Přejít na obsah

Dodělání ASR


vlabar

Doporučené příspěvky

Jo je to pravda... ASR u 4x4 je takovej divnej - když to prohrábne tak se připojej zadní kola - tak proč tam mít ještě ASR.

Ještě mě tak napadlo, nezkoušel někdo přeprogramování haldexu... něco podobného jako má třeba subaru - zvolit si program pro různý povrch ? :)

Editováno: , autor: lukash
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

všechno jde

ale u ESP je cena už dost vysoká

brzdovej válec s čidlem tlaku 1000,-

jednotka ESP 2000,-

duosenzor příčného a rotačního zrychlení 1500,-

nějakej ten kabel a konektor

a práce

takze komplet nekde kolem 6 - 7T ?? :huh:

to by casem slo... ;)-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

všechno jde

ale u ESP je cena už dost vysoká

brzdovej válec s čidlem tlaku 1000,-

jednotka ESP 2000,-

duosenzor příčného a rotačního zrychlení 1500,-

nějakej ten kabel a konektor

a práce

takze komplet nekde kolem 6 - 7T ?? :huh:

to by casem slo... ;)-_-

jj to si taky rikam!! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

btw vyplato se to ESP dodelat?? co vy nato?? Vaso?? ;)

jezdil jsem A4 qwatro a tam to bylo super

kámoš to má v GIV 150PS PD a ted po zimě říkal že je to super (využívá plně 150PS :D)

v octavii jsem neměl možnost (byl u toho majitel) to aktivovat (dostat do smyku)

jinak známej má BMW X3 a jezdí do přírody venčit pejska a vždy si to užívá s vyplím ESP (u BMW je to myslím jinak nazvany) a jednou ho zapl a vletěl kdesi do křoví a celej bok podřel :D takže pokud chcete dělat hodně velký blbyny tak raši vypnout a nebo nechat zaply a nesnažit se moc elektronice pomáhat

diky moc Vaso!!! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud mám ASR je v něm automaticky EDS?

na sněhu to občas při rozjezdu vydávalo zvuky, jako kdyby kolo zahráblo na aschvaltu a myslím že to dělá EDS ale nejsem si jist

Taky by me to zajimalo mam 1,9TDI 81kw, ABS+ASR, r.v. 11/2000 a nevim jesi mam EDS... kdyz ma octa ASR je tam EDS automaticky?? Nebo jak to poznam :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud má ABS ASR má automaticky i EDS, obráceně to neplatí. EDS = elektronická uzávěrka diferenciálu, jak správně Vaša napsal, tedy když se jedno kolo kolo na ledu protáčí, to druhé na asfaltu stojí, ABS/EDS protáčející kolo přibrzdí a tím se moment začne přenášet na stojící kolo, které umožní autu se rozjet.

Jinak jak je to při dodělání ASR u MR00 ??? nemusí se měnit i ŘJ motoru ? tam není ještě přímá komunikace po CAN, jelikož MR00 ještě CAN nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzu se jeste zaptat (jsem laik): Jak poznam, ze mam EDS (tedy uzaverku diferencialu)? Samozrejme krom moznosti, ze budu koukat na kolo na lede...

Neda se to zjistit podle nejakeho kodu (treba v kufru)? Jedine, co v kufru mam je "1AC = Antiblokovací systém ABS", tak ze to vypada asi spatne.

VAG ani kabel nemam.

P.S. Funkce EDS mi pripada dost uzitecna (oproti treba ASR). Pokud tedy tuto funkci chci, musim v kazdem pripade vymenit ABS jednotku? Ci staci pouze nejaka jednoducha zmena softwaru (to je to prepinovani?).

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tvoje PS nechápu, ASR má větší smysl nehledě na to že ASR obsahuje EDS automaticky

To je zajimave zjisteni, doted me utvrzovali ze mam ASR samostatne a ze EDS je jen za priplatek spolu s ESP.

Zkusil jsem dekodovat stitek a podle kodu mam ABS+ASR+EDS

Editováno: , autor: Mefisto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

všechno jde

ale u ESP je cena už dost vysoká

brzdovej válec s čidlem tlaku 1000,-

jednotka ESP 2000,-

duosenzor příčného a rotačního zrychlení 1500,-

nějakej ten kabel a konektor

a práce

takze komplet nekde kolem 6 - 7T ?? :huh:

No me si Vaso tvrdil, ze by se musela predelat cela elektrika a ze by to vyslo tak 10tis.+

Za 6-7tis. komplet bych to mozna bral... nebo je to u me jinac kdyz mam MR01 ???

Napis me pls na ICQ nebo SZ.

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...