Přejít na obsah

Aktivacia airbagu


Speedlimit

Doporučené příspěvky

V///RS kdybys neplacal... :)

Airbag, resp. jeho aktivace je rizena ridici jednotkou, ktera vyhodnocuje data ze senzoru podelneho (v pripade bocnich airbagu pricneho) zrychleni, resp. zpomaleni, a podle techto hodnot airbag odpali nebo neodpali.

Pausalne se neda rici, pri jak silnem naraze k aktivaci dojde, protoze se do hry zapojuje jeste mnoho fyzikalnich cinitelu. Jako uhel narazu (i male odchylky od primeho smeru mohou vyrazne ovlivnit nasledne sily), plocha predni casti, ktera naraz pohlcuje, atd., atd.

Takze jednoduse receno, airbag se odpali v okamziku, kdy naraz vyvola takove pusobeni sil, ktere jednotka vyhodnoti jako kriticke a spusti aktivaci airbagu.

Editováno: , autor: Maverick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dundee: Jak jsem rekl, "aktivacni" rychlost nelze presne urcit.

Kdyz si to namiris do zdi nebo stromu, bude "aktivacni" rychlost mnohem niz, kdyz to ale posles do nejake deformovatelne prekazky (treba sloupku, vid Bobiku :D ), muze to byt mnohem vic.

Ale to bych uz opakoval svuj predchozi prispevek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V///RS kdybys neplacal... :)

Airbag, resp. jeho aktivace je rizena ridici jednotkou, ktera vyhodnocuje data ze senzoru podelneho (v pripade bocnich airbagu pricneho) zrychleni, resp. zpomaleni, a podle techto hodnot airbag odpali nebo neodpali.

Pausalne se neda rici, pri jak silnem naraze k aktivaci dojde, protoze se do hry zapojuje jeste mnoho fyzikalnich cinitelu. Jako uhel narazu (i male odchylky od primeho smeru mohou vyrazne ovlivnit nasledne sily), plocha predni casti, ktera naraz pohlcuje, atd., atd.

Takze jednoduse receno, airbag se odpali v okamziku, kdy naraz vyvola takove pusobeni sil, ktere jednotka vyhodnoti jako kriticke a spusti aktivaci airbagu.

presne ako z poucky.

Laicky povedane aktivacia ci neaktivacia zalezi od uhla nazarzu a od deceleracie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak ja som to v podstate rozlozil priamo na predok, ziadny uhol tam nebol len ma zaujima preco svieti kontrolka, ci je to normalne a vsimol som si ze mam aj zablokovane pasy.

to je nějaký divný, nééé, jsem myslel, že pásy jdou společně s bagy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co já slyšel, tak hodně záleží i na úhlu nárazu, ale někde jsem zaslechl, že "aktivační" rychlost je okolo 42 km/h (bere se i případný součet rychlostí v případě čelní srážky dvou vozidel)

To je nejake divne, tedy urcite u 50pin airbag jednotky ... ta zadne info o rychlosti (mot. CAN) nema ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz jsem videl nekolik pripadu, ze sly jen pasy, zrejme se jedna o vyhodnoceni sil nekde na hranici aktivace airbagu, ke ktere jeste nedojde.

Pokud se nemylim (aspon to tak driv u Fabie bylo), tak predpinace pasu jsou u aut vybavenych jen prednimi airbagy aktivovany mechanicky, u aut i s bocnima airbagama pak elektricky.

Editováno: , autor: Maverick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz jsem videl nekolik pripadu, ze sly jen pasy, zrejme se jedna o vyhodnoceni sil nekde na hranici aktivace airbagu, ke ktere jeste nedojde.

Pokud se nemylim (aspon to tak driv u Fabie bylo), tak predpinace pasu jsou u aut vybavenych jen prednimi airbagy aktivovany mechanicky, u aut i s bocnima airbagama pak elektricky.

díky za info, tak nějak jsem si to myslel, mám boční bagy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když jsem montoval sedáky s bočníma pytlama, tak jsem musel vyměnit i pásy. Před tím tam byly mechanické a teď, když tam jsou na boku pytle tak pásy jsou elektro. vedou k nim dráty. ;) Pochopitelně se měnila i řj a kabeláž.Ale bylo míň náročné než dodělat esp :angry::angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...