Přejít na obsah

ofuk celneho skla


picik

Doporučené příspěvky

Ahojte,

mam OI combi 81kw, r.v. 2003, s climatronicom. mam po rane problem s ofukom celneho skla. mal som octavku napojenu aj na Vag, ukazalo ze climatronic je ok.

dnes uz mrzlo, namrazu zvonku stierkov zotriem raz dva, ale kym mi vyfuka celne sklo vpredu zvnutra - narosenie, opar alebo ako to nazvat, trva to i 5-6km, za 2km nie je este takmer nic vidno. Claovek aby to suchal handrickou.

Pelovy filter pritom vyzera novy, neviem ale presne po akom case by sa mal menit. ak to ma nieco s tym spolocne :D

Dam ofuk celneho skla, zavriem vsetky klapky do interieru a ventilator plny, ale aj tak je to bieda.

mal som predtym feldu, tam to bolo za chvilu. tu je to fakt bieda, som z toho ofuku smutny :( auticko je to pekne, ale nevidim ranu na cestu.

Viete mi niekto poradit? zda sa mi ze manualne ovladanie kurenia je lepsie v tomto pripade - myslim vyfukanie v zime a ventilator fuka na predne sklo silnejsie.

Ako dlho trva Vam kym vyfuka celne sklo?

dik.

picik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

mam OI combi 81kw, r.v. 2003, s climatronicom. mam po rane problem s ofukom celneho skla. mal som octavku napojenu aj na Vag, ukazalo ze climatronic je ok.

dnes uz mrzlo, namrazu zvonku stierkov zotriem raz dva, ale kym mi vyfuka celne sklo vpredu zvnutra - narosenie, opar alebo ako to nazvat, trva to i 5-6km, za 2km nie je este takmer nic vidno. Claovek aby to suchal handrickou.

Pelovy filter pritom vyzera novy, neviem ale presne po akom case by sa mal menit. ak to ma nieco s tym spolocne :D

Dam ofuk celneho skla, zavriem vsetky klapky do interieru a ventilator plny, ale aj tak je to bieda.

mal som predtym feldu, tam to bolo za chvilu. tu je to fakt bieda, som z toho ofuku smutny :( auticko je to pekne, ale nevidim ranu na cestu.

Viete mi niekto poradit? zda sa mi ze manualne ovladanie kurenia je lepsie v tomto pripade - myslim vyfukanie v zime a ventilator fuka na predne sklo silnejsie.

Ako dlho trva Vam kym vyfuka celne sklo?

dik.

picik

Jsem na tom zcela stejně, jedinné co pomáhá je pootevřené okénko a nebo klima na foukání do interiéru a ofuky zvedlé směrem ke sklu. Jinak také bych tohle nějak rád pořešil :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale ee, nebral by som to ako nevyhodu TDi, on prave letny vzduch prudi raz dva.

skorej konstrukcna vada, brat ma ten isty motor TDi 81kw vo vw golfe III, tam to problem nerobi. Predtym sme mali bmw 318TDS, tiez nebol problem a to nekurilo zdaleka tak rychlo ako octavia.

Vidi sa mi prave, ze tie otvory na celne sklo su priuzke, len v strede, mali byt viac sirsie. a tiez vyfuka skorej spolujazdca ako sofera...

a aj vykon ventiltora nie je kto vie co.

ked to felinka z 95 roku dokazala schopne, octavia 03 to nedokaze? to je na zamyslenie.

asi budem len otvarat kazdy den okienko... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale ee, nebral by som to ako nevyhodu TDi, on prave letny vzduch prudi raz dva.

skorej konstrukcna vada, brat ma ten isty motor TDi 81kw vo vw golfe III, tam to problem nerobi. Predtym sme mali bmw 318TDS, tiez nebol problem a to nekurilo zdaleka tak rychlo ako octavia.

Vidi sa mi prave, ze tie otvory na celne sklo su priuzke, len v strede, mali byt viac sirsie. a tiez vyfuka skorej spolujazdca ako sofera...

a aj vykon ventiltora nie je kto vie co.

ked to felinka z 95 roku dokazala schopne, octavia 03 to nedokaze? to je na zamyslenie.

asi budem len otvarat kazdy den okienko... :(

Přesně tak, taky mám ten pocit, že to na sklo velmi slabě fouká

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to spravne chapu, tak je to bohuzel jedna z mala nevyhod TDi, ze nez se zahreje na nejakou rozumnou uroven, trva to. Leda snad zkusit nejakou chemii, ktera pusobi jako prevence zamlzeni.

mam benzin a tohle se mi stalo jednou. Vzal sem hadr a bylo to pryc. Co resit. Sem si udelal kus abych videl, zbytek me nezajimal, vono to slezlo samo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám také benzín a stejný problém, mlží se to jak šlak i přes Climatronic.

