Přejít na obsah

Octávií do Chorvatska, Slovinska - poradíte????


Petr

Doporučené příspěvky

Přijel jsem taky včera ráno. Trasa UL-PH-Znojmo-Graz-Maribor-Zagreb-Split. Cesta ze čt na pátek naprosto v pohodě, jen před tunely v Chorvatsku malé fronty,tak na 5-10 minut. Cestou žádný benga. ČR ok, Rakousko a průjezd Vídní ok, Slovinsko do Mariboru ok, od Mariboru na hranice opruz. V Chorvatsku nový úsek dálnice od hranic do Záhřebu ok. Dálnice Zagreb-Karlovac trochu narvaná, poté až do Splitu ok. Celkově UL-Duće(Omiš) nějakejch +-1200 km. Výjezd 18,00 a příjezd další den dopoledne 10,30- Klidná jízda, pauzy. Octavia 1,8T.spotřeba 7,0 litru s klimatizací.

Cesta zpět přes Plitvická jezera, spotřeba 6,6/100. Jízda taky v klídku, jen za Plitvickejma poldové a ve Slovinsku v protisměru 2 hlídky, tak bacha (cca v 10 večer).

Jinak cesta bez navigace, prostě jen podle cedulí. Vše výborně značeno. Trochu jsem měl obavy z cesty a z její délky, ale je to fakt v klídku, jen si pořádně před cestou odpočinout a dělat časté pauzy. Já jich udělal asi 10.

V sobotu ráno cestou na pláž jsem viděl mega kolony, takže těm, co vyjíždějí v pátek přeji pevné nervy.

je to přesně tak, není se čeho bát, cesty jsou krásně značený a hlavně jet v týdnu...

Akorát já za ty roky jsem tedy policajty viděl velice často - tedy vlastně každý rok, ty pacholci měřili rychlost i v noci...

Oni vedej, co delaj, protoze by jim tam cesi a polaci jezdili jak hovada jako jezdej doma a byl by bordel :)

Se koukni jak jezděj chorvati, a pak tvá teorie padá ;) Někteří jsou naprosto bez pudu sebezáchovy.

tak to potvrzuji, v noci jsem potkal pár aut s parkovačkama na těch pobřežních silněičkách a jeli středem až protisměrem, hnusnej pocit, ale vždycky uhnuli ;)

No to je sice pravda, ale uz to taky neni, co to bejvalo. Na balkan jeste jezdej dobre, a hlavne za tim volantem umej. Vetsinou. Narozdil od nas :) Po valce to tam bylo husty, hodne, co jich prezilo sluzbu ve vojsku, taxe pak zabilo v autech, ale ted uz je to na pohodu. Zajedte si do Rumunska, i kdyz tam uz to taky neni, co to bejvalo, to byla skola rizeni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přijel jsem taky včera ráno. Trasa UL-PH-Znojmo-Graz-Maribor-Zagreb-Split. Cesta ze čt na pátek naprosto v pohodě, jen před tunely v Chorvatsku malé fronty,tak na 5-10 minut. Cestou žádný benga. ČR ok, Rakousko a průjezd Vídní ok, Slovinsko do Mariboru ok, od Mariboru na hranice opruz. V Chorvatsku nový úsek dálnice od hranic do Záhřebu ok. Dálnice Zagreb-Karlovac trochu narvaná, poté až do Splitu ok. Celkově UL-Duće(Omiš) nějakejch +-1200 km. Výjezd 18,00 a příjezd další den dopoledne 10,30- Klidná jízda, pauzy. Octavia 1,8T.spotřeba 7,0 litru s klimatizací.

Cesta zpět přes Plitvická jezera, spotřeba 6,6/100. Jízda taky v klídku, jen za Plitvickejma poldové a ve Slovinsku v protisměru 2 hlídky, tak bacha (cca v 10 večer).

Jinak cesta bez navigace, prostě jen podle cedulí. Vše výborně značeno. Trochu jsem měl obavy z cesty a z její délky, ale je to fakt v klídku, jen si pořádně před cestou odpočinout a dělat časté pauzy. Já jich udělal asi 10.

