Přejít na obsah

Grafická karta v řiti?


zabiak

Doporučené příspěvky

Nevíte někdo jak zjistím jestli je grafická karta v pytli? Začala mi sekat grafika když pustím film tak se seká obraz i zvuk? Nerad bych koupil novou a zjistil že to je něčím jiným díky za rady

na fotce je test výkonosti grafiky

post-873-1199295880_thumb.jpg

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte někdo jak zjistím jestli je grafická karta v pytli? Začala mi sekat grafika když pustím film tak se seká obraz i zvuk? Nerad bych koupil novou a zjistil že to je něčím jiným díky za rady

na fotce je test výkonosti grafiky

No podle tohodle testu nepoznas nic. Pokud se seka obraz i zvuk, nemusi to znamenat spatnou grafiku. spis bych rekl, ze tim to na 99% nebude ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus nainstalovat nové ovladače grafiky, taky to může být mrkvosoftem, určitě bych nejdříve zkusil přeinstalovat Windows. Nebo alespoň se zkusil vrátit bodem obnovení ke dni, kdy to bylo O.K. Kdyby byla grafika KO, tak ti nepojede dle mého názoru nidc. Prostě bys měl po zapnutí PC černo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro jistotu zkus grafiku vyndat a dát ji do jiného PC.

Myslím,že tvůj problém bude jinde.

Zkus víc rozepsat co se v poslední době dělo s PC.Odkdy to začalo dělat takovou neplechu.

Když ti běžel film měl jsi spuštěné ještě nějaké další procesy v PC?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mně tohle dělá, když hraju na kompu z CD(DVD). V záruce jsem 3x měnil celou jednotku a i ta čtvrtá skončila stejně. Prostě to nějakou dobu chodí dobře, a pak zase v pi*i. Po uplynutí záruky na to bodám. Koukat se na to dá, ale dávat novou je o ničem, protože by asi dopadla stejně. Nevím proč. Zkus jestli ti to dělá i při přehrávání uloženého souboru nebo jen z DVD(CD) a budeš míti jasno.

Když přehrávám z uloženého souboru, tak vče O.K.

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to rodičů comp takže moc nevím. Ale ovladače jsem zkusil nainstalovat znova a nějak to nepomohlo. Sekají se filmy i uložené v compu. Zjistil jsem to právě když jsem jim tam naistaloval dvd. Jednou už se tam grafárna posrala a comp běžel akorád hry padaly.

S tou grafikou sem tam chtěl dát mojí na zkoužku ale nešla tam zasunout. Ještě mám jeden comp a tam je ta grafárna integrovaná v desce myslíte že by tam šla tahle? Zkusím to. Jinak nedávno se celé xp zhroutily tak jsem je opravavil instalací taky to může být od té doby.

Problém je taky ten že v tom mají nějaké učetní programy takže úplně nové istalace se bojím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš to zkusit, jen je ot. jak starý je ten druhý počítač, protože grafické karty jsou do různých slotů: první do PCI, pak se dělaly pro AGP a pak PCI Express. Někdy stačí opravdu jen GK vytáhnou a dát ji tam zpět. Pokud má ventilátor, tak se může začít zasekávat, nebo důsledkem prachu se začnou přehřívat paměťové čipy. Je toho hodně. Bohužel jsi nenapsal co máš za PC, o jakou grafiku se jedná a jak je stará. Někdy stačí počítač pročistit stlačeným O2 od prachu a taky to pomůže. Ale já sázím na botu ve Windows, buďto někdo něco omylem smazal, nebo špatně nainstaloval. Stáhni si program Everest prog. Everest nainstaluj ho a udělej report, pak to kopni semhle. Málem bych zapomněl, jak vrazíš tu GK do PC s integrovanou grafikou, tak tu integrovanou nezapomeň v BIOSu vypnout.

Pokud jsi dával novou tzv. čistou instalaci XP, tak by snad problém být neměl, teda pokud jsi tam dal správné ovladače GK a základní desky. Jinak při pouhé reinstalaci, nebo opravě Windows, hážou sem tam chyby, může se stát, že se skříží ovladače. Zkus ještě přeinstalovat ovladače základní desky, tady bývá taky kámen úrazu. Pokud jsou špatně nainstalované mohou zvýšit zatížení procesoru při jaké koliv operaci.

Editováno: , autor: blizard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte někdo jak zjistím jestli je grafická karta v pytli? Začala mi sekat grafika když pustím film tak se seká obraz i zvuk? Nerad bych koupil novou a zjistil že to je něčím jiným díky za rady

Pokud by to dělalo jen z CD a DVD tak je pravděpodobně přeplá do čtení PIO. Ve správci odebrat zařízení a restart PC, pak by to mělo jet OK. Pokud to dělá i ze souboru, pak jsi domršil okna tou přeinstalací. Grafika je podle mne v poho. Na obrázku je vidět i vytížení CPU a 2% opravdu nic není. Pokud to dělá jen u filmů taky by to mohlo být tím, že jsi si tam nainstaloval kodeky co stojí za houby. Opravdu by to chtělo nějaký výpis diagnostického programu. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, ale pokud tu nehodí konfiguraci PC, tak to budou pořád jen a jen dohady.

O víkendu sem hodím konfiguraci. Jinak filmy dříve přehrávat šly. Jo taky mě napadlo že když zmenším okno přehrávání tak se to seká méně když to dám na celou obrazovku tak se to seká více. O víkendu budu na chalupě kde ten komp je takže dám lepší info. Ten jejich comp má procesor myslím 1,8giga grafika je GeForce 4 MX víc řeknu zítra

Dělal jsem pouze opravu win.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...