Přejít na obsah

Manualna a automatická klimatizácia


tino3

Doporučené příspěvky

Jednoznacne climatronic. Poviem ti priklad. Ak si kupis s manualom, budes spokojny, ze ti neni teplo. Ak ale potom sadnes aspon na jeden den do auta s climatronikom, tak si budes hovorit ako si to posr.l. Proste nastavis a mas pokoj, o nic sa nestaras.

Ze vraj s climatronicom o nieco vyssia spotreba to ale neviem posudit lebo s manualom som nejazdil. Je to sposobene asi tym, ze pri climatronicu je v rezime AUTO stale zapnuty kompresor. Ale podla mna to jednoznacne stoji za to.

Moj subjektivny nazor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za odpoved.Ta spotreba by nevadila.Len čo som si pozeral nejake ponuky,tak mali povačšinou manualnu klimu.Tak som premýšlal,či by nestačila aj taka.Ale som viac naklonený climatronicu.V práci mam O II z dvojzonovou clim a maš pravdu,postláčam a nestaram sa.Len o funkcií a fungovaní manualnej klimy nemam žiadne poznatky,čo sa tam dá a nedá,aj preto som sa pýtal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za odpoved.Ta spotreba by nevadila.Len čo som si pozeral nejake ponuky,tak mali povačšinou manualnu klimu.Tak som premýšlal,či by nestačila aj taka.Ale som viac naklonený climatronicu.V práci mam O II z dvojzonovou clim a maš pravdu,postláčam a nestaram sa.Len o funkcií a fungovaní manualnej klimy nemam žiadne poznatky,čo sa tam dá a nedá,aj preto som sa pýtal.

No podívej teď jsem kupoval novou OC I a připlácet 15.000kč za climatronik se mi teda určitě nechtělo a myslím si že ten rozdíl není adekvátní ceně. Ve staré OC jsem měl manuál, v pracovním Berlingu taky a nemůžu si stěžovat stejně jen popojíždím po městě tak mám zaplej manual na plno a je mi fajn.No u manuální klimy zapneš a taky se nestaráš o co by jsi se chtěl starat? lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoznacne Climatronic....... v octavke mam automaticku a je to super! ako to tu bolo spominane navolis si teplotu a uz sa o nic nastaras, chladi to podla potreby. Tam kde volis teplotu su na pravej a lavej strane nejake senzory ktore sleduju teplotu v aute a podla toho klima chladi....V berlingu mam manualnu a to je hrozne! stale musim nastavovat.....Nehovorim ze sa neda s manualnou jazdit, samozrejme ze da ale urcite je ovela lepsia automaticka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za odpoved.Ta spotreba by nevadila.Len čo som si pozeral nejake ponuky,tak mali povačšinou manualnu klimu.Tak som premýšlal,či by nestačila aj taka.Ale som viac naklonený climatronicu.V práci mam O II z dvojzonovou clim a maš pravdu,postláčam a nestaram sa.Len o funkcií a fungovaní manualnej klimy nemam žiadne poznatky,čo sa tam dá a nedá,aj preto som sa pýtal.

No podívej teď jsem kupoval novou OC I a připlácet 15.000kč za climatronik se mi teda určitě nechtělo a myslím si že ten rozdíl není adekvátní ceně. Ve staré OC jsem měl manuál, v pracovním Berlingu taky a nemůžu si stěžovat stejně jen popojíždím po městě tak mám zaplej manual na plno a je mi fajn.No u manuální klimy zapneš a taky se nestaráš o co by jsi se chtěl starat? lol

O co by som sa chcel starat? Tak to prve co ma zaujima je TEPLOTA. Na manualnej nikdy nedosiahnes tu presnost ako na climatronicu. A podla mna nic horsie nemoze byt ako klima vyvalena na plne gule, ked je vonku 35. Nech zije angina a ine choroby.

A dalsia vec je ta, ze s climatronicom nesledujes ci treba chladit alebo kurit. Proste nastavis teplotu a koncis. Nestaras sa kde treba zapnut ofuky a ako silno treba zapnut ventilator.... To su tie veci o ktore sa nemusim starat. A tych 15000 bolo to posledne na co som myslel vzhladom na komfort, ktory climatronic poskytuje.