V sobotu ráno cestou na pláž jsem viděl mega kolony, takže těm, co vyjíždějí v pátek přeji pevné nervy.

je to přesně tak, není se čeho bát, cesty jsou krásně značený a hlavně jet v týdnu...

Akorát já za ty roky jsem tedy policajty viděl velice často - tedy vlastně každý rok, ty pacholci měřili rychlost i v noci...

Oni vedej, co delaj, protoze by jim tam cesi a polaci jezdili jak hovada jako jezdej doma a byl by bordel :)

Se koukni jak jezděj chorvati, a pak tvá teorie padá ;) Někteří jsou naprosto bez pudu sebezáchovy.

tak to potvrzuji, v noci jsem potkal pár aut s parkovačkama na těch pobřežních silněičkách a jeli středem až protisměrem, hnusnej pocit, ale vždycky uhnuli ;)

No to je sice pravda, ale uz to taky neni, co to bejvalo. Na balkan jeste jezdej dobre, a hlavne za tim volantem umej. Vetsinou. Narozdil od nas :) Po valce to tam bylo husty, hodne, co jich prezilo sluzbu ve vojsku, taxe pak zabilo v autech, ale ted uz je to na pohodu. Zajedte si do Rumunska, i kdyz tam uz to taky neni, co to bejvalo, to byla skola rizeni :)

O Rumunsku mi nemluv, tam ani nesvítěj. Dálnice na Bukurešť je naše III. třída, ke Campulungu a Muselu to byla jízda smrti a to se to jelo s tereňákama.

Btw: na cestu padly dva naftový filtry, nevím, co to pod názvem Diesel mají, ale nafta to neni lol

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O Rumunsku mi nemluv, tam ani nesvítěj. Dálnice na Bukurešť je naše III. třída, ke Campulungu a Muselu to byla jízda smrti a to se to jelo s tereňákama.

Btw: na cestu padly dva naftový filtry, nevím, co to pod názvem Diesel mají, ale nafta to neni lol

Kdepak, a to uz je to ted krasny, pred 10i rokama bylo hur, povozy a tak, proste mazec. Stavaly se tam drsny veci, treba zastupce Hame tam na ty dalnici od Pitesti do Bukuresti vletel do stada ovci, nabral bacu a rozpulil ho, pac jel rychle, jak je zvyklej od nas a tohle necekal. Horni cast tela mu pry pristala na sedadle spolujezdce, a jeste ho zavreli, asi z toho ma dobry trauma.

No, tam je diesel asi takovy kvality, jako u nas casto benzin :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pridam i ja trochu sveho do mlyna, zrovna jsme se vratili z Podgory (http://www.hoteli-podgora.com/podgora_en.htm). Cesta tam 6,3l/100km (klima jen ke konci), zpet 6,7l/100km i se spatnou lambou (dle VAGu), kterou budu zitra menit. :) Rychlost po dalnici tam max. 120, zpet mistama 150 (pouze Chorvatsko dalnice a Rakousko), ale jinak diky trase max 80/90 v Chorvatsku. Trasa dlouha cca 900km - pres Brno-Viden-Graz-Zagreb-Karlovac-Slunj-Knin-Sinj-Omis-Podgora (klasika pres Plitvice). Vyjel jsem ve 21hod, na miste jsem byl v 15hod diky asi 2hod bloudeni. Jel jsem ze Splitu po pobrezi pres Split-Omis-Makarska a to byla chyba. Bylo to tam totalne ucpany,pry je to tam bezny.Kdyz jsem hledal alternativu,jezdil jsem po Biokovu jak sileny :help: Cestou tam jsem si musel dat 2x slofika, jinak take caste zastavky. Cestou zpet uz to bylo celkem v pohode, pouze zastavky, vyjezd v 8:30, v Brne v 00:30, stejna trasa. Nejvetsi zdrzeni bylo na mytnych branach, fronty okolo 2-3km, pak samozrejme Slovinsko(prumerka tak 50km/hod) a pred Vidni maji uzavrenou cast dalnice - asi 10km usek, cekani pred zuzenim asi 1hod, kolona okolo 3km. Podotykam, ze v sobotu vecer... cestou jsme slyseli v radiu o kolonach na dalnici 3km (smer od more) az 10km (smer Split-k mori) pred tunelem Sveti rok. Jinak jsem celkem cestou potkal asi 10 policejnich hlidek pouze v Chorvatsku, meli prenosne radary, nastesti jsem je vzdy zmercil vcas. lol .. a sem tam taky nekdo blikl v protismeru... :D Jo a tankoval jsem v Brne, pak ve Slovinsku hned za hranicema, pak opet az v Makarske a cestou zpet opet Slovinsko. Dalnicni poplatky : Rakousko daln. znamka okolo 220Kc, Slovinsko - 0.75Euro (za ten mizerny kousek dalnice,co tam maji), Chorvatsko k Zagrebu (35kuna) a pak az ke Karlovacu (17kuna). Tot vse, preji stastnou cestu vsem a pevne nervy tem, co teprve jednou. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo někde jsem slyšel že do Rakouska nemůžu mít tu naší zelenkavou, nebo žlutozelenou vestu, ale červenou nebo oranžovou, je to tak ??

