Přejít na obsah

Startovani ohrateho motoru


jameson01

Doporučené příspěvky

Ahoj panove,

nejak se to vyresilo samo -odesla mi baterka, vymenil jsem ji a je - hurrra - po problemu se startovanim za tepla.

V SKODA servisu mi uz vymenili cidlo, a nic....dalsi prisel na napad, ze to bude neco v elektrice.Nazor si udelejte sami, jwn ze me tahali penize a cas...

A ono stacilo jen vymenit bateri.

Vsechny zdravim a diky za pomoc a napovedu.

Honza :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky to budu řesit, mám 99 tdi 81kw a mám nachystaný starter valeo z 2001 , tak uvidim co to udela.

Tak co jak to vypadá po výměně starteru,asi taky pujdu do VALEA (Bosch má prej větší odběr ).

Pozor ale na koupi starterů se stejným kodovým značením Bosch-Valeo........mají rozdílný počet zubů na pastorku. :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak jeste sem to nestihl, a to myslis že jako ten starter tam nepujde ???? to by me teda nastvalo.

já bych to nerisk,Bosch má průměr pastorku o 1 mm menší ,čili záběr do věnce by byl o něco výše,což by mělo za následek větší a rychlejší opotřebení.....................někteří tvrdí ,že jde zaměnit (stejná rozteč na zubech),ale já osobně.??????????????? :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím všechny.Mám Octu 2001 1,9 TDi 81 Kw. Ted v zimě mi začlo blbnout startování. Někdy se stane,že to chytne na poprvé a někdy třeba dnes jsem to cca po půl hoďce nastartoval.Mám zvýšený příjem paliva. V létě jsem takový problém neměl až teď.Moc se v tom nevyznám, tak Vás prosím o radu . Ještě chci dodat,že mám v autě tajný vypínač-jestli to nemuže být tímhle?

DĚKUJI stubak@seznam.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny.Mám Octu 2001 1,9 TDi 81 Kw. Ted v zimě mi začlo blbnout startování. Někdy se stane,že to chytne na poprvé a někdy třeba dnes jsem to cca po půl hoďce nastartoval.Mám zvýšený příjem paliva. V létě jsem takový problém neměl až teď.Moc se v tom nevyznám, tak Vás prosím o radu . Ještě chci dodat,že mám v autě tajný vypínač-jestli to nemuže být tímhle?

DĚKUJI stubak@seznam.cz

Tajným vypínače to samozřejmě může být. Ale nepochopil jsem. To ti špatně chytá studený nebo teplý motor. To je totiž nutno rozlišit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky to budu řesit, mám 99 tdi 81kw a mám nachystaný starter valeo z 2001 , tak uvidim co to udela.

Tak co jak to vypadá po výměně starteru,asi taky pujdu do VALEA (Bosch má prej větší odběr ).

Pozor ale na koupi starterů se stejným kodovým značením Bosch-Valeo........mají rozdílný počet zubů na pastorku. :o

Rozhodně není Valeo lepší než Bosch. Raději bych být tebou nechal opravit startér co máš. Nejčastějším problémem je vůle v pouzdru, ve kterém chodí pastorek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl sem start.dávku na max,a nepomohlo to,záleží asi v jakým je to stádiu

většinou se vyjebou pouzdra rotoru ve starteru,za následek to má snad větší odpor při startu,při studeným nepoznáš-jednotka dá víc nafty jelikož je motor studený,

sluchově to téměř nepoznáš,vypadá že točí stejně jak za studena tak za tepla,ale je to jak říkám,

start.dávka možná pomůže,ale určitě jen dočasně

znám to,,,stačí repas starteru...cca 2tis,vyměna uložení rotoru,,,,....atd,jinak fungl nový na prodejně cca 6tis,bosch,ale repas pokud si daj záležet tak vydrží

jinak to tady na foru bylo na tisícekrát,stačí dát 'hledat' -teplé starty,dlouho točí......

Pouzdra rotoru nee

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na dieselpoweru to několikrát řešili přepínacím relátkem ovládaným 50. Při startování vždy přepínalo z odporu čidla na odpor, který se přidal takže měl motor vždy při startu hodnotu teploty motoru jako když je studený a chytal pokaždé dobře. Zapojení jsem vyzkoušel, funguje to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže 2x po sobě špatný odpojil jsem čidlo a 3x na drc

čidlo je rok a něco starý.

Pokud auto startuje že trochu drcne motor, znamená to špatné teplotní čidlo? Bo tak jak mi to skvěle startovalo studené, tak poslední dobou to právě jako by při startu drclo a z výfuku se vyfoukne krásný obláček zplodin kol107

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně není Valeo lepší než Bosch. Raději bych být tebou nechal opravit startér co máš. Nejčastějším problémem je vůle v pouzdru, ve kterém chodí pastorek

Plně souhlasím s Vašou a Pepou007 repas starteru je na hovno.Funguje,ano,ale pouhopouhou chvíli.Chce to nový a za 3-4tis. není problém.

A jestli VALEO nebo BOSCH je otázka názoru.Já osobně upřednostňuju VALEO...je spolehlivější.

Poruchovost dle nashrom.info.: 30%VALEO - 70%BOSCH

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...