Přejít na obsah

2.0 TFSI (147 kW)


Martin IV.

Doporučené příspěvky

Ahoj, tak auto pořád ještě nemám, už je to 2 týdny a nic!!Minulý týden jsem s něma mluvil a řekli , že musí objednat nouvou řídící jednotku!!!

Takže jedna blbá cívka mi zrušila komletně řídící jednotku a rozhodila motor!!!!!NECHÁPU!!!!

Tak pořád využívám Fábii 1.2 HTP!!! fuck

Tak to je hustota! Taťka mě straší, že by nenechal auto v servisu bez dozoru ani den, natož 14...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu jeden technický dotaz, když se tady pořád řeší spotřeba. Proč se chlubíte pořád tím, že máte spotřebu s TFSI kolem 7 - 8 l? To je asi pak špatná koupě, když potenciál vozu využijete max. při předjíždění traktoru...To si můžete rovnou koupit diesl a jezdit si tímhle tempem za nějaké 4l...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu jeden technický dotaz, když se tady pořád řeší spotřeba. Proč se chlubíte pořád tím, že máte spotřebu s TFSI kolem 7 - 8 l? To je asi pak špatná koupě, když potenciál vozu využijete max. při předjíždění traktoru...To si můžete rovnou koupit diesl a jezdit si tímhle tempem za nějaké 4l...

:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu jeden technický dotaz, když se tady pořád řeší spotřeba. Proč se chlubíte pořád tím, že máte spotřebu s TFSI kolem 7 - 8 l? To je asi pak špatná koupě, když potenciál vozu využijete max. při předjíždění traktoru...To si můžete rovnou koupit diesl a jezdit si tímhle tempem za nějaké 4l...

Velmi vtipna a pravdiva odpoved,neb odjakziva platilo a platit bude,ze spotreba ja dan za vykon.Nic mene muj dotaz byl na olej,kolik se ztraci a verim ze se ztraci.Nekde jsem tu predtim cetl,ze skoda udava mezi jednotlivou vymenou ztratu az dvou litru,tak mne zajimaji vase zkusenosti z praxe.Jeste jednou radsi zduraznim,ze se ptam na benzinovou rs s motorem tfsi. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu jeden technický dotaz, když se tady pořád řeší spotřeba. Proč se chlubíte pořád tím, že máte spotřebu s TFSI kolem 7 - 8 l? To je asi pak špatná koupě, když potenciál vozu využijete max. při předjíždění traktoru...To si můžete rovnou koupit diesl a jezdit si tímhle tempem za nějaké 4l...

Velmi vtipna a pravdiva odpoved,neb odjakziva platilo a platit bude,ze spotreba ja dan za vykon.Nic mene muj dotaz byl na olej,kolik se ztraci a verim ze se ztraci.Nekde jsem tu predtim cetl,ze skoda udava mezi jednotlivou vymenou ztratu az dvou litru,tak mne zajimaji vase zkusenosti z praxe.Jeste jednou radsi zduraznim,ze se ptam na benzinovou rs s motorem tfsi. :)

Škodovka udává v návodu až 0,5 l / 1000 km, což je při intervalu výměny 30 000 km mnoho litrů :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja uz najel asi 12 tisic a dolil jsem litr,takze v pohode.Ale vcera jsem zaznamenal maly problemecek,byl jsem se vecer projet,neb prazdne cesty a kdyz jsem to chtel na trojku protahnout tak v peti tisic zacla poskubavat????Trosku me to vydesilo,ale myslim,ze to muze delat benzin.Mam to ciple a rikali mi,ze to maj nalazene na 100 octanovy benal od shell,omw,nebo benzina,ted jsem tady ale nabral nejakou 99 z tesca a asi to neni to prave.No vyjezdim to a zacnu asi jen brat

Vpower racing.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja uz najel asi 12 tisic a dolil jsem litr,takze v pohode.Ale vcera jsem zaznamenal maly problemecek,byl jsem se vecer projet,neb prazdne cesty a kdyz jsem to chtel na trojku protahnout tak v peti tisic zacla poskubavat????Trosku me to vydesilo,ale myslim,ze to muze delat benzin.Mam to ciple a rikali mi,ze to maj nalazene na 100 octanovy benal od shell,omw,nebo benzina,ted jsem tady ale nabral nejakou 99 z tesca a asi to neni to prave.No vyjezdim to a zacnu asi jen brat

Vpower racing.

Tesco dělá 99 oktanový benzín?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja uz najel asi 12 tisic a dolil jsem litr,takze v pohode.Ale vcera jsem zaznamenal maly problemecek,byl jsem se vecer projet,neb prazdne cesty a kdyz jsem to chtel na trojku protahnout tak v peti tisic zacla poskubavat????Trosku me to vydesilo,ale myslim,ze to muze delat benzin.Mam to ciple a rikali mi,ze to maj nalazene na 100 octanovy benal od shell,omw,nebo benzina,ted jsem tady ale nabral nejakou 99 z tesca a asi to neni to prave.No vyjezdim to a zacnu asi jen brat

Vpower racing.

Tesco dělá 99 oktanový benzín?!

