Přejít na obsah

PLIVÁRNA


amogh

Doporučené příspěvky

Čím dál, tím víc se divím těm, kdo si kupují nové Škodovky... To auto už je tak "optimalizované", že je to dokonce na něm i vidět. Jenom naši "nejchytřejší" kapitáni na to ještě nepřišli a dál si vesele nalhávají do kapes a plácají se po ramenou. Je mi z toho nějak nanic a začínám ztrácet hrdost na příslušnost ke "slepici"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Nevím jestli to šetření zašlo už tak daleko, ale apeluji na složky IZS - kupte si větší plachty! :D

To si tak ráno jede člověk vlakem... koukne vpravo - kvetou stromy, občas srnka... koukne vlevo... kvetoucí strom, keřík, veverka, mrtvola bez hlavy, kvetoucí strom... :D

Co jsem tak slyšel zvuky ze spodního patra, tak ne každému to takhle po ránu sedlo na žaludek... na to, že tam dáma ležela už skoro dvě hodiny, bych očekával nějakou plachtu, aby to nebyla taková atrakce. No, plachty asi došly. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Jenom si tu tak trošku poštěžuju a zase půjdu. :D

Tak mě tak jednoho dne napadlo, že bych si mohl pořídit letní pneumatiky. :) Vždycky jsem kupoval nové, z ověřeného obchodu a bez problému, ale tak mě napadlo, že bych mohl koupit rovnou nějaký komplet disků s pneu, pneu třeba jen na rok a pak koupit nové - ale měl bych disky a nemusel bych teď přezouvat pneu. To byla celkem dobrá myšlenka. Našel jsem tedy inzerát na originální kola na Octavii s pneu. Pneumatiky Bridgestone, vzorek 7 mm, kola ve výborném stavu, lokalita Liberec - z Milovic skoro na dohled. :)

Měl jsem požadavek, který mě dost při výběru omezoval - rychlostní index potřebuji V, zeptal jsem se tedy inzerujícího a ten odpověděl, že rychlostní index je V a DOT je 5411. OK, nebylo na co čekat. 

První věc, která mě měla zarazit a měl jsem se na to vykašlat - žádný Liberec, ale Varnsdorf, což je trochu rozdíl. Ale OK, nabídka je to dobrá. Po příjezdu na místo jsem zjistil, že kola sice jsou, ale pneumatiky nejsou Bridgestone, ale nějaké šílené zimní čínské pneumatiky, navíc samozřejmě v rychlostním indexu H, takže pro mě na nic. Prodávající dělal jako že nic, že je to přece skvělý kup. Když jsem se ptal na Bridgestone, tak prý kde to psal... Když jsem mu řekl, že přímo v názvu inzerátu, tak prý, že ty měl taky, ale už je prodal, teď má jen tyhle. 

Tak jsem si udělal výlet na zimních pneumatikách asi ve 27 stupních, vrátil jsem se nasraný a samozřejmě bez kol. A to tento dobrák nabízí, že zašle kola na dobírku. To už bych byl opravdu hodně naštvaný, přijít mi tohle poštou. Kola samozřejmě stále nabízí, inzerát aktualizuje a pořád to jsou Bridgestone se 7 mm vzorku...

Tak jen kontakt na toho dobráka - ales.novi@seznam.cz a telefon 702 478 892.

No jo, tak já jdu koupit nové pneumatiky, že já blbec vymýšlel nějaké změny a ještě navíc na inzerát...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jooo no nějakej sedlák z Vansdorfu...Tohle úplně nesnáším.

Když člověk za svoje někam jede a pak tam narazí na vocasa.

 

By mě zajímalo jestli měl teda foto těch disků i s těma pneumatikama.

 

To já jsem otravnej kupující. Si vždy žádám aktuální fotku té dané věci. 

To by přeci pro solidního prodávajícího neměl být problém.

Pokud se kroutí,nebo vymlouvá, tak jdu od toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotky měl u inzerátu (značka pneu ale nebyla čitelná - ale psal to v názvu inzerátu i v inzerátu), na e-maily odpovídal - DOT a rychlostní index. Nebyl důvod nevěřit a nevyjet. :) No ale tak pořád můžu být rád, že jsem si je nenechal poslat na dobírku - přišly by tyhle čínské zimní gumy, které ani na autě nemají co dělat a pak to řešit...

