Přejít na obsah

Podrobné rozebrání elektroniky v interiéru


Deny.Kr

Doporučené příspěvky

Ahoj lidi..je sice ještě dost času,nic-méně zjišťuji už nyní,než vše dělat na poslední chvíli...Jak zřejmě většina z vás ví,nové auto očekávám v říjnu-listopadu příštího roku..(doufám,že už bude po faceliftu)..v současné octavii mám všemožné vymoženosti a to včetně Autorádia Audience,Sound systému,Maxi-DOT, GSM II vč. bluetooth..atd..poněvadž toto mi cenu auta v bazaru nikterak nezvedne,nehodlám to v tom autě nechat a přendám to do nového..tím mi peníze na "kravinky" vyjdou zase na něco jiného...a teď k tomu mému dotazu: jak se vyjme a přepojí rádio vím,to není problém..(do té nové si plánuju koupit autorádio Melody,které strčím při prodeji do této)..repráky taky nějak přendám..(problémem bude sehnat kryty středových repráků do tapecu-nemůžu v této octě nechat díru)...Maxi-DOT si tam pořídím,čili to měnit nemusím..pořídím si rovněž o5 GSM II s držákem vč. bluetooth..Bude problém vyměnit to rádio Melody za Audience tak,aby bluetooth fungovalo na Audience,jako originál?..(tzn. veškeré info na displeji,vzájemná spolupráce s mobilem)..? Dále-bude problém se zdířkou v jumbo boxu?..= teď mám model,ve kterém zdířka v Jumbo-boxu ještě není...potom tam bude-bude problém napojit Audience na zdířku,když v této octě ta zdířka není?..A naposled-kde je zesilovač,equalizér a měnič 6 CD u Sound systému a Audience a jde to vůbec nějak nekomplikovaně vyndat a přendat do té nové,až bude?..Více mě toho momentálně nenapadá,prosím o reakce pouze těch,kteří vážně vědí,o čem mluví a zároveň prosím o podrobné rozvedení a vysvětlení..je to sice až skoro za rok,nic-méně si všechny užitečné rady zkopíruju,uložím a později použiju..předem díky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[quote name='Deny.Kr' date='13.12.2007, 19:57 ' post='6

Jak zřejmě většina z vás ví,nové auto očekávám v říjnu-listopadu příštího roku..(doufám,že už bude po faceliftu)..

Pokud plánuješ koupi nového vozu až na podzim příštího roku či ječtě déle, možná bys měl celou situaci zvážit.Technický pokrok v elektronice jde rychle kupředu a je veliká pravděpodobnost, že ti za rok padne do oka nějaký nový výrobek mnohem dokonalejší než stávající a pracnost demontáže stávajícího se možná vůbec nevyplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[quote name='Deny.Kr' date='13.12.2007, 19:57 ' post='6

Jak zřejmě většina z vás ví,nové auto očekávám v říjnu-listopadu příštího roku..(doufám,že už bude po faceliftu)..

Pokud plánuješ koupi nového vozu až na podzim příštího roku či ječtě déle, možná bys měl celou situaci zvážit.Technický pokrok v elektronice jde rychle kupředu a je veliká pravděpodobnost, že ti za rok padne do oka nějaký nový výrobek mnohem dokonalejší než stávající a pracnost demontáže stávajícího se možná vůbec nevyplatí.

ale já si neůžu vybírat..to je služebák...to,co tam mám teď jsem si do toho auta strčil potají,ještě za starého vedení..teď je nové vedení a je bez šance dát si z fabriky do auta něco víc,než je předepsaná výbava=musím to vzít ze staré,nehodlám přijít o sound systém s audience atd,atd.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale já si neůžu vybírat..to je služebák...to,co tam mám teď jsem si do toho auta strčil potají,ještě za starého vedení..teď je nové vedení a je bez šance dát si z fabriky do auta něco víc,než je předepsaná výbava=musím to vzít ze staré,nehodlám přijít o sound systém s audience atd,atd.. ;)