Opakujem, moj subjektivny nazor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za odpoved.Ta spotreba by nevadila.Len čo som si pozeral nejake ponuky,tak mali povačšinou manualnu klimu.Tak som premýšlal,či by nestačila aj taka.Ale som viac naklonený climatronicu.V práci mam O II z dvojzonovou clim a maš pravdu,postláčam a nestaram sa.Len o funkcií a fungovaní manualnej klimy nemam žiadne poznatky,čo sa tam dá a nedá,aj preto som sa pýtal.

No podívej teď jsem kupoval novou OC I a připlácet 15.000kč za climatronik se mi teda určitě nechtělo a myslím si že ten rozdíl není adekvátní ceně. Ve staré OC jsem měl manuál, v pracovním Berlingu taky a nemůžu si stěžovat stejně jen popojíždím po městě tak mám zaplej manual na plno a je mi fajn.No u manuální klimy zapneš a taky se nestaráš o co by jsi se chtěl starat? lol

O co by som sa chcel starat? Tak to prve co ma zaujima je TEPLOTA. Na manualnej nikdy nedosiahnes tu presnost ako na climatronicu. A podla mna nic horsie nemoze byt ako klima vyvalena na plne gule, ked je vonku 35. Nech zije angina a ine choroby.

A dalsia vec je ta, ze s climatronicom nesledujes ci treba chladit alebo kurit. Proste nastavis teplotu a koncis. Nestaras sa kde treba zapnut ofuky a ako silno treba zapnut ventilator.... To su tie veci o ktore sa nemusim starat. A tych 15000 bolo to posledne na co som myslel vzhladom na komfort, ktory climatronic poskytuje.

Opakujem, moj subjektivny nazor.

Naprostý souhlas :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za odpoved.Ta spotreba by nevadila.Len čo som si pozeral nejake ponuky,tak mali povačšinou manualnu klimu.Tak som premýšlal,či by nestačila aj taka.Ale som viac naklonený climatronicu.V práci mam O II z dvojzonovou clim a maš pravdu,postláčam a nestaram sa.Len o funkcií a fungovaní manualnej klimy nemam žiadne poznatky,čo sa tam dá a nedá,aj preto som sa pýtal.

No podívej teď jsem kupoval novou OC I a připlácet 15.000kč za climatronik se mi teda určitě nechtělo a myslím si že ten rozdíl není adekvátní ceně. Ve staré OC jsem měl manuál, v pracovním Berlingu taky a nemůžu si stěžovat stejně jen popojíždím po městě tak mám zaplej manual na plno a je mi fajn.No u manuální klimy zapneš a taky se nestaráš o co by jsi se chtěl starat? lol

O co by som sa chcel starat? Tak to prve co ma zaujima je TEPLOTA. Na manualnej nikdy nedosiahnes tu presnost ako na climatronicu. A podla mna nic horsie nemoze byt ako klima vyvalena na plne gule, ked je vonku 35. Nech zije angina a ine choroby.

A dalsia vec je ta, ze s climatronikom nesledujes ci treba chladit alebo kurit. Proste nastavis teplotu a koncis. Nestaras sa kde treba zapnut ofuky a ako silno treba zapnut ventilator.... To su tie veci o ktore sa nemusim starat. A tych 15000 bolo to posledne na co som myslel vzhladom na komfort, ktory climatronik poskytuje.

Opakujem, moj subjektivny nazor.

No a na climatronicu docílíš čeho já popojíždím po městě vystupuji a nasedám a i climatronik v takových případech pojede na plný kule. A o co se pořád chceš starat já mám klimu nastavenou pořád stejně jen uberu ventilátoru nebo mu přidám nic víc nic míň funguje to stejně když je horko v autě tak to valí na plný kule a když se teplota ustálí tak to ubere a já taky uberu ,ale to nejsou starosti :)

Editováno: , autor: prtko5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jééééééé, nevidim v tom moc nosnou debatu. Navíc mám pocit, že ti, kteří tu do poslední kapky krve budou blahořečit climatroniku, nejeli většinou v autě s manuálem. Prostě tak nějak tuší, že automat je přece lepší néééé. Asi jako RS nárazník je objektivně lepší než klasika nééé :).

