Přejít na obsah

Sedacky laurin a klement,v létě peklo,v zimě taky


dadaoct

Doporučené příspěvky

Ahoj. Nemáte někdo zkušenost s omezením pocení zad a zadku na kožených sedačkách a sou dost studené v zimě. Tu zimu bych tak nějak i přežil,ale léto je hrozný a přítelkyně si stěžuje pořád :) Proto se chci zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti s přešitím celokožených sedaček do polokožených nebo s výměnou potahů z těch béžových textilních sedaček který se taky vyráběli. Na jednom webu,kde se zabývají upravou a předěláním sedaček mi řekli 8000 a to si myslim že je dost na to že kuži vymění za textil,i přesto že prace s natáhnutím potahu zpět je hrozná se mi to zdá celkem drahý. Nebo jestli přes to nemáte natažený nějaký barevně podobný potahy a jak to potom vypadá s tim pocení v létě,esli to vůbec něcemu pomůže? Jako nejsnazší řešení mi přijde sehnat ty textilní béžový sedačk,dokonce o jedněch komplet předek a zadek za 4000 vím,jenže sou bez airbagu a do toho se mi jít nechce. Ještě mě napadlo přetáhnout potahy z nich, místo těch kožených ale jak se pak bude chovat airbag netušim. Pokud ste někdo už tohle řešil nebo o nějakých slušných víte,napište... Dík moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Nemáte někdo zkušenost s omezením pocení zad a zadku na kožených sedačkách a sou dost studené v zimě. Tu zimu bych tak nějak i přežil,ale léto je hrozný a přítelkyně si stěžuje pořád :) Proto se chci zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti s přešitím celokožených sedaček do polokožených nebo s výměnou potahů z těch béžových textilních sedaček který se taky vyráběli. Na jednom webu,kde se zabývají upravou a předěláním sedaček mi řekli 8000 a to si myslim že je dost na to že kuži vymění za textil,i přesto že prace s natáhnutím potahu zpět je hrozná se mi to zdá celkem drahý. Nebo jestli přes to nemáte natažený nějaký barevně podobný potahy a jak to potom vypadá s tim pocení v létě,esli to vůbec něcemu pomůže? Jako nejsnazší řešení mi přijde sehnat ty textilní béžový sedačk,dokonce o jedněch komplet předek a zadek za 4000 vím,jenže sou bez airbagu a do toho se mi jít nechce. Ještě mě napadlo přetáhnout potahy z nich, místo těch kožených ale jak se pak bude chovat airbag netušim. Pokud ste někdo už tohle řešil nebo o nějakých slušných víte,napište... Dík moc

Já v létě startuju tak o dvě až pět minut dřív, než přijdu k autu, takže studený vzduch z klimatizace ofouká sedačky a vychladí je. Pak se zadek už nepotí, když se v autě udržuje odpovídající teplota.

V zimě je třeba startovat o deset až patnáct minut dřív a k tomu si sedačky vytápět elektricky. Nemluvě o tom, že kabát si v zimě při nastupování do auta taky nesundavám.

Takže nemusím investovat do přešívání. Myslím, že když dáš na tu koženku a kůži potahy, tak pocení nezabráníš, protože stejně zadek nebude dýchat. Buď to dělej podobně jako já nebo koženku s kůží sundej a nech obšít látkou. Ale myslím, že to je škoda, protože ta béžová kůže nevypadá věru zle.

Pokud máš v opěradlech airbagy, je třeba na to dbát a vybrat správné potahy. Zkus kontaktovat firmu MAD, už se tu o potazích diskutuje dost, třeba tady:

