Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Dobrý den

Chtěl bych se zeptat. Mám columbuse z roku 2008 (dodělávané hlasové ovládání). Vše funguje jak má. Mám telefón Nokii N85 a bez problémů se přihlašuje k bluetooth handsfree sadě, kterou mám zabudovanou z výroby. (vybava laurin). Chci si do budoucna koupit telefón s win8 nebo androidem. Jaké zkušenosti máte s androidem? Bude to problém připojit takový telefón? V době koupi mého vozu android byl asi v plenkách. Bude třeba vyměnit bluetooth jednotku? Nebo stačí do telefónu nahrát aplikaci pro možnost připojení telefónu v režimu vzdálená sim? (jestli něco takového existuje)

Číslo bluetooth jednotky nemám. Nevím kde najít dané číslo. Doufám že vám alespoň rok výroby automobilu pomůže.

Telefón páruji přes režim vzdálené sim karty. Přes bluetooth mi to klasicky nepřipojí. .-( Ale se vzdálenou sim kartou funguje dobře.

Jestli je třeba koupit novou jednotku kolik taková jednotka stojí?

Asi na poslední otázku si umím odpovědět: http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/hudba-a-komunikace/vymenna-sada-uhv-high-eu-3t0051902x/0

Možná otázka na vás za kolik ji máte vy, kdyby bylo třeba měnit?

Editováno: , autor: Cd-rom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den

Ještě bych se chtěl zeptat. Už to někdo má z vás namontované? A funguje to přímo v columbu? Bude třeba asi ještě přikoupit nějaký adaptér na připojení do navigace zda to jde.

http://www.stualarm.cz/produkt/c-sk01ccd-kamera-ccd-format-pal-do-vozu-skoda-octavia-iisedan-i-combi-od-2009/

Editováno: , autor: Cd-rom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdrec chlapci kopil sem tohodle sikmoocku http://www.autoshop24.cz/xenony/eshop/9-1-Autoradia-s-DVD-TV-a-LCD/130-2-Skoda-DVD-jednotky/5/539-DVD-autoradio-s-8-monitorem-a-GPS-pro-vozy-Skoda-VW-a-SEAT a mam s tim ze se ma chovat jako origo autoradio coz znamena CAN-Bus funkce:

1, s Dual Can-Bus Podpora originální ovládaní

2, podporuje zobrazení informací z informačního displeje na palubní desce

3, podpora telefonní číslo zobrazeného na displeji přístrojové desky

4, zobrazuje otevření dveří, kufru ,přední kapoty na displeji rádia

5, zobrazuje nastavení klimatizace auta

6, výběr grafického zobrazení vozidla, výběr z šestii modelů

7, zobrazení OEM parkovacího systému

8, zobrazení trajektorie na obrazovce při couvání

vetsina toho nefunguje ,ale bude to asi tim ze sem nikdy v aute oc2 2006 radio co to potporovalo nemel -columnus me vybijel baterku a nova getewai se me delat nechtela a ted mam stejnej problem ze cca po 10 min co vytahnu klicek tak se zacne spinat a vypinat naky relarko v palubce a presso a ne me vybije baterku. potreboval bych radu co stim podle me by stacilo jen neco odpojit z kostky napajeni autoradia aby si to nebralo funkce jako ruzny zobrazovani atd jestli nekdo neco vi tak poradte diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte, asi jsem lemra, ale... mam columbuse, radio hw 0006 - udelal jsem upgrade na 5218, vse probehlo OK. Radio hraje, Opto paket jde taky, MF volant funguje taky (i kdyz trochu jinak ohledne prepinani stanic radii). Ale - zmizla me polozka Audio a Navigace z MFD displeje...

Hledal jsem v modulu 37, kde to aktivovat (jak pisou napr. na gti forum), ale fakt jsem lemra a neprisel jsem na to... poradite prosim nekdo aktivaci na displej? Diky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte, asi jsem lemra, ale... mam columbuse, radio hw 0006 - udelal jsem upgrade na 5218, vse probehlo OK. Radio hraje, Opto paket jde taky, MF volant funguje taky (i kdyz trochu jinak ohledne prepinani stanic radii). Ale - zmizla me polozka Audio a Navigace z MFD displeje...

Hledal jsem v modulu 37, kde to aktivovat (jak pisou napr. na gti forum), ale fakt jsem lemra a neprisel jsem na to... poradite prosim nekdo aktivaci na displej? Diky moc.

Tiež mám nachystaný upgrade 5218, ale nejako som nemal odvahu sa do toho pustiť. Poradíš presný postup ako to nainštalovať a čo s tým potom spraviť, aby všetko ostalo nastavené tak ako mám teraz?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes viděl zprávu z německé policie, jak udělala speciální tým proti navi-mafii, pročesávaj internet, jdou po prodejcích nekompromisně, náhodně kontrolujou i auta na silnicích a prověřujou původ columbů, RNS510 a snaží se s VW najít řešení zabezpečení. Nicméně bez majoritního redesignu elektroniky to prý nejde. A ty výsledky jsou dost tristní. Z každých 10 je 8-9 problémových, kradených-falšované ID prvky.

 

Tak si říkám, k čemu to zařízení je, když už i němci v tom vidí vážnej problém a když vám ho zrovna neukradnou, policie v D má právo při běžné kontrole vám kontrolovat i původ navi......