Já mám manuál, automatu bych se nebránil, 15 tisíc v novém autě bych si za to nepřiplatil, to bych za ty prachy věděl o praktičtějších částech výbavy. A předělávat se to taky nechystám. Nevím jak vy, ale po dvou svezeních jsem věděl, do jaké polohy nastavit regulaci, aby nebylo jako v ledničce. Myslím, že jestli je mi příjemně nebo už zima, poznám zatím sám. Trošku v tom handrkování, že automat je lepší, vidím snobismus - "jééé, má manál jenom, trubka". Úplně to slyším. A to nemluvím o tom, že určitě jsou takoví automatáři, kteří ani neví, jak fce jejich klimatizace využívat. Toť můj názor :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Climatronic je prostě climatronic,nevim co se tady dohadujete co je lepší,když je to snad uplně logický. :doh

To je jako kdybych srovnával felicii s octavii,co je asi lepší???

Takový ty keci že si sám ubereš a poznáš kdy je zima to je sice hezký ale furt to nemění nic natom že climatronic je climatronic!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale já neříkám přeci, že manuál je lepší. Jenom jsem chtěl v podstatě říct svůj názor (je tohle fórum, ne?), že mě je osobně úplně jedno, jestli mě chladí climatronic nebo manuál a tudíž že bych za automatiku nepřiplatil ani 15tisíc, ani bych si manuál nenechal předělávat na automatiku dodatečně. Současně vím, jak Climatronic funguje a že to je fajn, ale žíly mi netrhá, že ho nemám. A tazatel ať má co nejvíc názorů od lidí ne? Howgh ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Climatronic je prostě climatronic,nevim co se tady dohadujete co je lepší,když je to snad uplně logický. :doh

To je jako kdybych srovnával felicii s octavii,co je asi lepší???

Takový ty keci že si sám ubereš a poznáš kdy je zima to je sice hezký ale furt to nemění nic natom že climatronic je climatronic!!

Tak to je špatný přirovnání ,když ti zavážu oči a svezu v oktávce a pak tě posadím do filcky tak to 100% poznáš,ale když ti zavážu oči a posadím do OC s manuál a clilmatronik tak poznáš tak velký ho.no :p;) ;) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale ano, spoznal by som keby som v nej sedel napr. 30 minut....totizto manualna chladi vzdy rovnako pokial ju rucne nenastavis....na climatronicu nastavis aku chces mat teplotu a uz ono to chladi na pozadovanu teplotu a vzdy je v tom aute prijemne. A pochybujem ze na manualnej nastavis tak aby bolo v aute prijemne....Sam mam v druhom aute manual a viem ako sa s tym trapim aby mi nebolo v aute ani prilis chladno a zasa ani horuco....a niekedy mi to uz ide pekne na nervy to nastavit tak,aby to bolo fajn. V climatronicu proste zvolim tu spravnu teplotu a tym to konci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že je Climatronik lepší než manuální klima je asi jasné. Když jsem kupoval Oktu, tak mi bylo jedno, jakou klimu tam budu mít, před tím jsem měl auto bez klimi, takže pokrok a konfort jsem měl vždy zaručen. :) Zatím musím říci, že manuál mě osobně stačí. Mám ji danou na co nejstudenější vzduch a reguluji jí jen otáčením rychlostí ventilátoru. Je pravda, že musím občas s tím kolečkem pootočit a tím to regulovat, ale nic co by mě moc omezovala na konfortu. Hlavně že nenám v autě peklo. Příští auto budu za pár let asi kupovat s Climatronikem, hold budu chtít pokrok. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale ano, spoznal by som keby som v nej sedel napr. 30 minut....totizto manualna chladi vzdy rovnako pokial ju rucne nenastavis....na climatronicu nastavis aku chces mat teplotu a uz ono to chladi na pozadovanu teplotu a vzdy je v tom aute prijemne. A pochybujem ze na manualnej nastavis tak aby bolo v aute prijemne....Sam mam v druhom aute manual a viem ako sa s tym trapim aby mi nebolo v aute ani prilis chladno a zasa ani horuco....a niekedy mi to uz ide pekne na nervy to nastavit tak,aby to bolo fajn. V climatronicu proste zvolim tu spravnu teplotu a tym to konci.

