Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Myslím si že nemáš pravdu s tím, že jedna je na TMC a druhá pro radio... dlé mého Columbus dokáže mezi anténama přepínat - tzv. diverzitní systém.. opravte mně jestli nemám pravdu.. 2 antény nejsou potřeba, pouze to bude házet chybu. Já jsem například koupil slučovač - origo díl... Jmenuje se to "kmitočová výhybka". TMC musí dle mého fungovat i s jednou anténou... Někdy trvá, než se TMC zprávy načtou...

mě s jednou anténou TMC nefungovalo, tak nevím. Zapojil jsem dvě a vše běhá jak má, rádio i TMC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferda má pravdu, TMC funguje i s jednou anténou... orignální řešení je koupit tu výhybku, pokud nechceš mít antény pod paluovkou, to se dělalo u Š120

lepší skovanou pod přístrojovkou, než mít polepený sklo nebo střechu jako vysílač ... :palec2:

S výhybkou jak píšete to bude taky fungovat, ale zbytečnost, obyč anténa je levnější a i ten drát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm..tak obyčejný drát a do konektoru to strkáš čím??? S drátem ti to chybu taky háže jako bez antény a pro příjem TMC je tohle nepodstatné. Pokud máš nějaké jiné poznatky zřejmě víš něco co neví ani výrobce...tak asi tak.

Pokud někomu neběhá TMC tak má blbé mapy.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm..tak obyčejný drát a do konektoru to strkáš čím??? S drátem ti to chybu taky háže jako bez antény a pro příjem TMC je tohle nepodstatné. Pokud máš nějaké jiné poznatky zřejmě víš něco co neví ani výrobce...tak asi tak.

ferdo, víš co je anténa, nepsal jsem narvat drát do tuneru? Kus drátu s kablíkem a konektorem. Koupíš konektor, kabel, drát, trocha pájení a je to.

Trocha elektroniky FM a AM modulace, vlnové délky a pochopíš to.

Možná jsem napsal kus drátu, to bylo špatně, nemyslel jsem to tam našťourat a hodit pod přístrojovku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lepší skovanou pod přístrojovkou, než mít polepený sklo nebo střechu jako vysílač ... :palec2:

S výhybkou jak píšete to bude taky fungovat, ale zbytečnost, obyč anténa je levnější a i ten drát.

levnější? psal jsem že je to originální řešení.... máš auto za x tisíc a chceš schovávat kousky drátů pod palubovku.... To já si z auta Temelín dělat nebudu.. Trošku úroven..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

levnější? psal jsem že je to originální řešení.... máš auto za x tisíc a chceš schovávat kousky drátů pod palubovku.... To já si z auta Temelín dělat nebudu.. Trošku úroven..

Trošku úroveň? :smich: No tak bych teda navrtal na zadek vozu na levou stranu anténu č.1 na pravou stranu anténu č.2 a aby to nebylo málo do středu střechy bych posadil CB anténu s pořádným prutem a vše kvalitku za pořádnej peníz.

Sice by to vypadalo jako pouťové auto ale proč ne, bylo by originální a na úrovni. 2x anténa 4500,- CB anténa 3000,- kabely konektory zesilovač a ještě rozvrtaný auto, sečteno něco pod 8 tisíc, místo něčeho co neuvidím ani já a bude to plnit funkci pro TMC a stát 100kč bez zásahu do ničeho. :palec2:

Už bych to neřešil, píšem tu nesmysly. Uzavřel bych to slovy:

TMC funguje s jednou anténou, ale musí být výhybka

nebo jsou potřeba zapojené dvě antény (druhá dle uvážení a namontovaná dle každého ke mu libo)

lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono jsou lidi, kterým se nesmí odporovat...

Ps. Pro všechny ostatní: Pro TMC stačí jedna připojená anténa. V případě problémů s TMC je na vině pouze špatná verze map.

NESMYSL, proč tu píšeš stále takový věci když to ostatním fungovat nebude??

Pokud budete mít připojenou jen jednu anténu a budete poslouchat rádio kde TMC není podporováno a nevysílají ho tak je logické že na verzi mapy nezáleží a nebude TMC fungovat ;)

proto jsou dva tunery v navi, na jednom je stále nastavena a přijímana stanice pro přijem TMC a na druhé si posloucháte co vám libo.

HA, je mi jedno když někho ferdo odporuje, ale vadí mi když něco někdo popírá nebo vyvrací, když je to pravda lol ještě něco ferdo, nějaký nápad,?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NESMYSL, proč tu píšeš stále takový věci když to ostatním fungovat nebude??

Pokud budete mít připojenou jen jednu anténu a budete poslouchat rádio kde TMC není podporováno a nevysílají ho tak je logické že na verzi mapy nezáleží a nebude TMC fungovat ;)

proto jsou dva tunery v navi, na jednom je stále nastavena a přijímana stanice pro přijem TMC a na druhé si posloucháte co vám libo.

HA, je mi jedno když někho ferdo odporuje, ale vadí mi když něco někdo popírá nebo vyvrací, když je to pravda lol ještě něco ferdo, nějaký nápad,?

No ja nevim, sice to sem ke Columbusu nepatri, ale u Nexuse je pouze jedna antena (+antena gps) a stejne to TMC prijima...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NESMYSL, proč tu píšeš stále takový věci když to ostatním fungovat nebude??

Pokud budete mít připojenou jen jednu anténu a budete poslouchat rádio kde TMC není podporováno a nevysílají ho tak je logické že na verzi mapy nezáleží a nebude TMC fungovat ;)

proto jsou dva tunery v navi, na jednom je stále nastavena a přijímana stanice pro přijem TMC a na druhé si posloucháte co vám libo.

HA, je mi jedno když někho ferdo odporuje, ale vadí mi když něco někdo popírá nebo vyvrací, když je to pravda lol ještě něco ferdo, nějaký nápad,?

kolega s nexusem má pravdu, tak se nad tím zamysli!!!! prostě stačí jedna připojená anténa!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se tě zeptám na jednu věc...když si vyvoláš seznam dostupných stanic, jak je možné, že se ten seznam aktualizuje i s jednou anténou?? No to mi vysvětli??? No a jak to dělají rádia, která mají jeden tuner a posloucháš impuls a přitom ti funguje TMC....no stačí mi když jednoduše popíšeš princip...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se tě zeptám na jednu věc...když si vyvoláš seznam dostupných stanic, jak je možné, že se ten seznam aktualizuje i s jednou anténou?? No to mi vysvětli??? No a jak to dělají rádia, která mají jeden tuner a posloucháš impuls a přitom ti funguje TMC....no stačí mi když jednoduše popíšeš princip...

Zkus jednoduše mít zapojenou jen jednu anténu a poslouchej stanici která TMC nepodporuje a seznam se ti neaktualizuje. Nebudu to už vyvracet, možná máš pravdu že to i přes jednu ukáže, já to ještě neviděl. A určitě v tom bude háček a nějaká nevýhoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z vlastní zkusšenosti můžu potvrdit to co říká ferda a milhausek.

Na jednu anténu mi funguje rádio i TMC. druhá anténa nezapojená.

Ještě bych doplnil, že ji mám zapojenou napravo při pohledu zezadu.

Když je nalevo tak nefunguje seznam stanic a (asi) ani TMC.

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...