Přejít na obsah

Kde jste byli letos na dovolené?


rolbař

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Tohle se sice moc netýká mé dovolené, ale někomu se to může hodit...

Včera jsem jel z Kyjeva na ukrajinsko-běloruský hranice. Jezdíme tu na českých spz a dle ukrajinských zákonů tady auta nemůžou být déle než 60 dní v kuse. Obchází se to tak, že vyjedete někam za hranice, tam se otočíte a jedete zpět. Nejbližší hranice, kam občan EU nepotřebuje vízum jsou v Polsku. Jenže to je odsud 650 km tam a 650 km zpátky, celkem je to po těch jejich silnicích výlet na 22 hodin. Takže abychom trochu ušetřili čas, vyrazili jsme po dobrých radách dalších českých legionářů na výše zmíněnou ukrajinsko-běloruskou hranici (směr Gomel) vzdálenou asi 200 km s tím, že tam někoho uplatíme 150 hrivnama, dostaneme razítko a otočíme se v hraničním prostoru - do Běloruska nás bez víza stejně nepustí.

Ok, přijeli jsme tam a první pohraničník si jen tak mezi řečí řekl za tuhle službičku 250 hriven. Fajn, to se dá skousnout, pořád je to daleko levnější, než jet do Polska. Poté jsme udělali co po nás chtěl a obratem jsme auto otočili směr Ukrajina. Přišel další pohraničník s tím, že nás na Ukrajinu nepustí bez Běloruského razítka. Prostě nám tamto škrtne. Zrada. Pak odešel s pasem. Když se vrátil, s úsměvem nám řekl, že jsme rovnou měli říct, že už jsme jeho kolegovi zaplatili. lol Upřímně říkám, že jsem fakt nečekal, že proto, abych projel hranice mám každému povídat, jak rozdávám úplatky... Dal nám pasy, omluvil se a rozloučil.

O chvíli později přišel celník. Opět ta samá situace až na to, že s ním se asi nechtěl nikdo rozdělit, takže si řekl o dalších 200 hriven.... :kuk::aggressive: No fajn, hlavně že to máme. Pak už bylo vše ok, jen jsem trochu znejistěl, když se na mě hraniční stráž usmívala a ptala se, jestli jsem si to v Čechách (?) za těch 30 minut užil. Prachy naštěstí nechtěl... :prc:

Když mě o 70 km dál zastavili za rychlost (138 na 90) a po prohlídnutí pasu se zeptal, jestli už vím, jak se na Ukrajině platí pokuty, dal jsem mu rovnou 50 hriven a rozloučil se. Ten byl levnej a ještě mi poradil, že teď už to můžu pálit, protože až do Kyjeva už žádný další hlídky nejsou...

Takže rada na závěr: pokud pojedete na Ukrajinu, počítejte s uplácením, nebojte se toho a hlavně mějte dostatečnou zásobu menších bankovek, protože na dvoukilo vám fakt vracet nebudou... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Jedná z nejlepších dovolených na kterých jsem byl byli Kanáry-Gran Canaria.Sice cenově to bylo náročnější ale jinak bez konkurence.Nedá se absolutně porovnávát s Egyptem...prostě nebe a dudy! Ty poslední fotky jsou Tenerife kde jsme pak byli trajektem.Koho by to zajimalo vic tak mužu doporučit.Jeden dospělý včetně všech poplatku cca 30 tisic na 14 dni s all incl.ale fakt to stojí za to.Prostě nádhera.

post-6947-1226923306_thumb.jpg

post-6947-1226923325_thumb.jpg

post-6947-1226923346_thumb.jpg

post-6947-1226923370_thumb.jpg

post-6947-1226923469_thumb.jpg

post-6947-1226923509_thumb.jpg

Editováno: , autor: Romariooo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já taky přihodím pár info:

Sri Lanka

doporučuju navštivit Únor - Duben, kdy je krásný počasí. Krásný pláže, strašně milý obyvatele, jen nesnesitelná městksá doprava, takže na výlety do vnitrozemí se musí člověk obrnit velkou dávkou trpělivost. Jídlo na slušný úrovni, je tam strašně levno :) Je lepší jet s německou cestovkou, my jsme jeli s 5vor flug a naprostá spokojenost. Lety jsou z Frankfurtu, kam se dá dopravit za pár peněz vlaky ICE za cca 5 hodin, vlaky jsou na minutu přesné. Pro let je dobré zvolit Srilankan Airlines nejlépe business class, jinak odumřou nohy :D. Srilankan naštěstí používá A340, takže místa i v economy je celkem dost.