...........tak to jo ale 15000 kč bych za to určitě nedal to mě to pootočení knoflíku zase až tak nevadí a jsou mnohem lepší 15000 investice. A teď jsem koukal na OCII a tam se připlácí 35000kč............ :ble :ble

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vdaka Vam zatial za Vaše názory a rady. :palec2: Budem asi hladat radšej auto s climatronicom,aj koli pohodliu.

Chcem 81kWTdičko,výbava elegance.Snad sa mi podarí nejaku slušnu s climatronicom najst.Táto otázka moc nepatrí do tejto sekcie ale spýtam sa.Šli by ste do auta z www.vyberauto.cz? Sa mi zdá,že tých km maju tie autá nejako moc málo,na to,že skoro všetko je dovoz a napr.rv 2001.Len ma :blbec: To su fakt všetky po uprave km?

Editováno: , autor: tino3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vdaka Vam zatial za Vaše názory a rady. :palec2: Budem asi hladat radšej auto s climatronicom,aj koli pohodliu.

Chcem 81kWTdičko,výbava elegance.Snad sa mi podarí nejaku slušnu s climatronicom najst.Táto otázka moc nepatrí do tejto sekcie ale spýtam sa.Šli by ste do auta z www.vyberauto.cz? Sa mi zdá,že tých km maju tie autá nejako moc málo,na to,že skoro všetko je dovoz a napr.rv 2001.Len ma :blbec: To su fakt všetky po uprave km?

Počítej s tím že pokuď koupíš ojeté auto tak na 99% budou stažený km a pokud je z dovozu tak na 100%, ti to stahujou už na hranicích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vdaka Vam zatial za Vaše názory a rady. :palec2: Budem asi hladat radšej auto s climatronicom,aj koli pohodliu.

Chcem 81kWTdičko,výbava elegance.Snad sa mi podarí nejaku slušnu s climatronicom najst.Táto otázka moc nepatrí do tejto sekcie ale spýtam sa.Šli by ste do auta z www.vyberauto.cz? Sa mi zdá,že tých km maju tie autá nejako moc málo,na to,že skoro všetko je dovoz a napr.rv 2001.Len ma :blbec: To su fakt všetky po uprave km?

Tak si u všech jejich aut porovnej, kolik mají najeto. Jestli zjistíš, to co já, tak si řekneš "aha, tady něco nehraje". Já je pamatuju ještě jako malou firmičku, teď krapet povyrostli, takže obchod každopádně kvete.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jééééééé, nevidim v tom moc nosnou debatu. Navíc mám pocit, že ti, kteří tu do poslední kapky krve budou blahořečit climatroniku, nejeli většinou v autě s manuálem. Prostě tak nějak tuší, že automat je přece lepší néééé. Asi jako RS nárazník je objektivně lepší než klasika nééé :).

Já mám manuál, automatu bych se nebránil, 15 tisíc v novém autě bych si za to nepřiplatil, to bych za ty prachy věděl o praktičtějších částech výbavy. A předělávat se to taky nechystám. Nevím jak vy, ale po dvou svezeních jsem věděl, do jaké polohy nastavit regulaci, aby nebylo jako v ledničce. Myslím, že jestli je mi příjemně nebo už zima, poznám zatím sám. Trošku v tom handrkování, že automat je lepší, vidím snobismus - "jééé, má manál jenom, trubka". Úplně to slyším. A to nemluvím o tom, že určitě jsou takoví automatáři, kteří ani neví, jak fce jejich klimatizace využívat. Toť můj názor :)

.... pekna reč :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...