Aha to jsem nevěděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych k tomu asi tolik..pokud jsi si to všechno do auta dával potají, jak píšeš, tak nepochybně budeš vědět, kde se to všechno v autě nachází, popř. kde a jak je to zapojené, pokud sis to tedy někde nenechal dělat, potom je nejjednodušší se obrátit zase tam. Jinak k jednotlivým bodům. Mně se informace s HF na displayi rádia nezobrazují, tedy kromě nápisu phone ve chvíli, kdy probíhá hovor, veškeré info se mi zobrazuje na MaxiDotu. HF konkrétně já používám jako BT, tzn. že využívám možnosti propojení bez drátu, tudíš bez držáku. Audienci, která nemá výstup na AUX, pravděpodobně ani na AUX v novém autě nepřipojíš, už se to v nějakém vlákně v Audiu řešilo, ale mám dojem, že se tam někdo zmínil o teoretické možnosti, nicméně prakticky to nikde nenajdeš. Proto bych asi na tvém místě nechal v autě původní Audienci a pořídil třeba u Alesia novou, s výstupem na AUX..v takovém případě bych si nechal v autě udělat jen přípravu na rádio. Pokud máš Audienci, máš automaticky zásobník na 6 CD, proč potom dál řešit CD changer? jen tak mimochodem u O II je vzadu vlevo v kufru, propojený s rádiem kabelem. Komponenty Sound systému jsou umístěné pod sedadlem řidiče.. HF je pod sedadlem spolujezdce. Pokud to celé budeš vyndavat, předpokládám, že neušetříš tolik, o kolik bys mohl přijít, když někdo bude při koupi koukat a řešit, proč má zbytečné díry v kobercích a tapecu, popř. proč není v autě výbava, která tam má z výroby být.

Jinak pokud máš všechny tyto komponenty dodělávané, budeš mít veškerou instalaci bokem od původní, pak teoreticky vyndat jde, ale polezeš pod palubku, prahy a koberce, ale pokud budeš vyndavat něco, co už je z výroby, elektroinstalaci určitě nerozděláš.

Navíc trochu nechápu, že v první zprávě píšeš, že ti to cenu auta v bazaru nezvedne, v dalším příspěvku se zmiňuješ, žes to tam všechno dával potají, ještě za starého vedení a že auto je služební..pak bys ho asi neprodával ty, že?

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych k tomu asi tolik..pokud jsi si to všechno do auta dával potají, jak píšeš, tak nepochybně budeš vědět, kde se to všechno v autě nachází, popř. kde a jak je to zapojené, pokud sis to tedy někde nenechal dělat, potom je nejjednodušší se obrátit zase tam. Jinak k jednotlivým bodům. Mně se informace s HF na displayi rádia nezobrazují, tedy kromě nápisu phone ve chvíli, kdy probíhá hovor, veškeré info se mi zobrazuje na MaxiDotu. HF konkrétně já používám jako BT, tzn. že využívám možnosti propojení bez drátu, tudíš bez držáku. Audienci, která nemá výstup na AUX, pravděpodobně ani na AUX v novém autě nepřipojíš, už se to v nějakém vlákně v Audiu řešilo, ale mám dojem, že se tam někdo zmínil o teoretické možnosti, nicméně prakticky to nikde nenajdeš. Proto bych asi na tvém místě nechal v autě původní Audienci a pořídil třeba u Alesia novou, s výstupem na AUX..v takovém případě bych si nechal v autě udělat jen přípravu na rádio. Pokud máš Audienci, máš automaticky zásobník na 6 CD, proč potom dál řešit CD changer? jen tak mimochodem u O II je vzadu vlevo v kufru, propojený s rádiem kabelem. Komponenty Sound systému jsou umístěné pod sedadlem řidiče.. HF je pod sedadlem spolujezdce. Pokud to celé budeš vyndavat, předpokládám, že neušetříš tolik, o kolik bys mohl přijít, když někdo bude při koupi koukat a řešit, proč má zbytečné díry v kobercích a tapecu, popř. proč není v autě výbava, která tam má z výroby být.

Jinak pokud máš všechny tyto komponenty dodělávané, budeš mít veškerou instalaci bokem od původní, pak teoreticky vyndat jde, ale polezeš pod palubku, prahy a koberce, ale pokud budeš vyndavat něco, co už je z výroby, elektroinstalaci určitě nerozděláš.

Navíc trochu nechápu, že v první zprávě píšeš, že ti to cenu auta v bazaru nezvedne, v dalším příspěvku se zmiňuješ, žes to tam všechno dával potají, ještě za starého vedení a že auto je služební..pak bys ho asi neprodával ty, že?

