To je z té scaly absolutně nejlepší výbava 😀👍


Line ass, front ass, mrtvý úhel. Všechno tam je. 

Ten line mám nakódovanej aby se sám nespouštěl. Nějak mi vadilo ti hrabání do řízení. Vše jsem psal do kódování. 


O VCP jsem přemýšlel, ale nakonec jsem to nechal být. Další prosezené hodiny už jsem nechtěl absolvovat. A kloudně tam už není co dodělat.

Jedině paměť na ty jízdní profily a možná by šlo zavírat kufr z větší dálky.
Ale profil jezdím na základ a ten kufr oželím.
Hlavně s vcp neumím a v těhle letech už mě to moc nebaví se učit a proležet hodin a hodin na webu☹️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Amundsen podporuje KA2, teda high verziu kamery. Swing/Swing+ v F3 iba KA1, low verzia. Bolero ako ktore, zavisi od cisla dielu, bud je to KA1 alebo KA2

 

Na vyhrev volantu potrebujem iny volat a na to nemam. Line asssist a citanie znaciek F3 nikdy nemala, ani vyhrev celneho skla. BSD a RTA mam, senzory predok+zadok tiez. Na bocne by som potreboval novy zadny naraznik alebo zaslepit strednu dieru a navrtat 2 namjesto toho, lebo 11K jednotka snad neexistuje, vsetko len 12K

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wirer Jen doplňuji, že ta KA1 je zas podporována jen u některých Swing/Swing+. Můj Swing+ v Rapidu má sice aktivovaný Smartlik, ale couvací kameru nepodporuje 🤔.

 

Taky ve mě vrtá červ vyměnit to za Amundsen a do dodělat tu KA2 + přední senzory, když už bude vše na autě rozebraný. No v cestě tomu stojí hlavně nedostatek času a trochu i to, že čas letí auto stárne a i když to do něj nacpu (což je fůra času, peněz), tak to furt bude jen Rapid 😅.

 

Já mám pořád radost, že jsme s @ferda25 úspěšně realizovali průkopnickou přestavbu toho kokotskýho ovládání oken na dojezdy u všech spolu s ovládáním po vypnutí zapalování i přes DO.

https://forum.skodahome.cz/topic/146621-automatické-zavírání-oken-škoda-rapid/?do=findComment&comment=2547077

zároveň jsem vytlumil dveře, podběhy. Na jaře mě čeká vytlumit kapotu a kufr, možná i torpédo a podlaha. To se odvíjí od toho jak velký slevy teď v únoru/březnu na ahifi.cz budou 🤪. Pak mám nějaký kravinky dokódovaný a pár drobností dodelaných (vnější těsnění předních dveří, těsnění kapoty, chrom třmen klíčku, už ani nevim). Na jaře ještě budu čalounit přihrádky v interiéru, asi tímto (ten Turek má i set pro Scalu 😉): https://tr.aliexpress.com/item/1005003773809642.html?spm=a2g0s.imconversation.0.0.15bc3e5fQbhYi9

@mapo27 od něj bral materiál pro svůj Karoq, má nalepeno a výsledek si chválí: https://forum.skodahome.cz/topic/144753-karoq-textilná-výplň-dverí/?do=findComment&comment=2560297

 

@keras Přeju ti, aby bacil brzo chcíp. Taky jsem s tím pár dní před Vánoci poležel, ale jak se mi jen trochu ulevilo, tak jsem měl hned roupy kolem aut kolem domu 😂. Tak ať jsi zas brzo fit 😉

 

Editováno: , autor: tom01
  • Líbí se mi 1
  • Díky 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tome děkuji za hezký příspěvek!!! 

A taky za uzdravení😀

Jeden den 38 a druhý den jsem štípal dříví 🤣

Chřipka je horší. 

15 let jsem nemarodil, tak si to protahuju. 

 

Jooo Karoq, v mých očích nejkrásnější škodovka. 

Mít prachy navíc, hned bych ho bral☹️😀

Ale zase děcka velké, dospělé, a z 95% se Scalou jezdím sám di práce. 

Tak škoda tahat něco většího. 

Ale Karoq je mazec a vždycky slintám když ho vidím. 

Takový akorát. Kodiaq už je kráva. 

 

Tlumení alespoň dveří mě taky čeká. 

Ten zesík ty kmitačky pěkně protáčí a přinejmenším tapec to chce polepit. 

Do bitumenivé fólie přímo na plech se mi moc tedy nechce. 

Drbačka, rozebíračka, hmotnost...

No nevím. 

 

Na S2 jsem měl na prasáka vyfoukanejch asi 8 tub montážní pěny do tapecu. Zdrsněn plast a hezky ořezáno. 

