Přejít na obsah

mBank


colins

Doporučené příspěvky

co vy na to ? pouzivate ? doporucujete ? nedoporucujete ?skusenosti ...zle...dobre ??

vylepsi sa to ? alebo sa to vobec neoplati ? mbank.sk, mbank.cz.....nie som dealer !

V Polsku už nějakou dobu fungují, podle NETu zatím bez problémů.. Já sám ale ještě chvilku počkám, jak se situace v Česku vyvrbí. Mám totiž dva účty u GE Money Bank a měsíčně platím u obou skoro 1.000,- na poplatcích, takže jeden bych rád přesunul někam, kde jej mohu ovládat po Internetu a nejlépe za 0,- Kč, což nabízí jen právě M bank.

Na přepážku nechodím, ale Banky zpoplatňují kde co, jen se nestačím divit - poplatky za používání bankovních karet, výběry v jiných bankomatech, popltaky za příchozí i odchozí platby... Lískal bych je holí, protože u nás si banky na pohodu se svolením STÁTU nejen lichvářsky zahrávají s našimi úsporami, ale ještě navíc vybírají poplatky, jež by v cizině těmto bankám neprošly...

Žádný trh, ale dohromady jedna velká kartelová dohoda..

Fuj, to jsu se zase rozčílil lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Polsku už nějakou dobu fungují, podle NETu zatím bez problémů.. Já sám ale ještě chvilku počkám, jak se situace v Česku vyvrbí. Mám totiž dva účty u GE Money Bank a měsíčně platím u obou skoro 1.000,- na poplatcích, takže jeden bych rád přesunul někam, kde jej mohu ovládat po Internetu a nejlépe za 0,- Kč, což nabízí jen právě M bank.

Na přepážku nechodím, ale Banky zpoplatňují kde co, jen se nestačím divit - poplatky za používání bankovních karet, výběry v jiných bankomatech, popltaky za příchozí i odchozí platby... Lískal bych je holí, protože u nás si banky na pohodu se svolením STÁTU nejen lichvářsky zahrávají s našimi úsporami, ale ještě navíc vybírají poplatky, jež by v cizině těmto bankám neprošly...

Žádný trh, ale dohromady jedna velká kartelová dohoda..

Fuj, to jsu se zase rozčílil lol

Peníze si tam posíláš dobrovolně, tak neremcej ;) Kliďánko je můžeš mít doma pod polštářem. Budeš se divit, ale i taková banka musí být z něčeho živa, ale rozhodně to nejsou tvoje měsíční poplatky ;) Jdi do jiný banky, když se ti tvoje nelíbí. Myslím, že tě přemlouvat, aby jsi u nich zůstal nebudou. Pokud tedy nemáš investice nad milion. Jinak jsi pro většinu bank nezajímavej klient.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Peníze si tam posíláš dobrovolně, tak neremcej ;) Kliďánko je můžeš mít doma pod polštářem. Budeš se divit, ale i taková banka musí být z něčeho živa, ale rozhodně to nejsou tvoje měsíční poplatky ;) Jdi do jiný banky, když se ti tvoje nelíbí. Myslím, že tě přemlouvat, aby jsi u nich zůstal nebudou. Pokud tedy nemáš investice nad milion. Jinak jsi pro většinu bank nezajímavej klient.

A remcat budu! U klientů rozhodně raději akceptuji CASH platby - zůstane mi víc, než při platbě bankou. Jinak peníze holt posílají někteří klienti rádi právě přes banky a tak účet mít musím (jeden firemní a jeden soukromý). Jiné banky ale V ČR NEJSOU ŘEŠENÍ, protože jsu doteď nezaznamenal mezi nimi výraznější rozdíl (nyní napoprvé Mbank). Jinak jsi vedle jak ta jedle (!)

Naopak, obyčejní klienti jsou pro banku nyní nejdůležitější. Ty tam jsou doby, kdy si např. KB myslela, že její pole jsou výhradně jen "firmy". Kdyby do ní stát těsně před jejím krachem nenapumpoval pár miliard, skončila by jistě v propadlišti dějin. Takhle už se nabízí velmi ráda i těm nejobyčejnějším, co si tam nechávají posílat i obyčejnou výplatu, neboť v českých poměrech již konečně všici přišli na to, že tady sice vydatně NIKDY NEZAPRŠÍ, ALE BUDE VYDATNĚ A DLOUHO KAPAT.. A o to jim jde..

Smutné je, že konkurence to je jen na oko, ve skutečnosti STÁT tiše toleruje tento kartel, který se velmi špatně prokazuje. Dále viz www.bankovnipoplatky.com

A propos: z tvého útočného příspěvku mi vychází jen to, že jsi sám buď zaměstnancem GE nebo jiné banky lolkol103

Editováno: , autor: Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, kde jsi přišel na to, že v mé odpovědi je něco útočného, ale to je tvůj názor a mě je buřt :p

Ano byl jsem zaměstnancem banky a to ČSOB, čili té největší v ČR. Samozřejmě budeme-li počítat všechny její divize (poštovku a hypotečku).

