Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

To jo, ale on mě poslouchá na slovo....přepíná mezi volbami: rádio(pásmo AM, FM, seznam stanic), media, telefone..., lze dát navigování.....start zadání země, města. Jo mohl jsi být první, komu to naviguje...tak jen rychle sehnat stropní lampičku pro 2 microfony...a už to jede...už to jede...Fakt navi je změněná k nepoznání. Lze vypnout displej, stanice se ukládají podržením tlačítka, a obsluha je stejně komfortní jako na HF sadě, při zapnutí klíčku a stisknutí tlačítka pro vypnutí se objeví na displeji čas a jinak je dispej tmavý...po vysunutí klíčku teprve navi zhasne...A už je i firmware pro starý Maxi-Dot a starý multifunkční volant... :palec2::palec2::palec2: Nemluvím o nastavení času pro zobrazení face climatroniku, návodu na ovládání hlasem, který se zároveň zobrazuje. S tímhle firmwarem je navi o třídu výš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže díky ferdovi25 za dnšní montáž nového FLiftoveho climatronicu a columbuse s poslední verzí firmwaru. Málem jsem Ferdu nedostal z auta, jak si pořád s tím kolumbusem hrál a byl naprosto šokován ze změn, které ten firmware přinesl :)

Tak nas take seznam s temito sokujicimi zmenami. Moc diky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeknu Radio mám tam volbu Rádio....

Řeknu Frekvence AM mám tam frekvenci AM....

Řeknu Frekvence FM mám tam frekvenci FM....

Řeknu Media mám tam volbu Média...

Řeknu zvolit skladbu, další skladba, předchozí skladba,

Řeknu navigace a zadávám adresu kam pojedu.....

No a nemluvě o změnách v menu.......

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen soft + microfon + kabel + místo kam nainstalovat druhý microfon v případě HF...

To tento novy firmware neumi vyuzit originalni instalace mikrofonu a hlasoveho ovladani na MF volantu v pripade originalni predinstalace GSMIII (autotelefon s hlas. ovladanim) napr. u me LK ? Jiz nyni me funguje perfektne hlasove ovladani vestaveneho autotelefonu GSMIII, jehoz funkce jsou k dispozici i na Columbusu, takze jsem predpokladal, ze to dokaze vyuzit a zadne dalsi hardware...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktivace hlasového ovládání mě taky zajímá, protože mi od začátku přijde celkem zbytečné abych zmáčknul tlačítko a potom řekl RADIO a navi se přepla na rádio. To už můžu rovnou to tlačítko RADIO zmáčknout...

U meho LKčka se hlas. ovladani (zatim jen foun) aktivuje kratkym stsknutim kolecka hlasitosti primo na palci leve ruky na MF volantu, kde mam normalne polozenou ruku, a kde je u tohoto noveho 3ramenneho volantu s padly pro DSG takove chytre vystupky pro zachyceni ruky na volantu v poloze "trictvrtenatri".

Neni to nijak zbytecne, ale vyrazne bezpecne a pohodlne, nez sahat nekam na stredovou konzoli, a jeste predtim na ni kouknout, abych vedel co zmacknout...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V případě telefonu to celkem pochopím. Sám to taky občas používám. "Vytočit číslo" a už ho můžu diktovat.

Ale na přepínání režimů navi mi to přijde zbytečné z výše popsaného důvodu a v případě MF volantu jdou skladby a hlasitost měnit pohodlně bez mluvení.

Trasu si plánuji před jízdou.

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a co tenhle postup: máčknu na navi tlačítko řeknu:

1. navigace

2. zadat cíl

3. adresa

4. země nebo město nebo ulice

5. vyberu

6 start a jedu....tak co není to paráda, než to mačkat na navi?????

Ps. Od bodu 1 vše jen hlasem.......

No a to mě stačí ke spokojenosti...to že to umí něco navíc je fajn...dokonce to umí na základě hlasových příkazů posouvat mapu zoomovat....

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpovím ti stejně jak můžeš použít něco co dneska používáš na něco jiného pro tuto funkci???? Prostě se musí máčknout tlačítko na navi....a pak už nemačkáš nic....

Takže kterým tlačítkem na navi se to aktivuje?

Na volantu by to bylo IMHO lepší když už.