nen..špatně to chápeš-já si to do toho auta nechal vše dát už ve fabrice,za starého vedení to ještě šlo potají ze znáostí nechat namontovat...do tohoto už origo. z fabriky nestrčím vůbec nic...auto je firemní,ale já auta odkupuji a prodávám za vyšší cenu(v řádu kolem 100 000)...proto řeším cenu.. ;) k tapecům-já bych tam nechal krytky,všechno,jen vyndal repráky...a myslím,že zkoumat by nikdo nezkoumal,má-li to tam repráky,když tam bude kryt...proto jsem psal,že bude problém sehnat krytky(do té nové)...a rádio bych tam dal to Melody,což by bylo neznatelné,že tam není z fabriky...no a práývě mi šlo o to,jdou-li,a jak jdou odpojit vechny díly (už dané z fabriky) a jde-li to dát do té druhé.... ;)

Editováno: , autor: Deny.Kr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nen..špatně to chápeš-já si to do toho auta nechal vše dát už ve fabrice,za starého vedení to ještě šlo potají ze znáostí nechat namontovat...do tohoto už origo. z fabriky nestrčím vůbec nic...auto je firemní,ale já auta odkupuji a prodávám za vyšší cenu(v řádu kolem 100 000)...proto řeším cenu.. ;) k tapecům-já bych tam nechal krytky,všechno,jen vyndal repráky...a myslím,že zkoumat by nikdo nezkoumal,má-li to tam repráky,když tam bude kryt...proto jsem psal,že bude problém sehnat krytky(do té nové)...a rádio bych tam dal to Melody,což by bylo neznatelné,že tam není z fabriky...no a práývě mi šlo o to,jdou-li,a jak jdou odpojit vechny díly (už dané z fabriky) a dát to do té druhé.... ;)

k těm reprákům ještě-myslím jen ty středové.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nen..špatně to chápeš-já si to do toho auta nechal vše dát už ve fabrice,za starého vedení to ještě šlo potají ze znáostí nechat namontovat...do tohoto už origo. z fabriky nestrčím vůbec nic...auto je firemní,ale já auta odkupuji a prodávám za vyšší cenu(v řádu kolem 100 000)...proto řeším cenu.. ;) k tapecům-já bych tam nechal krytky,všechno,jen vyndal repráky...a myslím,že zkoumat by nikdo nezkoumal,má-li to tam repráky,když tam bude kryt...proto jsem psal,že bude problém sehnat krytky(do té nové)...a rádio bych tam dal to Melody,což by bylo neznatelné,že tam není z fabriky...no a práývě mi šlo o to,jdou-li,a jak jdou odpojit vechny díly (už dané z fabriky) a jde-li to dát do té druhé.... ;)

jak jsem psal, pokud tam je výbava už z fabriky..tedy např. ten Soundsystém, tak ho odpojíš od konektorů, ale ty už neodděláš, zůstanou ti tam díry v koberci a konektory na kabelech, které budeš muset asi strčit pod koberec..ale podle mně to bude poznat. kabely určitě nerozpleteš, takže do nového auta budeš muset dodělávat kabeláž.

A pokud jde o použité rádio, jak říkám, AUX do staré Audience nepřipojíš, navíc pokud bych auto kupoval já, tak si zjišťuju, jakou to má mít výbavu, což není problém zjistit..tady záleží, na koho natrefíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak jsem psal, pokud tam je výbava už z fabriky..tedy např. ten Soundsystém, tak ho odpojíš od konektorů, ale ty už neodděláš, zůstanou ti tam díry v koberci a konektory na kabelech, které budeš muset asi strčit pod koberec..ale podle mně to bude poznat. kabely určitě nerozpleteš, takže do nového auta budeš muset dodělávat kabeláž.

A pokud jde o použité rádio, jak říkám, AUX do staré Audience nepřipojíš, navíc pokud bych auto kupoval já, tak si zjišťuju, jakou to má mít výbavu, což není problém zjistit..tady záleží, na koho natrefíš.

hm. :( tos mě příliš nepotěšil..jen jsem nepochopil větu : " navíc pokud bych auto kupoval já, tak si zjišťuju, jakou to má mít výbavu, což není problém zjistit..tady záleží, na koho natrefíš. " ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm. :( tos mě příliš nepotěšil..jen jsem nepochopil větu : " navíc pokud bych auto kupoval já, tak si zjišťuju, jakou to má mít výbavu, což není problém zjistit..tady záleží, na koho natrefíš. " ;)