S tím remcáním to bylo myšleno, že tě nikdo nenutí jejich služby využívat. Je třeba si uvědomit, že banka neprodává, ale nabízí a ty jsi dobrovolně u nich. A to, že jsi u GE - mimochodem u jedné z nejdražších :p je jen a pouze tvůj problém. Stačí se poohlédnout po spektru a najdeš jistě levnější. Běžný účet pro FO a FOP by jsi měl třebas u již zmiňované ČSOB dohromady pod 500 měsíčně s několika kartama, ELB a kupou výhod.

A co se týká obyčejných klientů, tak těch se banky velice rády zbavují - nic z nich nemají. Jestli myslíš, že banka má něco extra z toho, když si tam pošleš výplatu a za 3 týdny tam máš už jen minimální zůstatek, tak to zrovna ne ;). Pro banku jsi zajímavej, když z tebe má zisk cca 1000 káčé/ měsíčně. Prosím nespojovat s výší poplatků, to by jsi porovnával jablka s hruškama. Začneš být zajímavý v případě, kdy máš úvěr, povolené přečerpání, nebo Kreditní kartu. Pak už jen záleží, kolik má pobočka klientů a podle toho se o tebe starají. Pokud má spoustu movitých klientů, tak se prioritně věnuje jim a na ostatní nezbývá čas tudíž jí na těch "běžných nezáleží" a častokrát "zdržují" od opravdových obchodů, kdy se hraje o čas a soupeří se s konkurencí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

u mbank v tech poplatcich neni zadne "ale" .. proste to co pisou ze je zdarma, tak je zdarma a nejsou tam zadne podminky..

jinak problem mbank je v souacsne dobe spis ten, ze zatim nema nektere zakladni sluzby, napriklad inkaso, neumi davat potvrzeni o platbe apd.. take kvuli tomu maji nektere instituce zatim s mbank problem.. napriklad CSSZ tj. neposlou ti tam duchod atd, ale prej se to uz resi..

pro osobni ucet je mbank jistou alternativou, ale firemni v zadnem pripade

Editováno: , autor: mytrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný, takže si myslím, že nechat tam ležet peníze je dobré.. nic se neplatí ak je to dobrý.. ten eMax je úročenej za rok 3,5 procent což je pěkné...

A JAK SI MYSLÍTE, ŽE MÁ TAKOVÁ BANKA ZÁZEMÍ V ZAHRANIČÍ?????? JDE O TO, JESTLI NEMŮŽE PADNOU A ČLOVĚK PAK PŘÍDE O PENÍZE. AŤ UŽ TŘEBA TUNELACÍ NEBO TAK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám osobní konto u mbank necelé dva měsíce a zatím naprostá spokojenost. Hlavní důvod k založení bylo tátovo obchodování na aukru, kterým si krátí chvíli v důchodu. Každý měsíc je to několik desítek převodů a ve spořitelně to lezlo do peněz. Za tu dobu co tam jsem mám tak 600Kč v kapse a to za to stálo. Zrovna dneska jsem se pídil po tom, jestli u nich půjde i dobíjet kredit, což zatím nejde a dočetl jsem se i to na kolik je každý účet ze zákona pojištěnej. U nás je to 25000eur na 90%. Už bylo na čase, aby tady někdo ukázal, že základní služby jdou i bez poplatku. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám osobní konto u mbank necelé dva měsíce a zatím naprostá spokojenost. Hlavní důvod k založení bylo tátovo obchodování na aukru, kterým si krátí chvíli v důchodu. Každý měsíc je to několik desítek převodů a ve spořitelně to lezlo do peněz. Za tu dobu co tam jsem mám tak 600Kč v kapse a to za to stálo. Zrovna dneska jsem se pídil po tom, jestli u nich půjde i dobíjet kredit, což zatím nejde a dočetl jsem se i to na kolik je každý účet ze zákona pojištěnej. U nás je to 25000eur na 90%. Už bylo na čase, aby tady někdo ukázal, že základní služby jdou i bez poplatku. :aggressive:

Jdou tam nastavit trvalé příkazy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mB mám jak mkonto, tak emax. Zatím je sice nevyužívám naplno, ale žádný problém jsem zatím neměl. Čekám, až od dubna zavedou SIPO a inkaso a přecházím k nim naplno. Myslím, že jejich portfolio standardních a běžných služeb bude plně postačovat většině lidí. Jako výhodu osobně vidím to, že i k zajímavě úročenému spořícímu účtu dávají kartu (což nevím, jestli nabízí i konkurence).