No asi myslel, že slabší povaha to vezme i tak, když už člověk jede takovou dálku... Prý že měl víc sad a všechny už prodal, že měl ty Bridgestony a že už jsou asi pryč, tak že si mám vzít tyhle, že jsou v pohodě, že byly na "těžké oktávce"... no... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Všimli jste si někdo, že by za posledních pět let někomu zlevněla elektřina? Já ku*va jaksi ne!

A to je prý stále levnější:

 

Při úvahách o rozšíření jaderné elektrárny se původně vycházelo z mnohem vyšších cen elektrické energie, než jsou nyní. Za poslední dva roky však o třetinu zlevnila a dnes se pohybuje pod 40 eury za megawatthodinu. A za takových podmínek  není investice do elektrárny finančně návratná.

 

V televizní reportáži k tématu byl graf vývoje ceny kdy od roku 2008 zlevnila z 85 na 39 € za megawatthodinu.

Skládá-li se cena z poloviny z distribuce a z poloviny z výroby a jestli ta klesla o víc jak polovinu, tak bych předpokládal, že výsledná cena bude cca o čtvrtinu nižší.

Že jsem si toho ku*va na fakturách za posledních pět let nějak nevšiml :kol-29:

 

 

 

 

 

Tak jsem si taky plivnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Trochu si tu zanadávám a zase zmiznu... Jsem celkem klidný řidič, snažím se předvídat chování ostatních a případně si v autě zanadávám a jedu dál.. Ale dnes.. Jedu si tak po městě a na kruháču kolem kterého vede cyklostezka - červený chodník s kolem... Mě vletěl před auto z nájezdu nějakej vul na kole, já už na kruháču byl, takže jsem měl přednost... Tak jsem zadupnul brzdu, ale protože jsem měl plný kufr krabic a sklopené sedačky ať se to tam vejde, tak se to všechno rozletělo a zaseklo o sedadla, a rozsypalo ... Byl v tom bordel. který jsem měl najednou po celém autě, tak jsem začal nadávat a na dotyčného cyklistu zatroubil... No v tom asi bouchly saze, protože i přes zavřené okénka jsem slyšel výrazy typu ty čurá*u a pí*o.... No nebudu zastavovat a hádat se s hňupem a jel dál, cyklicta samozřejmě začal šlapat jak šílený a snažil se mě dojet.. Ale protože byl další kruháč a pak křižovatka, tak jsem si ho přestal všímat.. Za křižovatkou asi 500 m jsem zajel do dvora k jedné firmě, sotva jsem zastavil, tak slyším ránu, jak kdyby něco spadlo na auto a mrknu do zrcátka a úplně rudý chlap, který zahodil kolo a kopl mě do auta.. Tož tak jsem vylezl a už to začalo, na koho si myslíš že troubíš ty... A znova kopl do zadního nárazníku tak jsem mu řekl, že když už se motá po silnici, tak má aspoň dodržovat a dávat přednost a že proč nejel po cyklostezce? Šak mám silniční kolo debi*e! A začal do mě strkat, podotýkám, že měl asi 50 kg i s kolem dohromady.. Naštěstí tam na mě čekali kámoši ať mě pomůžou s věcma, tak hned přišli k nám, no panáček zničehonic otočil a s nadávkama odjel.. Autu naštěstí nic není, ale nebýt tam kámoši, tak bych se asi neudržel a jednu mu vrazil, ale to by se asi chlapec musel pak slepit lepidlem... 

Ještě podotknu, že na kole jezdím také často i po městě a vždy se snažím co nejvíce využívat cyklocest a když už jedu po silnici tak co nejvíce po kraji abych náhodou nějaké řidiče nebrzdil a nebo neomezil... Takže nechápu chování některých mag*rů, kteří si myslí že když mají kolo, tak se můžou motat a jezdit jak kokoti všude... Kdybych to neubrzdil a hňupa srazil, tak si akorát tak rozbije škeblu o silnici, protože přilba mu nic neříkala a průser bych měl beztak já... :kol-25:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Galvi to máš tak,jak jsou mezi řidiči magoři,tak jsou i mezi cyklisty......