To je úplně jednoduché..mně konkrétně by díry v tapecu vadily, stejně tak rádio, které neodpovídá podle specifikace z výroby, čouhající dráty zpod sedačky popř. konektory zastrčené pod koberec. Jinak stejně, jestli chápu zas já tebe, tak vedení firmy ti zaplatilo auto a ty sis tam potají doobjednal výbavu navíc..tou fabrikou, co to montovala, myslíš škodovku? takže jde o výbavu dodanou s vozem? potom ale tato výbava je uváděna na faktuře za vozidlo, tudíš nejde o nic, co bys mohl před vedením utajit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je úplně jednoduché..mně konkrétně by díry v tapecu vadily, stejně tak rádio, které neodpovídá podle specifikace z výroby, čouhající dráty zpod sedačky popř. konektory zastrčené pod koberec. Jinak stejně, jestli chápu zas já tebe, tak vedení firmy ti zaplatilo auto a ty sis tam potají doobjednal výbavu navíc..tou fabrikou, co to montovala, myslíš škodovku? takže jde o výbavu dodanou s vozem? potom ale tato výbava je uváděna na faktuře za vozidlo, tudíš nejde o nic, co bys mohl před vedením utajit

no-sice bych o tom asi neměl takhle nahlas mluvit,ale vedení už je jiné,tak co-tenkrát mělo auto předepsané autorádio Melody(tenkrát ještě s kazeťákem),xenony,akt. opěrky hlavy a pod...ale co se týče hudby,jen to melody(navíc tenkrát 4x4 neměla ani repráky vzadu,čili správně jsem měl mít kazeťák se 4-mi repry jen vpředu)...podařilo s emi překecat šéfa,že se si tam dám Stream,ať to má alespoň CD..poněvadž jsem chtěl bílé auto(= ušetřilo se na metalíze),bylo mi to povoleno...a poněvadž stream a audience vypadá stejně,po známosti jsem si tam dal Audience...rovnou jsem si přidal sound system,dělená zadní sedadla,funkční paket pro jumbo-box,kryty prahů apod. tu známost již nemám,tudíž si to do toho auta nemůžu dát nic navíc(a poněvadž má Melody už CD přehrávač,Stream už neuhraju)...ve své podstatě podmínkou Lease Planu je vrátit vůz do původního stavu=i přes mé úpravy vracím vše tak,jak bylo+si ho sám odkupuji...tudíž jak sound system,tak audience atd. bude mé,poněvadž celá současná Octa. bude má...a co je vratnou změnou a co je mé,to si do toho auta dát můžu=je to jediný způsob,jak tam zase mít sound sytem a spol...při prodeji v bazaru se zjišťuje aktuální výbava automobilu,čili tam napíšou,co jim sám řekneš...vyměnit Audience za Melody nikterak neovlivní funkčnost vozu,jde o pouhou výměnu=v pořádku..Basáky ze sound systému bych vyměnil za ty obyčejné,středové repráky bych bez krytů také vyndal..bazarům je to fuk,nevyznají se v tom,tudíž si toho,že tam není reprák ani nevšimnou,pokud by zbytek šel vyndat,dá se to nazvat "přípravou" pro sound system..čili za to mi rpachy nevezmou a už e jen a jen na bazaru jak, a komu to prodá.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je úplně jednoduché..mně konkrétně by díry v tapecu vadily, stejně tak rádio, které neodpovídá podle specifikace z výroby, čouhající dráty zpod sedačky popř. konektory zastrčené pod koberec. Jinak stejně, jestli chápu zas já tebe, tak vedení firmy ti zaplatilo auto a ty sis tam potají doobjednal výbavu navíc..tou fabrikou, co to montovala, myslíš škodovku? takže jde o výbavu dodanou s vozem? potom ale tato výbava je uváděna na faktuře za vozidlo, tudíš nejde o nic, co bys mohl před vedením utajit

jo,jinak fabrikou jsem vskutku mínil škodovku,v podstatě firma neplatila ani korunu navíc,šlo o mou známost=vyměnil jsem své věci za pár věcí do auta+jsem si něco ze svého doplatil..dohromady tam mám navíc výbavu tak za 50 000,já jsem to měl ze známosti levnější...čili firma na tom nebyla ztrátová,neplatila navíc vůbec nic (jen u nás se prostě moc nebere jakákoli věc v autě navíc-když se koukneš na mé "nenápadné" úpravy,divím se,že ještě dýchám :D ) + navíc po cca. 2,5 roku firma "nájemní" dobu vozu zaplatí a vrátí majiteli=Lease Planu..a ten to auto prostřednictvím aukce prodává..čili tou výbavou navíc,kterou jsem si tam pořídil za své,v podstatě Lease Planu přidávám na ceně vozidla a mohl by to prodat dráž...(kdybych si to nekoupil já).. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje myšlenkový pochody jsou následující, musím se vysmát někomu jako seš ty kdo dělá, že to auto je jeho a přitom je jeho táty... Fakt ubohý a trapný, že to víc snad nejde... Ale vzhledem k tvýmu věku se nedivím...

