Přejít na obsah

Horní uložení tlumičů


martikk

Doporučené příspěvky

Dneska jsem nechal pískovat pružiny a dopadlo to dost bledě. Asi slabá pískovačka.Tak jsem musel koupit odstraňovač starých nátěrů a pěkně pomaly seškrabávat.

A to jsi dělal proč? Aby to jen pěkně vypadalo? A ještě mi vysvětli, proč máš dole nápravnici?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj ... jak se ti to projevovalo za jizdy? Mam ted mozna stejny problem, ale nechce se mi to rozebirat jen proto abych se jen kouknul. Me to dela to, ze kdyz prejizdim pomalu nejake nerovnosti tak se mi od praveho predniho kola oziva takovej zvuk jako kdyz by tam bylo neco volneho, nebo melo vuli ... na TK na vytrasadlech se to ale vubec neprojevilo. Meneno silenbloky predni napravy (oba) tycky stabilizatoru a cepy a porad a porad to dela ... mam podezreni na to lozisko a nebo pak uz jen tlumic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to jsi dělal proč? Aby to jen pěkně vypadalo? A ještě mi vysvětli, proč máš dole nápravnici?

Myslíš pružiny ?Protože byli rezavý. To by jako důvod stačilo ne. A napravnici jsem měl dole protože jsem dával do ramen nové silenbloky z cupry a nešel mi povolit šroub co drží rameno v té hlinikové konzoly. Tak to šlo všechno dolů.

post-691-1201803250_thumb.jpg

post-691-1201803265_thumb.jpg

Editováno: , autor: martikk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj ... jak se ti to projevovalo za jizdy? Mam ted mozna stejny problem, ale nechce se mi to rozebirat jen proto abych se jen kouknul. Me to dela to, ze kdyz prejizdim pomalu nejake nerovnosti tak se mi od praveho predniho kola oziva takovej zvuk jako kdyz by tam bylo neco volneho, nebo melo vuli ... na TK na vytrasadlech se to ale vubec neprojevilo. Meneno silenbloky predni napravy (oba) tycky stabilizatoru a cepy a porad a porad to dela ... mam podezreni na to lozisko a nebo pak uz jen tlumic.

Při otáčení volantem šlišíš jak ti přeskakuje pružina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš pružiny ?Protože byli rezavý. To by jako důvod stačilo ne. A napravnici jsem měl dole protože jsem dával do ramen nové silenbloky z cupry a nešel mi povolit šroub co drží rameno v té hlinikové konzoly. Tak to šlo všechno dolů.

vždyt je k tomu šroubu krásně přístup...neříkej že ráčnou nebo prstýnkem nešel povolit...je dobrý třebas hodku před povolením nastříkat VD nebo něco podobnýho,případně pár dobře mířených ran kladívkem na hlavu šroubu a musí jít...

Jak si ho teda povolil potom....??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vždyt je k tomu šroubu krásně přístup...neříkej že ráčnou nebo prstýnkem nešel povolit...je dobrý třebas hodku před povolením nastříkat VD nebo něco podobnýho,případně pár dobře mířených ran kladívkem na hlavu šroubu a musí jít...

Jak si ho teda povolil potom....??

Nedávno mi měnily v servise uložení v ramenech to origo co tam patří a strhli závit. Tak že jsem to musel dát do svěráku a golou a tyčkou povolovat. Myslel jsem že tu golu urvu jak to šlo těžko.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno mi měnily v servise uložení v ramenech to origo co tam patří a strhli závit. Tak že jsem to musel dát do svěráku a golou a tyčkou povolovat. Myslel jsem že tu golu urvu jak to šlo těžko.

:feve: Tak si jim to měl jet omlátit o palici....hovada!!!!!!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ty silenbloky se taky chystám... Koukám, že ta hliníková konzole drží i tu podélnou tyč stabilizátoru. Vyplatí se vyměnit i ty jeho dvě gumový uložení? A co ten přední malý "gumový silenblok" (nebo co to je) na rameni (- jak jde do něj ten šroub)? taky vyměnit?

Když už stím budu vekslovat na heveru, tak ať se pořádně vyvztekám... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ty silenbloky se taky chystám... Koukám, že ta hliníková konzole drží i tu podélnou tyč stabilizátoru. Vyplatí se vyměnit i ty jeho dvě gumový uložení? A co ten přední malý "gumový silenblok" (nebo co to je) na rameni (- jak jde do něj ten šroub)? taky vyměnit?

Když už stím budu vekslovat na heveru, tak ať se pořádně vyvztekám... lol

Když vyměníš uložení stabilizátoru tak tím nic nezkazíš, ale myslím že to nemá smysl (můj názor). Ten silenblok v rameni určitě ne, ten je asi na věky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík ;)

Mám z toho docela strach - že se uvztekám pod autem k smrti :feve:

Jak to šlo vy/nalisovat? Měl na to nějaký špešl přípravek?

Proříznout pilkou starý silenblok a pak šroubovakem vyrazit ten starý. Je to plast. A ten nový jsem nalisoval ve svěráku. Vyrobil jsem si přípravek ze starýho horního uložení. Odříznul jsem to kolečko horního uložení po obvodu zmenšil o 3mm a trubkou nalisoval.

post-691-1201879741_thumb.jpg

post-691-1201881082_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...