Přejít na obsah

Kontrola elektroniky motoru


Standis

Doporučené příspěvky

takto sa nepoklada otazka ked chces aby si dostal radu: ked chces aby ti niekto poradil musis sa vediet jasne a vystizne spytat a opisat svoj problem:

1. co je to za motorizaciu ? (popr. kolko ma najazdene)

2. ako sa to prejavuje na aute ( ako ide motor, spotreba, kolisu otacky atd...............)

ked takto polozis svoju otazku tak mozes cakat na nu odpoved ak niekto bude vediet.

s toho co si ty napisal ti mozem poradit vymen snimac, sviecku na valci 1 a tak isto aj vstrekovac potom katalyzator ..... jednoducho tebe tam moze vyskocit milion chybovych kodov a tie moze byt sposobene jednou vecou, ked clovek nevie ako sa to prejavuje tak sa tazko radi. takze skus to blizsie rozpisat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jedná se o 1.4 74kw má najeto 116000km.

projevuje se to tak, že nejdříve spadnou otáčky motoru a pak se rosvítí mazání motoru, ASR a posilovač řízení, tak to musím chcípnout a svítí pouze kontrolka chyb. pak když to hodím na diagnostiku tak to hlásí tyto chyby. Nejhorší je, že to dělá jen občas a nepravidelně.

Katalyzátor mám vyměnění a teď budu měnit komplet svíčky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skusit vymenit to cidlo G28 co to hlasi. pise to ze nebola dosiahnuta chuda zmes, bud plbne lambda sonda ale ta by sa mohla prihlasit chybou, ale skor bude podla mna problem asi sviecka, kabel, vstrek.

ked sa prejavia tieto zavady motor ma pravidelny chod, taha, necuka ? to ti urobi iba pri nastartovani alebo aj pocas jazdy ?

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

občas se stalo, že to auto trochu cukalo, jinak auto fungovalo bez problémů

dělalo to během jízdy když spadly otáčky a nebo se kontrolka rozsvítila zničeho nic během jízdy.

včera jsem vyměnil svíčky, tak uvidím jestli to bude dělat dál.

třeba to údělá jednou za čas a taky se mi stalo, že to udělalo 2 x během minuty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 měsíců později...

Ahoj, mám fabii 1.4 16V 55kW rok výroby 2001, najeto 66000km na diagnostice mi našli tyto chyby:

- Přizpůsobení směsi oblast 1-nedosažena mez ochuzení, číslo závady: 17559

- Řídící jednotka škrtící klapky J338-podpětí při základním nastavení, číslo závady: 17972

otáčky motoru nekolísají, zvedla se spotřeba asi o 1litr na 100km. Chci se zeptat co nechat vyměnit.

Dále mi diagnostika odhalila závadu na Airbagu:

-napájecí napětí-signál příliš malý, číslo servisu 13765. Chci se zeptat na co má tato závada vliv.

Díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj,

měl bych dotaz. Koupil jsem z bazaru Fabii 1.4 16 V , 74 KW, rok 2001, stav tachometru: 100500. Dojel jsem na benzinku, natankoval plnou nádrž a jel. Po několika kilometrech se mi rozsvítila oranžová kontrolka výfukových plynů. Stavil jsem se do origo škodovký, kde mi to smazali z historie a řekli, že to bylo kvůli zacvaknuté páčce v nádrží od plnící pistole. Odjel jsem ze servisu, a kontrolka se opět po několika km rozsvítila. Nevíte někdo, co je častou chybou této kontrolky? Sonda, svíčky? Nemá někdo možnost mi vyčíst chyby? Jsem z Brna, přijedu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
tak jedná se o 1.4 74kw má najeto 116000km.

projevuje se to tak, že nejdříve spadnou otáčky motoru a pak se rosvítí mazání motoru, ASR a posilovač řízení, tak to musím chcípnout a svítí pouze kontrolka chyb. pak když to hodím na diagnostiku tak to hlásí tyto chyby. Nejhorší je, že to dělá jen občas a nepravidelně.

Katalyzátor mám vyměnění a teď budu měnit komplet svíčky

tak jsem vyměnil snímač otáček, a lambda sondu a mám klid, žadné padání otáček a svícení kontrolek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdavim,jsem tu novej a mám stejný problem jako Standis a mám taky 1.4 16V 74kw a najeto 108000km.

Pomohlo by mi vědět ,jestli nové svíčky odstranily tuto závadu nebo jestli to přestalo až po výměně snímače otáček a lambda sondy.

za odpověď předem DÍK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem měl vyměněný svíčky a pak jsem vyměnil sondu, tak už to tak netrhalo a jelo to daleko líp. a pak když jsem vyměnil snímač, tak mi už nepadaly otáčky a celkem to bralo od nižších otáček, dokud jsem ho neměl vyměněn, a dostal jsem se s otáčkama na nějakých +-1500 tak mi to škubalo a moc to nechtělo jet. Po výměně vše šlape jak má

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ahoj,

měl bych dotaz. Koupil jsem z bazaru Fabii 1.4 16 V , 74 KW, rok 2001, stav tachometru: 100500. Dojel jsem na benzinku, natankoval plnou nádrž a jel. Po několika kilometrech se mi rozsvítila oranžová kontrolka výfukových plynů. Stavil jsem se do origo škodovký, kde mi to smazali z historie a řekli, že to bylo kvůli zacvaknuté páčce v nádrží od plnící pistole. Odjel jsem ze servisu, a kontrolka se opět po několika km rozsvítila. Nevíte někdo, co je častou chybou této kontrolky? Sonda, svíčky? Nemá někdo možnost mi vyčíst chyby? Jsem z Brna, přijedu.

úplně stejný problém mám taky a je to AGR ventilem, potřeba jej vyměnit...na servise se na tebe pěkně vykašlali, mě to řekli hned, když jsem tam s tímto problémem přijel. Záleží teď na tobě jestli jej vyměníš nebo ne, co se týká mne, tak žádné změny jsem během provozu nesledoval, kromě neustále svítící kontrolky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...