Přejít na obsah

chci aby mi při dálkových svítily potkávací


myty

Doporučené příspěvky

Zdar. Hledal jsem, hledal, ale nenašel.

Za prvé - mám nově xenony a vadí mi, že se při přepnutí na dálkové zhasnou potkávací. MR je 99/00. Jde to nějak vyřešit? Silový okruh do potkávacích světel přerušuje páčka pod volantem, nebo nějaké relé?

Za druhé - lze nějak propojit Molpir relé denního svícení, aby rozsvěcelo i podsvětlení přístrojovky, ovládacích tlačítek, prostě jako bych otočil spínač světel do polohy potkávací světla ?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za prvé - mám nově xenony a vadí mi, že se při přepnutí na dálkové zhasnou potkávací. MR je 99/00. Jde to nějak vyřešit? Silový okruh do potkávacích světel přerušuje páčka pod volantem, nebo nějaké relé?

Pochybuju, ze tohle by bylo v souladu s platnou pravni upravou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za prvé - mám nově xenony a vadí mi, že se při přepnutí na dálkové zhasnou potkávací. MR je 99/00. Jde to nějak vyřešit? Silový okruh do potkávacích světel přerušuje páčka pod volantem, nebo nějaké relé?

Pochybuju, ze tohle by bylo v souladu s platnou pravni upravou...

Co jsem viděl, tak třeba Fabie má při dálkových zapnutá i potkávací světla a myslím, že žádné úpravy na těch lampách nebyly. Jde o to, že když každou chvíli přepnu dálka/potkávačky zbytečně zatěžuju xenony početnými starty. A pokud svítím dálkovýma, tak proti mě na 99% nikdo nejede, a to,že by při dálkových svítily i potkávací xenony, nemůže ničemu vadit. Takže dost hraní na vadí/nevadí a šup sem s návodem ;) Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za druhé: lze upravou svazku molpiru přivedením napájení na 58b což je osvětlení spínačů.

58b je regulovany privod na osvetlenie spinacov a pristrojovky, ked tam "naperes" 12V bude ti vsetko svietit naplno. napoj radsej molpir /cez diodu/ na 58 co je 12V ktore idu na regulaciu podsvietenia a odtial na budiky a spinace. Normalne ked otocis spinac svetiel do 1. polohy, tak tiez privedies 12V na 58. 58 najdes na spinaci svetiel farba gr/li - sedo/fialova ... bude ti svietit aj SPZ ale to snad nevadi.

Editováno: , autor: Tunak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam taky molpir a nedavno jsem si to upravoval...puvodne kdyz jsem nastartoval tak se rozsvitily parkovacky, potkavacky a osvetleni SPZ. Kdyz se kouknes na pojistky na osvetleni SPZ a osvetleni interieru jsou hned vedle sebe a privod do techto pojistek je puvodne propojeny tak, že jeden kablik vede do osvetleni interieru a dal pokracuje do osvetleni SPZ. Pri montazi molpiru se ta SPZ napaji primo z rele - potom SPZ sviti spolecne s parkovackama a interier zustane zapojen tak jak byl - tedy se rozsviti az po otoceni spinacem... Udelal sem to tedy tak ze interier a SPZ jsem propojil tak jak to bylo puvodne ale oboje je ted napajeny z molpiru..a zatim to funguje bez problemu...Na kablik co vede ze spinace jsem dal konektor co byl u kabelaze k molpiru, aby tam jen tak neplandal :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za prvé: špatně provedená montáž xenonů, chybí ti tam jedno napájení!

za druhé: lze upravou svazku molpiru přivedením napájení na 58b což je osvětlení spínačů.