Teprve asi po 7minutách se mlha na okně rozpustí. A to máme zatím takovéhle teplo.

Nevím jak jsem na tom s pyláčem, každopádně jsem ho nedávno čistil.

Editováno: , autor: DKx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám také benzín a stejný problém, mlží se to jak šlak i přes Climatronic.

Teprve asi po 7minutách se mlha na okně rozpustí. A to máme zatím takovéhle teplo.

Nevím jak jsem na tom s pyláčem, každopádně jsem ho nedávno čistil.

Pyláč jsi čistil?Není to zbytečné,navíc to asi není to pravé ořechové.Já ho jednou za max. 30tkm nechám vyměnit.Při očistě interiéru použiji na sklo čistič od amway, obsahuje něco jako, nebo přímo čpavek.A když se začne někdy sklo mlžit, tak na klimatronoku zapnu odmlžení čelního skla a během 10s hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ofuky na čelní sklo jsou směšně malé, takže nevidím žádné lehčí řešení než to setřít hadrou. Pak dám plný kotel z větráku a zavřu střední výdechy. Když je okno studené, tak na něm bude vždycky kondenzovat vlhkost. Leda že bychom měli v interiéru stejnou teplotu jako venku kol102 ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Jestli to spravne chapu, tak je to bohuzel jedna z mala nevyhod TDi, ze nez se zahreje na nejakou rozumnou uroven, trva to. Leda snad zkusit nejakou chemii, ktera pusobi jako prevence zamlzeni.

mam benzin a tohle se mi stalo jednou. Vzal sem hadr a bylo to pryc. Co resit. Sem si udelal kus abych videl, zbytek me nezajimal, vono to slezlo samo.

mam TDI a trvalo mi dlouho než jsem pochpil, že to je chronická vada techto vozů, taže hadr a trpělivost, možná nějaká ta alchimie a improvizace, ale Okty prostě a obecně foukají mááááálo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

mam OI combi 81kw, r.v. 2003, s climatronicom. mam po rane problem s ofukom celneho skla. mal som octavku napojenu aj na Vag, ukazalo ze climatronic je ok.

dnes uz mrzlo, namrazu zvonku stierkov zotriem raz dva, ale kym mi vyfuka celne sklo vpredu zvnutra - narosenie, opar alebo ako to nazvat, trva to i 5-6km, za 2km nie je este takmer nic vidno. Claovek aby to suchal handrickou.

Pelovy filter pritom vyzera novy, neviem ale presne po akom case by sa mal menit. ak to ma nieco s tym spolocne :D

Dam ofuk celneho skla, zavriem vsetky klapky do interieru a ventilator plny, ale aj tak je to bieda.

mal som predtym feldu, tam to bolo za chvilu. tu je to fakt bieda, som z toho ofuku smutny :( auticko je to pekne, ale nevidim ranu na cestu.

Viete mi niekto poradit? zda sa mi ze manualne ovladanie kurenia je lepsie v tomto pripade - myslim vyfukanie v zime a ventilator fuka na predne sklo silnejsie.

Ako dlho trva Vam kym vyfuka celne sklo?

dik.

picik

Sic nemam klimatronik,jen beznou klimu,ale mam stejny problem.Ale reknu na rovinu nejde s tim nic udelat.Na cem velice zalezi je venkovni vlhkost a taky jak si na sklo pred nastartovanim nafunis sam.Jinak jen fakt zapnout na celni sklo ventilator na plne koule.Proste je tam spatne navrzeno ofukovani,nebo lepe receno ta vyustka na celni sklo.Ta vyustka je proste vymysl designera,neslo to nijak lepe udelat.Bohuzel jsem se na tom malinko podepsal:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

mam OI combi 81kw, r.v. 2003, s climatronicom. mam po rane problem s ofukom celneho skla. mal som octavku napojenu aj na Vag, ukazalo ze climatronic je ok.

dnes uz mrzlo, namrazu zvonku stierkov zotriem raz dva, ale kym mi vyfuka celne sklo vpredu zvnutra - narosenie, opar alebo ako to nazvat, trva to i 5-6km, za 2km nie je este takmer nic vidno. Claovek aby to suchal handrickou.

Pelovy filter pritom vyzera novy, neviem ale presne po akom case by sa mal menit. ak to ma nieco s tym spolocne :D

Dam ofuk celneho skla, zavriem vsetky klapky do interieru a ventilator plny, ale aj tak je to bieda.

mal som predtym feldu, tam to bolo za chvilu. tu je to fakt bieda, som z toho ofuku smutny :(  auticko je to pekne, ale nevidim ranu na cestu.