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=12161

Editováno: , autor: jarda.jezek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Nemáte někdo zkušenost s omezením pocení zad a zadku na kožených sedačkách a sou dost studené v zimě. Tu zimu bych tak nějak i přežil,ale léto je hrozný a přítelkyně si stěžuje pořád :) Proto se chci zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti s přešitím celokožených sedaček do polokožených nebo s výměnou potahů z těch béžových textilních sedaček který se taky vyráběli. Na jednom webu,kde se zabývají upravou a předěláním sedaček mi řekli 8000 a to si myslim že je dost na to že kuži vymění za textil,i přesto že prace s natáhnutím potahu zpět je hrozná se mi to zdá celkem drahý. Nebo jestli přes to nemáte natažený nějaký barevně podobný potahy a jak to potom vypadá s tim pocení v létě,esli to vůbec něcemu pomůže? Jako nejsnazší řešení mi přijde sehnat ty textilní béžový sedačk,dokonce o jedněch komplet předek a zadek za 4000 vím,jenže sou bez airbagu a do toho se mi jít nechce. Ještě mě napadlo přetáhnout potahy z nich, místo těch kožených ale jak se pak bude chovat airbag netušim. Pokud ste někdo už tohle řešil nebo o nějakých slušných víte,napište... Dík moc

v béžové polokůži se dělaly sedačky do OI 4x4 má to takovou hrobou látku ve středech, sedí se v tom celkem slušně a hlavně to nekouže ve středu. Tyhle sedačky má stihacka, tak se ho klidne zeptej, jak se mu v tom sedí, mě se v nich sedělo líp jak v celokůži ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo diky určitě mu napisu :) Ta kůže strašně klouže,teda jen když trošku víc střihnu zatáčku,jako ne že bych byl pilot,jen někdy je zatáčka víc utažená než právě čekám. Vepředu to celkem jde ale vzadu,jakmile se někdo nepřiváže,tak lítá sem tam. Tyhle originál sedačky si chci nechat pro případnej další prodej auta,bez nich už to pak není laurin ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kolego s Laurinem :)

Ja mam ty bezovy s drhnutou kuzi tam kde sedis a opiras se a moc mi to vyhovuje, neklouze, zadek se nepoti.

Napadlo mne, jestli mas folie na sklech.. (?) Ja je tam v lete nechal dat a je znat rozdil. Na slunicko je auto samozrejme taky vyhraty, ale neni to tak intenzivni... Proste jen napad.

A pak si muzes nechat vymenit jen tu cast kuze, kde sedis za jinou, drhnutou, proste cokoli... Zkus to probrat s clenem fora AlesioP, delaji vsemozne upravy sedacek.

Mila

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kolego s Laurinem :)

Ja mam ty bezovy s drhnutou kuzi tam kde sedis a opiras se a moc mi to vyhovuje, neklouze, zadek se nepoti.

Napadlo mne, jestli mas folie na sklech.. (?) Ja je tam v lete nechal dat a je znat rozdil. Na slunicko je auto samozrejme taky vyhraty, ale neni to tak intenzivni... Proste jen napad.

A pak si muzes nechat vymenit jen tu cast kuze, kde sedis za jinou, drhnutou, proste cokoli... Zkus to probrat s clenem fora AlesioP, delaji vsemozne upravy sedacek.

Mila

Ahoj :) Na tvoji sem koukal na tech fotkách cos ji měl rozebranou celou na tý louce ;) Já mám folie komplet na celým autě. Od sloupku dozadu přeš ně dovnitř není vidět a vepředu ty nejtmavší co mužou na předku být. Dával je tam ten kluk co to měl přede mnou a ten říkal že si další auto koupí taky v kuži,páč se mu moc zamlouvala. Já se možná plácnu přes kapsu a nechám je přešít do polokůže. Na auto.asp2.cz mi řekli že uprava do polokůže 7-8 podle typu látky. Přeci jenom si autí budu chtít nechat ještě tak 3-4 roky a pohodlí musí být. Tomu alesiovi jdu napsat. Ještě k těm oknům,když jedu občas jiným autem a to je bez folií,tak si připadám jak ve výloze. Za tři roky mám sen koupit si Honda Accord Tourer Sport v černý barvě,pořídit si na něj 18 černý kola s leštěnými paprsky a okna půjdou taky do černý. Jednu takovou sem viděl v létě na Lipně a lepší pocit při pohledu na ještě celkem dostupný (finančně pro mě) jetý auto sem od tý doby ještě neměl :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...