Mě už ani nepřekvapuje,když si to cyklomaniak žene po souběžně vedoucí cyklostezce (označené dopravními značkami) vedle silnice  a bez otočení hlavou sjede na silnici,ačkoliv cyklostezka dál pokračuje....

Že někteří,aby nemuseli stát na křižovatce na červenou,tak to vezmou na červenou po přechodu pro chodce -asi je to menší přestupek.

V noci nemají ani pitomou blikačku....

Ruku při odbočování taky málokdo zvedne...

Rodinka s dětmi...rodiče vepředu a za nimi děti....

Jízda na kole po přechodu pro chodce....

Myslím že by se tu na téma cyklisti v provozu dalo pokračovat ,asi většina z nás se už s něčím výše napsaným setkala.

Osobně nemám proti cyklistům nic - tedy proti těm slušným a pravidla ddržujícím!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...nebo tři cyklisti vedle sebe na silnici, cyklisti myslící si, že na "přejezdu pro cyklisty" mají přednost, cyklisti myslící si, že auta stojící v křižovatce jsou tam proto, aby se o ně mohli při čekání opřít atd...

Ale čeho jsem si navíc všiml, tak cyklisti jsou už protivní i na sebe. Dokud jsem jezdil mimo civilizaci a potkal jednoho cyklistu za cestu, tak bylo normální, že jsme se pozdravili. Ve městě jsem si připadal samozřejmě jak idiot, každý blbě kouká, každý má nutkání každého předjet a to nejlépe tak, že se zařadí tak brzo, že toho předjetého vytlačí mimo. Žádná světla, žádné odrazky, žádné helmy... Tak jsem rád, že už zase jezdím jen mimo město. :) Přitom ve městě se jezdilo dobře, neměl jsem pocit, že by mě řidiči chtěli zabít, naopak, objížděli s odstupem, nechávali místo na průjezd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

:D a na to já navážu chodci. To, že si každý myslí že má automaticky přednost, nerozhlédne se a prostě tam vběhne, na to už jsem si celkem zvykl. Ale fakt mě dostává, když pitomci přechází na přejezdu pro kola a myslí si že mají přednost. Nebo úplně mimo přechody, prostě si to štráduje jako by se nechumelilo. Nekouká, plazí se jak šnek a když na něj člověk zatroubí, tak ještě nadává do debilů... Holt maloměsto :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Jenom si tu tak trošku poštěžuju a zase půjdu. :D

Tak mě tak jednoho dne napadlo, že bych si mohl pořídit letní pneumatiky. :) .......

 

Tak jen kontakt na toho dobráka - ales.novi@seznam.cz a telefon 702 478 892.

No jo, tak já jdu koupit nové pneumatiky, že já blbec vymýšlel nějaké změny a ještě navíc na inzerát...

 

Od stejného prodejce mně zaujalo tohle rádio: http://elektro.bazos.cz/inzerat/26274489/skoda-AMUNDSEN-plus-S-315.php   Na požadavek ohledně zaslání fotky štítku s číslem dílu odpověděl, že jiný fotky než jsou v inzerátu nemá, no takže tak asi, dejte si pozor :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Letím si to v nedeľu domov po diaľnici D 1. Mnohí poznáte Velké Meziříčí a smer Brno. Niekde okolo 154 km uzávera a asi 9 km v jednej polovici vozovky 2+2 pruhy. Nepohodlné, ale niekedy to opraviť musia. IMHO robili aj v nedeľu a v daždi. Max. rýchlosť obmedzená na 80. Plachtíme si to tachometrovou 100, v reále GPS asi 86. Kolóna bez problémov, dokonca aj autá s českou RZ  A  pokojne s početnejšou väčšinou plachtia k Brnu. V diaľke sledujem svetlá v ľavom a tlačia sa dopredu. FIAT Punto s RZ IL, Audi s NR a nejaký magor z TT. Pre pripomenutie Ilava, Nitra a Trnava. Frajeri zo Slovenska sa vracajú domov ? Teraz budem zlý, ale bodaj by si uvedení rýchlo rozbili hubu a prípadne aj auto. Nič iné si nezaslúžia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...