Hrálo to velmi velmi luxusně a na plechy jsem vůbec nešáhl. 

 

Možná odhlučňujete kvůli hluku, ale pro mě je priorita muzika. 

Na to jakej jsem starej zmrd, tak to někdy solím jak teenager 🤣🤣🤣

 

Ty okna u Rapida. 

Slyšel jsem, že rapid je co se týče komfortních funkcí hodně očesanej. 

To ve Scale jde dokodovat bez výměny jednotek (nebo bez přehrání s vcp) skoro vše!!! 

Je to jak octa nebo supík. 

Až jsem byl překvapen 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@keras Když jsi vytlumil tu kapotu, ztichl ti motor na poslech i v interiéru nebo tam to moc znát není? Že to ztichlo při poslechu z venku je mi jasný, ale co uvnitř? Já mám  tříválec a rád bych jej v interiéru trochu ztišil. 🤔. Palubku kvůli tomu vydávat nebudu, to radši špunty do uší 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasně 🤣

A máš něco v motoru na příčce do kabiny?

Na mojem dízlu je docela silná vata nebo co to je. Prostě tlumení. 

 

Hele ještě jsem s tím nejel. Jen kousek po vsi. 

Zvenku je to opravdu rozdíl. 

Zevnitř dám vědět až pojedu dál. 

Teď budu mít pro změnu ošetřování na taťku takže zase doma🤣 Se ze mně v práci poserou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak co kluci. Tady na Vysočině je úplně bílý mlíko. No hnus fialovej venku😀

Scala je v průjezdu a boky celé od soli☹️

Asi zima no. 

 

Ještě jsem s ní nejel furt. 

Zitra asi a taťkou. Tak dám vědět jak se jeví vytlumení haubny uvnitř. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wirer Díky za "ochutnávku" 👍. Toto mi na autě taky moc chybí. Těším se na návod, bude o čem vážně přemýšlet 🙂. Vím, že u Fabií/Rapidů to není jen o kódování, tak jsem zvědav jaké jsou potřebné úpravy HW auta.

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aaa sklápěčka👍

Bohužel Scala potřebuje el. sedačky, aby to mělo paměť na zrcátka. Samotné kódování nepomůže... 

Měl jsem to na S2 a je to super... 👍

Takže tady to nehrozí bez dalších jednotek. 

To jsem v kodovaní i zkoušel všemožné. Ale Ferda to tenkrát psal že od nějakého roku smůla. 

 

 

Tady haubnu a clony už jsem psal do témat, ale jelikož jste se ptali tady tak dávám i sem:

 

Vytlumení haubny je poznat i uvnitř. Jinej zvuk a hlavně tišší. Ani jsem nečekal, že to bude uvnitř poznat. Opak je pravdou👍

 

Clony dobré!

Venku 0°C.

Olej po 6km na 57!!! 

Překvapila mě voda. Ač s tím moc nesouvisí tak po 4km byla na 80 a krásně to hřálo! Přímotop byl vypnutej. Fakt nechápu🤔??? 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 2. 2022 na 11:22, wirer napsal:

potesia sa majitelia slabsich vybav a nizsich modelov. Snad o tyzden/dva to bude schopne zverejnenia

Jsem moc zvědav jak to bude vymyšlené, ale mám tucha, že bez jednotky s pamětí zrcátek se to asi neobejde. No, nezbývá než si počkat, až to Miro vybalí v celé své kráse :-D

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde. V softu dešťáku je to nepodporovaný. 

Je to z bezpeč. důvodů zakázáno. 

Aby to děcku při pár kapkách třeba neuřízlo hlavu🤣

Prostě to bez výměny déšť. senzoru nejde. 

Na S2 jsem to měl, bylo to dobré. 

Ale nefungovalo to spolehlivě. 

Někdy okna nevyjely... 

 

Ještě, že jdou okna ovládat DO. 

A mám dokodováno, že se všechny okna samy zavřou při zamknutí. V infotainmentu lze vyp/zap.

Velice příjemná funkce👍

 

Tak ahoj. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to zavírání oken za deště, za předpokladu správného senzoru, totiž nefunguje tak, jak by si asi každý myslel.

Aby se automaticky okna zavřeli při dešti, tak nesmí pršet před tím, než se auto zamkne (nerozpozná to totiž jako změnu stavu, nebo nevím proč). Tzn., že pokud pršelo už před vypnutím zapalování, tak se okna nezavřou, i když bude obří slejvák :D Jinak já to na mém autě mám a funguje to celkem spolehlivě, zatím to nezklamalo :D 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...