Od 1.5.2005 je v Rakousku ze zákona součástí povinného vybavení každého vícestopého vozidla jeden výstražný oblek, který musí odpovídat normě EN 471. Takovým výstražným oblekem zákon rozumí například výstražné vesty, kombinézy, přehozy a podobně. Základní podmínkou tohoto vybavení, kterým se sleduje zvýšení osobní bezpečnosti řidiče i spolucestujících, je žlutá, oranžová nebo červená reflexní barva ve spojení s bílými pruhy, které odrážejí světlo (tzv. retroreflexní aplikace).

Zákonem je pro vozidlo předepsán jen jeden výstražný oblek. Doporučuje se však mít po ruce ještě alespoň jednu takovou osobní ochranu pro spolujezdce, aby i ti byli při poruše vozidla a zdržování se na vozovce náležitě chráněni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem v noci přijel s dovolené v Chorvatsku, Baška Voda u Makarské. Cesta nebyla špatná, tam byla zácpa klasicky ve Slovinsku, které jsem projel asi za 2,5 hodiny. Cestou zpátky jsme zase hodinu popojížděli před tunelem sv. Rok. Jinak se jelo fajn. Jinak velice doporučuji výlet do přírodního parku Biokovo, na nejvyší horu sv. Jure 1762 metrů, kam se dá vyjet přímo autem. Je to super zážitek za volantem. Dvě fotečky pro inspiraci.

post-5941-1183914685_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kam jedete klucí. Já jedu Mala Duba :palec2:

8 let jsem jezdil do Tucep a vloni jsem byl na Peljesaci a tam to opravdu bylo super... :palec2:

Taky letos jedu na Peljesac.Objižděl jsi to nebo jsi dal přednost trajektu?Jaké to tam je?

Ja jel na trajekt, ale kdyz mi rekli, ze v 39C ve stinu je to na 4 hodiny cekani, vlez sem do auta a cely to objel. A neni to tak hrozny, je tam hezky a byl sem tam za 2 hodiny. Zpatky sme chteli trajektem, ale ujel nam pred frnakem, takze opet objet :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi naposledy som bol v Chorvatsku pred 7 rokmi a tento rok sa chystam s priatelkou ak nenajdeme inu LAST Minute.

Chcel som sa spytat aku mam ocakavat cenu za ubytovanie.Chceli by sme sami vlastnu izbu, kuchynu a WC. Chceme ist niekam k Sibeniku.Aku mozem ocakavat cenu?Da niekto nejake konkretne skusenosti a moze nieco odporucit? Ked tak aj nejake foto plaze.

DIK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co tam stojí takový čtyřlůžkový apartmán na noc ? Naposledy jsem byl v Chorvatsku v roce 2003 a apartmán přišel na 40euro.

A ještě dotaz, co vozíte za chladničku - co koupit ?

Já mám za 52 e pro 4 osoby. Jinak ladničku mám ten chladící box jak se namrazí taková vodička a dáš to do tý krabice.