Egypt

V egyptě můžu doporučit hotely Royal Nubian Island, Makadi Palace, Sunrise Makadi Royal Palace exclusive, jídlo a služby na urovni ***** hotelových resortů. Neříkám, že je to jak Hilton v Amsterdamu, ale na resort opravdu pěkné. Jen nezvyk dávat všude dýško a někdy jsou docela i otravní, ale většina je velmi příjemná. Navíc většina má animátory od Francorosso , takže se užije i legrace.

Londýn

Prostě pokuk a dá se tam i levně nakoupit značkový oblečení. Například tričko Lacoste jen za 1 400 ! a podobně, ale i Nike trenky za 800 a pod. Já jsem si koupil "street" kabát a v přepočtu asi za 4tis korun, takže super. Letenka je levná, jídlo taky na slušný úrovni , jen ubytováni je trošku dražší, pěknej hotel je :

Hilton Royal Garden Inn v notinghill.

post-4809-1226948241_thumb.jpg

post-4809-1226948246_thumb.jpg

post-4809-1226948257_thumb.jpg

post-4809-1226948263_thumb.jpg

post-4809-1226948266_thumb.jpg

post-4809-1226948296_thumb.jpg

post-4809-1226948299_thumb.jpg

post-4809-1226948303_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Nás pobyt na Ukrajině taky něco stál...stopla nás ukrajinská zkorumpovaná policie a na nesmyslných pokutách od nás vybrala ceklem asi 6000,-Kč vpřepočtu. Bral Euro,SK,KĆ prostě všechno,hlavně že sou to peníze. Po tomto setkání sme byli značně znechuceni. Další hlídka nás stavěla na cestě zpátky na slovensku a kdyz zjistili kde sme byli a že sme z čech tak ani nechteli vidět doklady a pekne sme si pokecali...takže taková příjemná změna. Jako další cestu chceme je letos do Rumuska a Moldavska tak sem zvědavej co nas tam čeká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Rumunsku doporučuji se nepohybovat po silnicich v noci - neosvětlene koňske povozy, neosvětlený nakladak v nepřehledne zatačce jen tak stoji na silnici a podobně

Na tyhle situace je dobrý bejt připravenej. Je úpně normální že na Ukrajině padají užralové na hubu už v pravé poledne a jednoho sme potkali na kole v protisněru a byla mu silnice malá. Takže si dokazu představit co se tam děje v noci. Ale i přesto co se tam na silnicich odehrává a v čen nebo na čem se tam jezdí neviděli sme tam jedinou nehodu. Dobry je takovy to že se stoji před křižovatkou kde sou namalovaný dva pruhy vpřed a jeden vlevo ale stoji se ve 4 řadách a za křizovatkou je misto uz jen na 2. Zásadně tam neblikají a to ani na křižovatce...jen sem tam někdo...samozřejmě nesvítí to je jasný. Ale co nám opravdu vyrazilo dech bylo to když žigul odbučující pod viadukt zmizel az po haupnu v ukrutný louži ale bez mrknutý se zase vynořil a pokračoval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Jedná z nejlepších dovolených na kterých jsem byl byli Kanáry-Gran Canaria.Sice cenově to bylo náročnější ale jinak bez konkurence.Nedá se absolutně porovnávát s Egyptem...prostě nebe a dudy! Ty poslední fotky jsou Tenerife kde jsme pak byli trajektem.Koho by to zajimalo vic tak mužu doporučit.Jeden dospělý včetně všech poplatku cca 30 tisic na 14 dni s all incl.ale fakt to stojí za to.Prostě nádhera.

Tie fotky z Tenerife poznávam, delfinárium super...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...