V CR asi ne ale tady v Englandu ano.Ackoliv do nedavna jej nazyvali 98,ted 99,ale asi je to sracka neb s Shellem mi to necukalo.No vyjezdim to a uvidime.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsme u toho paliva, nedávno se tu řešilo jaký je rozdíl při tankování N98 a N100, tohle je mail ze škodovky z Boule:

Jak je uvedeno v Návodu k obsluze, pro motor 2,0 TFSI vyžadující použití bezolovnatého benzínu Natural 98 lze použít rovněž Natural 95. Jak sám uvádíte, může dojít k mírnému snížení výkonu a současně zvýšení spotřeby.

Pro případ, kdy není k dispozici ani jeden z výše uvedených benzínů, lze v NOUZI použít i Natural 91 a jakmile to bude možné, dotankovat předepsané palivo. V této situaci doporučujeme pokračovat v jízdě při středních otáčkách a s minimálním zatížením motoru. Benzín s vyšším oktanovým číslem než předepsaným můžete používat bez omezení, aniž by hrozilo jakékoli poškození motoru - stejně tak i Natural 95.

Při používání 100okt. benzínu žádné zásadní výhody ve výkonu a spotřebě motoru však nemůžete očekávat, neboť motor je seřízen pro ideální spalování paliva s předepsaným oktanovým číslem, v tomto případě 98 okt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem si objednal nový vzduchový filtry od firmy K-N za 1820 Kč, jaké máte zkušenosti se sportovními vzduchovými filtry? Je tam nějaký rozdíl oproti sériovému v. f. ? Mimochodem, až mi ten filtr příjde, můsím s ním ještě neco provádět..("naolejovat")..nebo si ho tam..(nejspíš né sám) mohu dát rovnou tak, jak mi příjde..?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem si objednal nový vzduchový filtry od firmy K-N za 1820 Kč, jaké máte zkušenosti se sportovními vzduchovými filtry? Je tam nějaký rozdíl oproti sériovému v. f. ? Mimochodem, až mi ten filtr příjde, můsím s ním ještě neco provádět..("naolejovat")..nebo si ho tam..(nejspíš né sám) mohu dát rovnou tak, jak mi příjde..?

No, asi jak ktery motor, ale rozdil tam pri vice upravach urcite je, je to pruznejsi, vykon to asi neprida, ale proste je to takovy zivejsi. Pokud budes mit KN, na 99,9% bude z vyroby uz naolejovanej a tim padem jen do auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem si objednal nový vzduchový filtry od firmy K-N za 1820 Kč, jaké máte zkušenosti se sportovními vzduchovými filtry? Je tam nějaký rozdíl oproti sériovému v. f. ? Mimochodem, až mi ten filtr příjde, můsím s ním ještě neco provádět..("naolejovat")..nebo si ho tam..(nejspíš né sám) mohu dát rovnou tak, jak mi příjde..?

No, asi jak ktery motor, ale rozdil tam pri vice upravach urcite je, je to pruznejsi, vykon to asi neprida, ale proste je to takovy zivejsi. Pokud budes mit KN, na 99,9% bude z vyroby uz naolejovanej a tim padem jen do auta.

To jsem rád...a to si asi sám nejspíš nevyměním že, když nejsem mechanik..? nechám to asi na škodovákách...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem si objednal nový vzduchový filtry od firmy K-N za 1820 Kč, jaké máte zkušenosti se sportovními vzduchovými filtry? Je tam nějaký rozdíl oproti sériovému v. f. ? Mimochodem, až mi ten filtr příjde, můsím s ním ještě neco provádět..("naolejovat")..nebo si ho tam..(nejspíš né sám) mohu dát rovnou tak, jak mi příjde..?

No, asi jak ktery motor, ale rozdil tam pri vice upravach urcite je, je to pruznejsi, vykon to asi neprida, ale proste je to takovy zivejsi. Pokud budes mit KN, na 99,9% bude z vyroby uz naolejovanej a tim padem jen do auta.

To jsem rád...a to si asi sám nejspíš nevyměním že, když nejsem mechanik..? nechám to asi na škodovákách...

Noo, neni to nic slozityho, zalezi na tom, jak moc svejm rukam veris :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem si objednal nový vzduchový filtry od firmy K-N za 1820 Kč, jaké máte zkušenosti se sportovními vzduchovými filtry? Je tam nějaký rozdíl oproti sériovému v. f. ? Mimochodem, až mi ten filtr příjde, můsím s ním ještě neco provádět..("naolejovat")..nebo si ho tam..(nejspíš né sám) mohu dát rovnou tak, jak mi příjde..?

No, asi jak ktery motor, ale rozdil tam pri vice upravach urcite je, je to pruznejsi, vykon to asi neprida, ale proste je to takovy zivejsi. Pokud budes mit KN, na 99,9% bude z vyroby uz naolejovanej a tim padem jen do auta.

To jsem rád...a to si asi sám nejspíš nevyměním že, když nejsem mechanik..? nechám to asi na škodovákách...

Noo, neni to nic slozityho, zalezi na tom, jak moc svejm rukam veris :)

není na netu někde nějakej návod jak sdělat ten plastovej kryt, pod kterým je ten filtr?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj tak mám konečně autíčko zpět!!!!Trvalo to 3 týdny, ale je to hotovo a v pohodě mám novou řídící jednotku a cívku válce!!!

Tak snad mám na dlouho klid!!!!!Dneska jsem to byl projet a je to nádhera!!!!! :palec2:

RE: No to to ale trvalo, za to bych chtel finnacni kompenzaci ...obzvlast pokud to mas novy za ty nehorazny prachy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...