Je jasné, že hlasové ovládání je krok dopředu, ale u jednoduchých příkazů mi to nedává smysl.

Jak už jsem psal trasu zadávám před jízdou, ale dovedu si představit situaci kdy bych ji chtěl zadat hlasem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No on nový firmware není jen o hlasovém ovládání, ale i o novém menu a dalších nových funkcí jako informace o max povolené rychlosti, vypnutí displeje, nastavení času pro screen od climatroniku a aktivace hlasu je přes tlačítko INFO.....jinak veškerá nápověda je ti povězena nebo po stisknutí tlačítka info se zobrazí na obrazovce....taky lze nastavit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen soft + microfon + kabel + místo kam nainstalovat druhý microfon v případě HF...

Kde se to dá sehnat? Udělá to servis? Zajimavý doplněk. Kolik to stojí? Mám originál columbus. Myslím si že je to ohodně bezbečnější než volit trasu při jízdě na panelu. Vždy raději zastavím, pro zadání cíle, než riskovat bouračku. Tak by to bylo ohodně jednodušší a pohodlnější. Ztratim záruku když je auto ještě v záruce když si to nechám udělat?

Editováno: , autor: Cd-rom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpovím ti stejně jak můžeš použít něco co dneska používáš na něco jiného pro tuto funkci???? Prostě se musí máčknout tlačítko na navi....a pak už nemačkáš nic....

No nevim, nevim, vzhledem k tomu, ze mam vse original z vyroby, tak bych ocekaval reseni pro jednotne hlasove ovladani. Nemam zadnou neoriginalni ci dodelavanou HF sadu, ale original Skoda autotelefon, s hlasovym ovladani z volantu, pres MaxiDOT, nebo pres Columbus.

Takze pokud Skoda formou upgrade firmware dodela podporu pro hlasove ovladani neceho dalsiho, logika i toho nejhloupejsiho sedlaka (aniz bych chtel nekoho urazit) veli si myslet,, ze to udela tak, abych pro jejich originalni autotelefon nemackal tlacitko pro hlasove ovladani nekde pohodlne na volantu, a pritom pro ten dalsi komponent (nyni Columbus) mackal zase jine tlacitko nekde na stredove konzoli. Takto to skutecne nefunguje u zadneho jineho vyrobce.. Podle Tveho vysvetleni by to bylo tak, ze az Skoda prijde s nejakym dalsim FW upgradem hlasoveho ovladani, napr. pro sterace nebo svetla, bude se muset mackat jeste jine 3.tlacitko, nebo treba pedal. To snad ne. To vse za okolnosti, ze je auto na hlasove ovladani jiz pripraveno a vybaveno, a castecne to pro neco jineho funguje.

Stale se na to divam jako na jeden celek, nekoupil jsem si totiz kola s motorem, ktera bych pozdeji dovybavil nejakou handsfree od vietnamce na trhu, stejna tak jsem si pozdeji nekoupil nejaky Rockdlale, ale vse tj. original z vyroby, kompletni auto se vsim vsudy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Narazil jsem na kryt, který skryje Columba (i jiná zařízení) před nenechavci.

Jaký na to máte názor?

http://krytnaautoradio.webnode.cz/

tak pokud tam clovek ma columbuse, tak to rozhodne nicemu neublizi ... i kdyz trosku chytrejsimu zlodejickovi asi docvakne, proc tam ten kryt je.

pokud tam ma clovek podtim nejaky "obycejny" radio, tak bych rekl, ze bude ten kryt spis kontraproduktivni (prilaka pozornost ve stylu "co kdyz pod tim ma kolumbuse"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

nesetkal se uz nekdo s tim, ze columbus odmita zafixovat polohu? v gps okne pise, ze vidi treba 8 - 10 satelitu, nicmene zadny nema zafixovany (a pise no fix). kdyz se clovek podiva do servisniho menu, tak tam pise, ze almanach je validni, GPS ze momentalne dela "search the sky" (coz je samo o sobe dost divny, driv, kdyz hledal satelity, tak psal tracking satellites), antena pripojena, viditelnych satelitu tech 8 - 10 (jak kdy), ale trackovanych satelitu 0 ... ?

bohuzel nejde smazat prispevek ... vyreseno, takze uz bezpredmetne.

Editováno: , autor: Tragedie_v_JZD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...