 

PS: taky by se mi to líbilo, ale jsem otrávenej, už jen o tom čtu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jednu stranu je to dobře, ale doplatí na to ten, co se nechá podvést a koupí ač "nevědomky" čorku... Na druhou stranu, kdyby si automobilka nebrala za NAVI 600% marži opravdové výrobní ceny, tak by se tohle nemuselo řešit. Jako dát 40000kč za originál NAVI (původní Columbus dokonce 60000kč) to je řekněme slušně provokace a výsměch chudším lidem...

 

Každopádně tomuhle fandím a i tak trochu nechápu automobilky, nebo možná že jde o záměr to dělat takto, ale v dnešní době by šla originální rádia a navigace dělat prostě pro každou značku stejná a zabudovaná tak, aby nebylo jednoduše možné je z auta demontovat, dalo by se pak jen rozdělit softwarem možnosti přístroje a tím by se snížily krádeže, protože by jednoduše rádio bylo součástí palubní desky a nedalo by se jen tak bez zásahu demontáže větší části interiéru sebrat...

 

No ale jak říkám, asi je to tah automobilek a chtějí aby se to kradlo a lidi u nich ty NAVI zase kupovali, protože když to někdo cálne jednou, asi na to má prachy a cálne to podruhé a potřetí zase, resp má to dobře pojištěné a pojišťovna to cálne asi za ně... Kdo ví no...

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako dát 40000kč za originál NAVI (původní Columbus dokonce 60000kč) to je řekněme slušně provokace a výsměch chudším lidem...

 

Prosimte a jinak dobry? A kdo urcuje, ze 40k je hodne nebo malo? Proste kdo na to nema, at si koupi prenosnou nebo jezdi podle autoatlasu. To, ze je neco drahe, znamena ze to automaticky ukradnu? Je prece spoustu opravdu drahych veci a proste nekdo na ne ma a nekdo ne.

 

A pokud ji nekomu zabavi, tak mu to jen preji. Pokud nekdo koupi vec za 40000 na aukru za 6 a opravdu se realne domniva, ze je legalniho puvodu, tak by mel vratit ridicak a jit se lecit.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no cena je jedna věc a praktickej život druhej.... já mam RNS315 a do města je super, když jedeš větší štreku, ta celková funkčnost navi se hodí. Nicméně drátovat navi na okně furt, aby ti ji taky nikdo neukrad na benzině.......

 

To že autu se rok nic nestane, ale jak máš RNS510, je v něm hned díra, nebo tě policajti hned chtěj prověřovat, byť bys to měl legální - třeba koupě z bouračky...

 

Přikládám link

http://www.autobild.de/artikel/navi-diebstahl-auto-bild-bei-stern-tv-3678097.html

Editováno: , autor: Kazimir80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosimte a jinak dobry? A kdo urcuje, ze 40k je hodne nebo malo? Proste kdo na to nema, at si koupi prenosnou nebo jezdi podle autoatlasu. To, ze je neco drahe, znamena ze to automaticky ukradnu? Je prece spoustu opravdu drahych veci a proste nekdo na ne ma a nekdo ne.

 

A pokud ji nekomu zabavi, tak mu to jen preji. Pokud nekdo koupi vec za 40000 na aukru za 6 a opravdu se realne domniva, ze je legalniho puvodu, tak by mel vratit ridicak a jit se lecit.

A Tobě ty ceny připadají v pořádku? No asi jsi ve vatě když to tak vnímáš. No ale k těm cenám. Pokud nedopadneš lupiče s kradeným kusem, tak nemůžeš říct, že ta rádia jsou všechna kradená. Cenu určuje nabídka a poptávka a pokud mám svoji navi po bouračce a chci to prodat, musím se podřídit trhu. když se prodávají za 10000kč a já za ni chci 30000kč, neprodám ji, je to prostě zákon trhu. Navíc je to tak se vším, já jako kupující předmět kupuji s tím, že kradený není, pokud by proti tomuhle nešvaru policie něco dělala, prodejce by se ani nedostal k tomu, aby to dokázal prodat. Když jsi tak chytrej a všechny ty rádia jsou kradená, proč teda po nich policajti nejdou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cenu urcuje trh a ne nejaka domnenka nekoho, zda je to moc nebo malo. Pokud to lidi kupuji za tech 40, tak je to zcela v poradku. Je to relativne dost, na druhou stranu 20-40k (podle vybavy) navic za nejvyssi model navigace mi neprijde jako zadne velke drama. Audi MMI stoji pres 100 tisic a taky to lidi kupuji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však o tom žádná, když na to lidi mají, ať kupují. Já na nové nemám, proto jsem koupil použité za 12000,- a nemyslím si, že by to muselo být nutně kradené. Je to použité zboží, každé použité zboží ztrácí svou hodnotu a nemusí to být hned kradené, když to stojí třetinovou cenu. Tím nechci říkat, že jsem do toho s tím rizikem nešel, že to může být kradené, ale jak jsem psal, doplatí na to kupující a ne zloděj...

 

Jinak nemůžeš přece srovnávat Audi se Škodovkou, to bys mě rozesmál  :kol-98:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

Jinak nemůžeš přece srovnávat Audi se Škodovkou, to bys mě rozesmál  :kol-98:

Hmm..., a to mi chceš povedať, že užitkové vlastnosti tej Audi sú zodpovedajúce cene. :kol-28:

A to isté platí o každej pevne zabudovanej navi!

Každá je predražený šmejd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...