Takže zapojil jsem chybějící napájení pin 1, ale žádná změna xenony se při dálkových stále vypínají. Z čeho usuzuješ že je něco špatně ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové nezapomínejte že třeba Octa má žárovky H4 (potkávačky i dálky v jedné žárovce) které nemužou dlouhodobě svítit potkávačky i dálkový, protože by to žárovka a plasty nevydrželi... Ale auta co maj oddělené potkávačky a dálky jako třeba fabie anebo vectry, a používaj H7 mužou když daj dálky, nezhasínaj jim potkávačky, protože sou každá v jiný části světlometu a navíc to je na to stavěný .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za prvé: špatně provedená montáž xenonů, chybí ti tam jedno napájení!

za druhé: lze upravou svazku molpiru přivedením napájení na 58b což je osvětlení spínačů.

Takže zapojil jsem chybějící napájení pin 1, ale žádná změna xenony se při dálkových stále vypínají. Z čeho usuzuješ že je něco špatně ?

Spatne to je urcite...xenony zhasinat nemaj uz jenom kvuli tomu ze ty H7 co tam mas jsou jen na to aby "dokreslovaly" osvicenou plochu pred tebou, takze svitej tam kde xenony nesvitej = xenony a H1 maj svitit dohormady na 100%. U H4 svitej dalkovy do mist kde svitej i tlumeny - potkavacky...jesi se nepletu :t

Editováno: , autor: tomina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za prvé: špatně provedená montáž xenonů, chybí ti tam jedno napájení!

za druhé: lze upravou svazku molpiru přivedením napájení na 58b což je osvětlení spínačů.

Takže zapojil jsem chybějící napájení pin 1, ale žádná změna xenony se při dálkových stále vypínají. Z čeho usuzuješ že je něco špatně ?

Spatne to je urcite...xenony zhasinat nemaj uz jenom kvuli tomu ze ty H7 co tam mas jsou jen na to aby "dokreslovaly" osvicenou plochu pred tebou, takze svitej tam kde xenony nesvitej = xenony a H7 maj svitit dohormady na 100%. U H4 svitej dalkovy do mist kde svitej i tlumeny - potkavacky...jesi se nepletu :t

Mysle jsi asi xenony a H1 . H7 tam není

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vašo ty máš taky xenony. Svítí při dálkových H1 i xenony ? Jestli nemám něco blbě zapojené... Díky

Sice to nebylo na mě, ale ANO!

Při dálkových svítí i výbojky. Kdyby měly pokaždé zhasnout a zase se rozsvítit (např. světelná houčka, tak by dostávaly slušně na prdel a asi by s stebou brzo rozloučily)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Octě co mám v avataru jsoun origo tovární xenony a jak říká Vaša svítí i při dálkových . Jenom jsem se na této octě setkal se zvláštností, když jsem zapojil denní svícení Molpir tak svítí podsvícení přístrojovky, ale nesvítí osvětklení zadní SPZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Octě co mám v avataru jsoun origo tovární xenony a jak říká Vaša svítí i při dálkových . Jenom jsem se na této octě setkal se zvláštností, když jsem zapojil denní svícení Molpir tak svítí podsvícení přístrojovky, ale nesvítí osvětklení zadní SPZ.

Sorry...jasne jsou tam H1...cet jsem ten prispevek o fabii a H7 a nejak me to zmatlo..omlouvam se ;-) Jinak jak pises o tom, ze ti sviti palubka ale ne SPZ, tak to se mi taky stalo kdyz sem se prekouk a misto toho abych pripojil rele na pojistku SPZ tak sem kablik pripojil na podsviceni palubky...je to uplne stejnej kablik - prurez i barva..jak sem psal driv kontakt pojistky palubky a SPZ je propojeny a napajeny spolecne ze spinace svetel. V manualu je to i nakresleny, mel by se vypichnout kontakt na pojistce osvetleni SPZ a nahradit ho tim z rele... Asi mas vypichnutej ten osvetleni interieru a tam pichlej kablik z rele a SPZ mas napajenou postaru pres spinac...Ja to udelal tak ze jsem kablik ze spinace vyhodil uplne a rozdvojil ten co vede z Molpiru a zapojil jak do pojistky SPZ tak do interieru....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...