Přejít na obsah

Nejde oddělat kolo


johnxx

Doporučené příspěvky

Chtěl jsem dnes vyměnit ALU kola za plecháče, povolil jsem 5 šroubů, dal auto na hever a chtěl oddělat ALU kolo a dát plech, ale Alu tam bylo jakoby přilepený nebo tak něco, prostě jsem ho z náboje kola nemohl dostat dolů.

Když jsem byl asi před 3 měs. v pneuservise a přezouvali mi pneu, tak to taky bylo zatuhlý a borec do toho začal mlátit gumovou palicí ze spod auta směrem ven a po asi minutovém úsilí kolo odpadlo.

Tak by mě zajímalo, co je v háji, co vyměnit.

Pro upřesnění se jedná o levé přední kolo, jo a za jízdy auto táhne doleva, ale to už trvá od začátku co jsem to koupil (asi 8 měs.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem dnes vyměnit ALU kola za plecháče, povolil jsem 5 šroubů, dal auto na hever a chtěl oddělat ALU kolo a dát plech, ale Alu tam bylo jakoby přilepený nebo tak něco, prostě jsem ho z náboje kola nemohl dostat dolů.

Když jsem byl asi před 3 měs. v pneuservise a přezouvali mi pneu, tak to taky bylo zatuhlý a borec do toho začal mlátit gumovou palicí ze spod auta směrem ven a po asi minutovém úsilí kolo odpadlo.

Tak by mě zajímalo, co je v háji, co vyměnit.

Pro upřesnění se jedná o levé přední kolo, jo a za jízdy auto táhne doleva, ale to už trvá od začátku co jsem to koupil (asi 8 měs.)

Já měl to samí když sem měl ještě passata(rok 1991 :t ),bylo to normálně přirezlí,taky sem do toho bušil jak hluchej do vrat. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já se vždycky postavím ke kolu,otočím se k autu zády a kopnu patou dozadu do gumy,nohoře,vpravo,vlevo,a je dole,né vždy je tam tak napevno ale stava se to že nejde dolů,myslím že je to normální a nic kupovat nemusíš,nebo si kup nato palici co měli v servisu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to jednoduché!!! Stačí jednou sundat očistit a pak použít tento sprey :tectane. Postříkat jak náboj tak šrouby!!! Tepelná odolnost –30°C až +1100°C takže to drží dobře. Mám to na autě 2 roky a super !! Nekoruduje a jde to lehce dolů. Ahoj :p:smich:B) KDYŹ TAK MI NAPIŠTE !!!!

Editováno: , autor: sr5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem to taky na předním kole, po 30 min bušení sem to vzdal. Pak jsem to zkusil zahřát a ono to najednou povolilo :D

Jo to je ale poslední možnost-myslím že to neprospělo vzheldu al. disku ;)

Zásada dobrého mechanika- B) -KDYŽ NEPOMŮŽE KLADIVO......VEM SI NA TO VĚTŠÍ :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trosicku povolit srouby, prudkej rozjezd, prudka brzda a povoli to. Kdyz jsem videl, jak kamosovi mlatej tou palici do pneu z boku, to sem trnul, kdyz trefil disk, tak uz na ne vletel, ale pry se to tak dela... no, ja bych to nedelal :)

Bych asi trefil jeho, kdyby mi trefil disk. Jinak já si na to taky beru palici, ale nejsem debil abych trefil disk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trosicku povolit srouby, prudkej rozjezd, prudka brzda a povoli to. Kdyz jsem videl, jak kamosovi mlatej tou palici do pneu z boku, to sem trnul, kdyz trefil disk, tak uz na ne vletel, ale pry se to tak dela... no, ja bych to nedelal  :)

Bych asi trefil jeho, kdyby mi trefil disk. Jinak já si na to taky beru palici, ale nejsem debil abych trefil disk.

no, a já palici neměl, dělal jsem to na parkovišti před barákem a měl jsem to na hevírku, kterej se dodává s autem a bušil a bušil a bušil, že jsem myslel, že mi noha upadne. Ale jak se říká, 100x nic udolalo i vola. Ale už už jsem myslel, že to budu muset dotáhnout a jet ke kámošovi obouchat to nějakou palicí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vidím tedy že nejsem jedinej kdo to tak má... jinak byl přede mnou v servisu nejaký kluk s fabií RS a to byl problém na všech kolech, a ne jedno ani palica nepomohla dalo jim to tak 20 minut zabrat.....

to nejsi jedinej,ale kura to opatření udělej a budeš patřit mezi nás vysmátý co mají klid!!!!!!!!!!nebo nee?je lepší půl hodka navíc a příště s klidáčem,takže postup jsme ti tu popsali,nevím co zvolíš ty já mám tu hliníko-měděnou a bez obav sundám kolo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...