Editováno: , autor: Tesna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem ve stejné situaci - počkám až zavedou inkaso a bude čas udělat mé milované KB pápá.

Mimochodem, v pondělí jsem byl okraden a mj. jsem přišel i o 6 karet. Dvě byly KB (jedna platební + jedna kreditní) - poplatek za jejich stoplistaci byl 2000+2000=4000 Kč. Kdybych si neplatil pojištění pro tyhle případy (asi 300 Kč ročně), tak mě omyjou.

Jedna z ukradených karet byla mBank - poplatek za stoplistaci 0 Kč. Mimochodem, ani American Express si za stoplistaci dvou ukradených charge karet nic neúčtoval.

Nehledě na to, že u KB platím roční poplatek za platební kartu 700, za kreditku 350, měsíčně za vedení účtu + položky asi 250. Celkem teda dám KB ročně na poplatcích cca 4000 Kč - a to jsem jejich dlouholetý klient. Jiný příklad - platil jsem zálohu na dovolenou v HR 100 EUR. "Moje banka" KB mi za tento převod naúčtovala poplatek 20 EUR.

Už se těším, až půjdu naposledy v životě na pobočku KB to všechno zrušit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem ve stejné situaci - počkám až zavedou inkaso a bude čas udělat mé milované KB pápá.

Mimochodem, v pondělí jsem byl okraden a mj. jsem přišel i o 6 karet. Dvě byly KB (jedna platební + jedna kreditní) - poplatek za jejich stoplistaci byl 2000+2000=4000 Kč. Kdybych si neplatil pojištění pro tyhle případy (asi 300 Kč ročně), tak mě omyjou.

Jedna z ukradených karet byla mBank - poplatek za stoplistaci 0 Kč. Mimochodem, ani American Express si za stoplistaci dvou ukradených charge karet nic neúčtoval.

Nehledě na to, že u KB platím roční poplatek za platební kartu 700, za kreditku 350, měsíčně za vedení účtu + položky asi 250. Celkem teda dám KB ročně na poplatcích cca 4000 Kč - a to jsem jejich dlouholetý klient. Jiný příklad - platil jsem zálohu na dovolenou v HR 100 EUR. "Moje banka" KB mi za tento převod naúčtovala poplatek 20 EUR.

Už se těším, až půjdu naposledy v životě na pobočku KB to všechno zrušit.

akorát mají trochu jinou politiku převodu plateb z eura na koruny při platbě v zahraničí, je potřeba si porovnat jaký kurz která banka bere jako převodní - devizu nebo valutu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

S mHypotékou vlastní zkušenost nemám, ale podle reakcí na různých fórech to ještě nemají úplně zmáknuté co se týče poskytování informací zájemcům. Navíc údajně mají vyšší nároky na bonitu.

Pokud bych ale zvažoval hypo, tak bych se určitě šel zeptat, protože podle mne má mBAnka obrovský potenciál v tom, že její podmínky a poplatky jsou obecně velmi přehledné a férové (variabilní úrok, mBilans, možnost mimořádných splátek) na rozdíl od mnoha jiných bank, které uvádí obvykle sazby "od" a za všechno méně standardního si účtují něco navrch. Takže pokud svůj nástup na hypoteční trh zvládne, může z nových hypoték ukrojit významný krajíc a pokud se v dalším období nezmění podmínky ostatních bank, má velké šance i při refinancování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mBank používám a jsem spokojen. Transakce a vedení zdarma - na to jsem byl zvyklý v zahraničí. Internetové bankovnictví celkem pohoda, ikdyž náměty na zlepšení by se našly. Zatím mi chybí SIPO, inkasa z účtu z aUSD účet ale za ty prachy??? V ČS jsem nechal jen internet banking za 29 Kč a mám jednu příchozí (převod z mBanky)a jednu odchozí transakci (SIPO). Kdybych nebyl líný to SIPO rozepsat na jednotlivé příkazy, zrušil bych ho, ale takhle je to pro mě dostatečné. mBance fandím, doufám, že to tu pořádně rozhýbe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mBank používám a jsem spokojen. Transakce a vedení zdarma - na to jsem byl zvyklý v zahraničí. Internetové bankovnictví celkem pohoda, ikdyž náměty na zlepšení by se našly. Zatím mi chybí SIPO, inkasa z účtu z aUSD účet ale za ty prachy??? V ČS jsem nechal jen internet banking za 29 Kč a mám jednu příchozí (převod z mBanky)a jednu odchozí transakci (SIPO). Kdybych nebyl líný to SIPO rozepsat na jednotlivé příkazy, zrušil bych ho, ale takhle je to pro mě dostatečné. mBance fandím, doufám, že to tu pořádně rozhýbe.

jak dlouho jsi čekal na kartu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...