Takže ve čtvrtek okolo 5hod jedůůůůůůůůů hurááááá :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, tak já taky za tři hoďky odjíždím směr Chorvatsko, jako asi poslední čecháček, co tam ještě nebyl :-) Pod spz. jsem narval podložky s euroznakem, abych nehyzdil auto samolepkou cz, vytáhl diody z parkovaček a hurá na cestu, víc co udělat, abych se vyhnul srážce s blbcem mě nenapadlo. Jen ten páteční provoz bude asi zážitek, tak zatím zdarec ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je lepší? Vyměnit ještě u nás Koruny za Kuny, nebo až v Chorvatsku Eura za Kuny?

Obě možnosti jsou celkem stejně dobrý, já se vrátil před týdnem a jediný co se mi nevyplatilo je měniit TAM Koruny za Kuny. Ještě jedna dobrá možnost, je platby kartou. Alespoň na mýtnicích :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je lepší? Vyměnit ještě u nás Koruny za Kuny, nebo až v Chorvatsku Eura za Kuny?

Obě možnosti jsou celkem stejně dobrý, já se vrátil před týdnem a jediný co se mi nevyplatilo je měniit TAM Koruny za Kuny. Ještě jedna dobrá možnost, je platby kartou. Alespoň na mýtnicích :-)

Ja si beru eura jen pro pripad problemu na ceste, tam taham kuny z bankomatu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem se uz vratil. Jezdime tam s rodinou uz pet let za sebou a porad na stejny misto. Brodarica se to tam jmenuje a je to takovy predmesti Sibeniku, teda stredni Dalmacie. Jezdime do soukromi a domaci nas uz berou jako rodinne pratele, takze nas berou na vylety jejich lodi, pecou nam cerstve ryby, nalejvaji nas rakiji a vinem a klabosime cele noci. Nase deti chodi na nocni party s jejich detma a pes nas kazdorocne vita a pry je smutnej kdyz odjedeme :) .

Jsme ze severu Cech, takze cesta o 300km delsi nez jihomoravaci. Teda cca 1100 km, ridim sam, jezdime na noc, vyjizdime cca v 17 hod. Prijezd na misto v 8 az 9 hod dopoledne. Delam hodne kratkych zastavek na piti, kafe, cigarko.

Jezdival jsem pres Hate, ale to uz nikdy, Jihlava Znojmo sama vesnice a prijde mi to pomaly, takze jezdim az do Brna a Mikulov, je to na km asi o 30 vic, ale pohoda na dalnici. Viden jsem letos projizdel podle mapky, kterou jsem nasel v diskuzi chorvatsko.cz a byl jsem prekvapen, po chvilce po projeti cedule Viden jsem byl ny dalnici na Graz. Kdo jedete tak si to tam dohledejte vrele doporucuji :palec2: .

Slovinsko, znamy vopruz, kde je za Mariborem mimo vesnic, taky u kazdy polni krizovatky 70ka, pomerne casto meri rychlost, takze bacha, Slovinsko Chorvatske hranice taky v poho.

Letos me prijemne prekvapila dodelana dalnice uz od HR hranic. Pak dlouho klid jen dalnice a dva kriticke tunely, Mala Kapela a Sveti Rok. Letos me okolnosti donutily jet v patek, to jsem nikdy neudelal a tak jsem mel nahnano. Podle me je ale dulezite byt pred temi tunely co nejdrive rano, protoze ja tam stal v kolone cca 20 min asi v sedm rano, poslouchal jsem radio a kazdou pulhodinu kolona narustala, o 2 km. :huh: .

Zpatky jsem jel taky v patek, rano v 8 hod. , prijezd do Mostu v 11hod s dloouhou zastavkou v Brne v Tescu.

Letos jsem jel jako magor, mimo dalnice dle rychlostnich limitu, na dalnici ale 140 az 160, misty i 180, to ale fakt malo :p . TomTom porad v cervenejch cislech :p . Tomu taky odpovidala rekordni spotreba 8 na 100 :aggressive: . Preji prijemnou dovolenou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...