Jump to content

mambo

Uživatel
 • Content Count

  663
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

mambo last won the day on July 8 2010

mambo had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

2 Followers

About mambo

 • Rank
  Profesional

Recent Profile Visitors

707 profile views
 1. mambo

  Rozvody 1.4 16V 63 kW

  Když si vezmu, že sada na netu se dá sehnat do 3 tis., tak další 2 tis. za práci je až až. Třeba těch 10 tis. je prostě moc a znamená to 7 tis. za práci. Víc než 5 jsem nedal.
 2. mambo

  Rozvody 1.4 16V 63 kW

  Samozřejmě jsem nemluvil o autorizovaným servisu, tam kolikrát nevědí, kolik by si za to ještě vzali. Když si navíc koupíš sadu třeba INA nebo Contitech, jsi s cenou úplně jinde.
 3. mambo

  Rozvody 1.4 16V 63 kW

  Ahoj, měním po 90 - 100 tkm nebo 5 letech, ať řemen vypadá jakkoliv dobře, jsou tam totiž i plastové kladky a do těch nikdo nevidí. Stárnou, ať se jezdí nebo ne. Těch 5 nebo 6 let je jistota. Myslím si, že investice cca 5000 i s prací jednou za pět let do tak důležitýho dílu není žádnej ranec.
 4. mambo

  SÁNÍ 1.4 16V

  Chtěl jsem koupit nová origo těsnění podle doporučení z DP a máznout olejem, ale jestli můžou zůstat puvodní, tak je jen tedy máznu tou vazelínou nebo olejem.
 5. mambo

  SÁNÍ 1.4 16V

  Díky moc, jen ještě utahovací moment těch šroubů sání bys náhodou nevěděl nebo utáhnout na cit?
 6. mambo

  SÁNÍ 1.4 16V

  Ahoj, díky, to je přesně ten díl. Ještě se chci zeptat na pár věcí, to sání drží na kolika šroubech? Budu muset nejdřív demontovat samotné vstřiky a rozdělovač paliva? A co klapka, s tou nebudu zvlášť nějak manipulovat? Nemohl bych provést základní nastavení. A předtím nejdřív sundat filterbox, viď? Pak určitě vyměním raději všechna těsnění. Psal jsi, že drží na dvou šroubech, ale to bude asi jen ta trubka k sání, samotné sací potrubí nevím, na kolika šroubech drží.
 7. mambo

  SÁNÍ 1.4 16V

  Ahoj, nevím co vybrat, tak to napíšu sem. Mám únik chlad. kap., dle servisu se jedná o vadnou topnou trubku na sání. Díval jsem se do DP a při výměně se musí demontovat sací potrubí, nepíšou ale jak. Může mi někdo popsat, jak přesně na to, na co si dát pozor a zda to lze bez speciálního vybavení? Motor 1.4 16V 63 kW, BXW. Děkuji.
 8. mambo

  Kouř a otáčky

  Ahoj, řekl bych, že máš prasklé těsnění pod hlavou. Hodně lidí nemění chladicí kapalinu a pak to zkázu těsnění urychlí. Ty kolísající otáčky mohou souviset se zanesenými svíčkami nebo to špatně spaluje, když ti tam jde voda. Kdyby to byly vstřiky a šlo by ti tam víc nafty, spíš by ti šel černý kouř? Zkus se ještě podívat pod víčko od oleje, jestli na něm není bílá emulze.
 9. mambo

  Vypadlá hadička trysek ostřikovačů

  Ahoj, mně už se to také stalo a shodou náhod také ta tryska u řidiče. Pamatuju si, že tenkrát stačilo trysku zahřát rukou.
 10. mambo

  Autobatéria (akumulátor) do FII a Roomstera

  Ahoj, mám taky 1.4 a baterii 44 Ah z výroby už téměř 11 let, ještě jsem na ní nesáhnul, takže si myslím, že žádná nevydrží tolik. Co jsem tak četl tady na fóru, skoro to vypadá, že ta další vždycky vydrží kolem těch 4 let, ať tam je, co chce. Téměř asi nemá smysl moc do ní investovat. Divím se, že ti tahle nevydržela, když má mnohem vyšší kapacitu i startovací proud, než se běžně do toho auta dává.
 11. Ahoj, ta kontrolka dobíjení se ti rozsvítí pokaždé, když zhasne motor a máš klíček v poloze 1, normální věc, ale s ostatním ti neporadím. Rozhodně bych ti doporučil co nejdřív servis, je děsný, když ti to zhasne za jízdy. Diagnostika nic?
 12. Ahoj, nepraskl ti náhodou stěrač v místě, kde je nasazený na hřídelce? Je v něm zalisovaná kovová objímka a kolem ní ten plast může prasknout. Pokud bys to kontroloval, opatrně s tou krytkou, abys jí neulomil. Jde mi o tu vůli, co tam máš. Nevím, jestli tam má nějaká být, sám to mám prasklý a musím vyměnit.
 13. Ahoj, tak se ještě podívej na pojistky a ten motorek zkus nahřát fénem.
 14. mambo

  Snímač tlaku vzduchu sání

  Ahoj, podle dp to bude někde uprostřed sání zespodu, jakoby mezi 2. a 3. válcem, jestli jsem to dobře vyčetl. Zkoušel jsem se dívat u svýho auta a taky jsem nic nenahmatal, někde tam bude, ale přístup k němu asi žádná sláva.
 15. Ahoj, před měsícem jsem taky řešil výměnu a nakonec jsem koupil kotouče i destičky od TRW, zatím v pohodě, uvidím časem, ale brzdí dobře a žádný pískání. Pořídil jsem to komplet za cca 1500 Kč. Předtím tam byly originál a vydržely 80 tkm, ty předchozí z výroby 120 tkm, což je dost rozdíl, když byly oboje origo. Každopádně se nezvlnily a ani neměly žádné rýhy, téměř hladký povrch.
×