Viete mi niekto poradit? zda sa mi ze manualne ovladanie kurenia je lepsie v tomto pripade - myslim vyfukanie v zime a ventilator fuka na predne sklo silnejsie.

Ako dlho trva Vam kym vyfuka celne sklo?

dik.

picik

Sic nemam klimatronik,jen beznou klimu,ale mam stejny problem.Ale reknu na rovinu nejde s tim nic udelat.Na cem velice zalezi je venkovni vlhkost a taky jak si na sklo pred nastartovanim nafunis sam.Jinak jen fakt zapnout na celni sklo ventilator na plne koule.Proste je tam spatne navrzeno ofukovani,nebo lepe receno ta vyustka na celni sklo.Ta vyustka je proste vymysl designera,neslo to nijak lepe udelat.Bohuzel jsem se na tom malinko podepsal:-(

no neříkej, že jsi tvůrce toho ofukovacího paskvilu fuck

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

mam OI combi 81kw, r.v. 2003, s climatronicom. mam po rane problem s ofukom celneho skla. mal som octavku napojenu aj na Vag, ukazalo ze climatronic je ok.

dnes uz mrzlo, namrazu zvonku stierkov zotriem raz dva, ale kym mi vyfuka celne sklo vpredu zvnutra - narosenie, opar alebo ako to nazvat, trva to i 5-6km, za 2km nie je este takmer nic vidno. Claovek aby to suchal handrickou.

Pelovy filter pritom vyzera novy, neviem ale presne po akom case by sa mal menit. ak to ma nieco s tym spolocne :D

Dam ofuk celneho skla, zavriem vsetky klapky do interieru a ventilator plny, ale aj tak je to bieda.

mal som predtym feldu, tam to bolo za chvilu. tu je to fakt bieda, som z toho ofuku smutny :(  auticko je to pekne, ale nevidim ranu na cestu.

Viete mi niekto poradit? zda sa mi ze manualne ovladanie kurenia je lepsie v tomto pripade - myslim vyfukanie v zime a ventilator fuka na predne sklo silnejsie.

Ako dlho trva Vam kym vyfuka celne sklo?

dik.

picik

Sic nemam klimatronik,jen beznou klimu,ale mam stejny problem.Ale reknu na rovinu nejde s tim nic udelat.Na cem velice zalezi je venkovni vlhkost a taky jak si na sklo pred nastartovanim nafunis sam.Jinak jen fakt zapnout na celni sklo ventilator na plne koule.Proste je tam spatne navrzeno ofukovani,nebo lepe receno ta vyustka na celni sklo.Ta vyustka je proste vymysl designera,neslo to nijak lepe udelat.Bohuzel jsem se na tom malinko podepsal:-(

no neříkej, že jsi tvůrce toho ofukovacího paskvilu fuck

No tak trochu jsem se na tom podilel:-( Neslo nic udelat,design mel svoji utkvelou predstavu o tom jak to ma vypadat a neslo s tim nic delat:-(Holt jsem byl jen externista:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hosi,

tak ja som s tym bol u kamosa, mechanika, vravi ze problemov s rosenim nebyva tak vela u oktaviek, ze s tym isto daco spravime.

Pelovy filter novy - uhlikovy, ale aj tak rosilo, tak sme sa na to pozreli z vnutra.

Pri nastartovani mi totiz stale nieco cvakolo pri skrinke spolujazdca.

a tam bola chyba, pokazeny motor otacania klapky vnutorneho/vonkajsieho obehu vzduchu. Prasknute plastove koliesko v skrinke motorceku, vysledok, klapka sa vobec neotacala, tym padom stale tahalo vzduch zvnutra a nie zvonka, no bolo to tak na 3:1, motorcek sme vybrali, klapku nastavili len aby tahala vzduch zvonka. Vysledok sa dostavil ihned. druhy den rano som len okno zvonka odskrabal a zvnutra ok - nenarosene. mierny ofuk na predne sklo a v pohode.

len dizajnersky je to fakt na ho... uplne na spodnej casti skla sem tam mierna rosa.

Vsetko sa mi zdalo opat super....

ale ked sme sadli do auta 4-5, zadne okna narosene zas, predne sklo v pohode, bocne predne tiez ale vzadu skla narosene, aj bocne zadne(mam combi)

to sa mi opat nepaci, ale cital som ze ten climatronic to jednoducho nestiha.

tak uz asi kaslem na to, hlavne ze vidim na cestu.

Riesim opat novy problem, ranne zimne starty, chyta po niekolkych otoceniach startera, aj to len na tri valce, az potom sa ozve aj ten dalsi stvrty

a tom som si myslel, ze sa budem len vozit, menit filtre a olej....

no nevyzera to tak.

<_<;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...