:p přečti si téma Autopotahy AGS a poté nadávej..můj syn tady nebyl asi už tak týden,a dle toho,co říká se tady asi jen tak neobjeví..Nevím sice,kolik let je tobě chytrolíne,nic-méně mi to přijde zcela normální. Sice jsem se doslechl,že se tady prezentoval o rok starší,než skutečně je(to dělá rád),nic-méně pro běžnou debatu myslím,je to jedno. Nemám čas sem stále chodit,proto jsme se spolu domluvili,že klidně může psát za mě.Ovšem dle reakcí mnoha lidí zjišťuji,že se tady(mimo věk) asi neprezentoval příliš důstojně. Jak jsem psal v tématu autopotahy AGS,zřejmě si založím svůj vlastní účet a to i přes to,že sem syn odmítá chodit.Proto se uklidni a snaž se k němu chovat normálně,přijde-li sem ještě.Nevím,kam všude přispíval,dočetl jsem se však,jak mluvil o svých řidičských dovednostech-on sám dělá teprve autoškolu,proto řidičské dovednosti nemá prakticky žádné,snažil se zřejmě mluvit za mě. Proto pro ostatní-omluvte prosím případná dřívější nedorozumění,která z největší pravděpodobností povedou k založení vlastního účtu. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:p přečti si téma Autopotahy AGS a poté nadávej..můj syn tady nebyl asi už tak týden,a dle toho,co říká se tady asi jen tak neobjeví..Nevím sice,kolik let je tobě chytrolíne,nic-méně mi to přijde zcela normální. Sice jsem se doslechl,že se tady prezentoval o rok starší,než skutečně je(to dělá rád),nic-méně pro běžnou debatu myslím,je to jedno. Nemám čas sem stále chodit,proto jsme se spolu domluvili,že klidně může psát za mě.Ovšem dle reakcí mnoha lidí zjišťuji,že se tady(mimo věk) asi neprezentoval příliš důstojně. Jak jsem psal v tématu autopotahy AGS,zřejmě si založím svůj vlastní účet a to i přes to,že sem syn odmítá chodit.Proto se uklidni a snaž se k němu chovat normálně,přijde-li sem ještě.Nevím,kam všude přispíval,dočetl jsem se však,jak mluvil o svých řidičských dovednostech-on sám dělá teprve autoškolu,proto řidičské dovednosti nemá prakticky žádné,snažil se zřejmě mluvit za mě. Proto pro ostatní-omluvte prosím případná dřívější nedorozumění,která z největší pravděpodobností povedou k založení vlastního účtu. ;)

Tak si založte svůj účet sám, je to otázka pár minut. Ale pochybuju, že i vás jako otce bude tak někdo brát, samozřejmě je-li to vůbec pravda, že sem píše otec Denise a ne zas on sám jak by se dalo očekávat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si založte svůj účet sám, je to otázka pár minut. Ale pochybuju, že i vás jako otce bude tak někdo brát, samozřejmě je-li to vůbec pravda, že sem píše otec Denise a ne zas on sám jak by se dalo očekávat...

Navrhuji tykání,je to rozšířené po celém fóru ;) Jsem otec,můj syn se tady třeba neprezentoval nejlépe,nic-méně inteligence má řekl bych dostatek a tudíž si myslím,že by tohoto už snad schopen nebyl..na otázku "proč ses prezentoval starší,než jsi" mi odpověděl "tak to je jedno,na fóru ne?"..jakobych to nečekal..... :feve:

Editováno: , autor: Deny.Kr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navrhuji tykání,je to rozšířené po celém fóru ;) Jsem otec,můj syn se tady třeba neprezentoval nejlépe,nic-méně inteligence má řekl bych dostatek a tudíž si myslím,že by tohoto už snad schopen nebyl..na otázku "proč ses prezentoval starší,než jsi" mi odpověděl "tak to je jedno,na fóru ne?"..jakobych to nečekal..... :feve:

Takže doporučuji okamžitě založit vlastní účet, ale i přes to budeš muset dokázat, že jsi otec a ne znovu nevyzrálej Denis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže doporučuji okamžitě založit vlastní účet, ale i přes to budeš muset dokázat, že jsi otec a ne znovu nevyzrálej Denis.

:D a smím se zeptat jak to mám dokázat?.. ;) zase nevyzrálým bych ho nenazval..už je dospělý,malé řidičské zkušenosti už pobral...jen se do té role moc vžil no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...