Přejít na obsah

Horní uložení tlumičů


martikk

Doporučené příspěvky

Myslíš pružiny ?Protože byli rezavý. To by jako důvod stačilo ne. A napravnici jsem měl dole protože jsem dával do ramen nové silenbloky z cupry a nešel mi povolit šroub co drží rameno v té hlinikové konzoly. Tak to šlo všechno dolů.

tak to jo. já jsem měl v prosinci 4 roky a 110 tis, uložení jsem taky měnil, ale pružiny jsou jako nové, myslím povrchovou úpravu.

Jinak, o tom šroubu mi ani nemluv!!! Já jsem ho urval v tom hliníku. Tak jsem si naivně myslel že ho odvrtám. Haha. tak jsem ho vzal kámošovi do sloupovky a zas nic!!!!!tak tvrdé hovado jsem ještě neviděl. Nakonec se to muselo nachat vyjiskřit. Zhruba do 4 cm hloubky do dělal 4 hod. Tvrdší šrub snad ani není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proříznout pilkou starý silenblok a pak šroubovakem vyrazit ten starý. Je to plast. A ten nový jsem nalisoval ve svěráku. Vyrobil jsem si přípravek ze starýho horního uložení. Odříznul jsem to kolečko horního uložení po obvodu zmenšil o 3mm a trubkou nalisoval.

jinak není důvod měnit horní uložení komplet, stačí jen jeho ložisko, zbytek je jen kus železa, který je pogumován, na něm se nic nepokazí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak není důvod měnit horní uložení komplet, stačí jen jeho ložisko, zbytek je jen kus železa, který je pogumován, na něm se nic nepokazí

Tak já horní uložení měnil preventivně taky a uškodit tomu rozhodně nemůžeš, i když pro někoho to jsou vyhozené peníze. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tie vybracie a tuhost je na mieste, hned po vymene som si to tiez vsimol a to mam benzin. ale nejako casom cca pol roka az rok to ustalo.

Nestrašte s těmi vibracemi cupra silenbloku, mám je taky koupené, to je tam snad ani nebudu dávat :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu odbočím od tématu. Dělá Powerflex tyto silenbloky. Ty cuprácké nedělají dieslu dobře. Neskutečný hluk a vybrace. Aji moje 6letá dcera to poznala.

otázkou je, jestli nemáš vůle ještě někde jinde a přes tyto silenbloky se jen přenáší, spousta lidí je u nafty má a nic nehlásí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otázkou je, jestli nemáš vůle ještě někde jinde a přes tyto silenbloky se jen přenáší, spousta lidí je u nafty má a nic nehlásí

Logický by to nemělo dělat nic, ale dělá. Nedělal jsem nic víc než horní uložení tlumičů, dal jsen nový skrutný stabilizátor a druhou reakční vzpěru. Sice není z nafty ale kromě užšího spojení mezi oběma konci je naprosto totožná s tím původním. Tak nevím.

post-691-1202037213_thumb.jpg

Editováno: , autor: martikk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Logický by to nemělo dělat nic, ale dělá. Nedělal jsem nic víc než horní uložení tlumičů, dal jsen nový skrutný stabilizátor a druhou reakční vzpěru. Sice není z nafty ale kromě užšího spojení mezi oběma konci je naprosto totožná s tím původním. Tak nevím.

a není v tý reakční vzpěře na naftu náhodu jinak tuhý silenblok?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a není v tý reakční vzpěře na naftu náhodu jinak tuhý silenblok?

Taky jsme o tom uvažovali, ale vypadají opravdu ve všem stejně. Mají sice jiné označení toho siletbloku, ten diesel měl 12-18 a ztoho benzínu má 24. Ale ono to je stejně přitažený přes tu kostku a ta je kov na kov. Příští týden to jde dolů a půjdou tam původní + vypatlání lepidlem na sklo. Pak se uvidí.

Editováno: , autor: martikk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Pava: Nestresuj pořád...je to fakt dobrý :palec2:

Taky jsem nedávno měnil silentbloky za nové cuprácké a neskutečný rozdíl...posun rozhodně k lepšímu :palec2:

Jinak velký díky patří Jakrovi za zapujčení lisu :palec2:

Rozhodně neříkám že jsou špatný. Auto je tužší a to je dobře, ale mě opravdu vadí jenom ten hluk v rozmezí 1000 až 1600 otaček. Po jízní stránce jsou super takže doporočuji, ale asi ne pro diesli. Pokud to někomu nevadí tak ok.

Editováno: , autor: martikk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně neříkám že jsou špatný. Auto je tužší a to je dobře, ale mě opravdu vadí jenom ten hluk v rozmezí 1000 až 1600 otaček. Po jízní stránce jsou super takže doporočuji, ale asi ne pro diesli. Pokud to někomu nevadí tak ok.

já pocituju jenom tvrdost, ale rozhodne ne nějaké vibrace. asi tam máte něco špatně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám takový problém.....občas se mi stane, když jedu po nerovnostech, tak slyšít takové tupé loupnutí - jde to zepředu od přední nápravy. Dělá to nepravidelně, někdy několikrát za sebou, potom se to zase třeba několik dní neprojeví. S autem mám najeto 150tis. km. Na kosti stabilizátoru to nevypadá, to by klepalo častěji, ikdyž asi taky už moc dlouho nevydrží, měnil sem je na 90tis. km. Napadlo mě horní uložení tlumičů...může to tím být? Pravděpodobně se ještě neměnilo. Pokuď bych celé auto zvedl na heveru, ucítím vůli v uložení, pokuď je špatné? Dík za rady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám takový problém.....občas se mi stane, když jedu po nerovnostech, tak slyšít takové tupé loupnutí - jde to zepředu od přední nápravy. Dělá to nepravidelně, někdy několikrát za sebou, potom se to zase třeba několik dní neprojeví. S autem mám najeto 150tis. km. Na kosti stabilizátoru to nevypadá, to by klepalo častěji, ikdyž asi taky už moc dlouho nevydrží, měnil sem je na 90tis. km. Napadlo mě horní uložení tlumičů...může to tím být? Pravděpodobně se ještě neměnilo. Pokuď bych celé auto zvedl na heveru, ucítím vůli v uložení, pokuď je špatné? Dík za rady :)

jojo mám to samé, najeto necelých 120t. km a rovněž nepravidelný projev, takové lupnutí - já tomu říkám jako kdyby byl promáčklý plech a vytlačil bych ho na opačnou stranu. Nese se mi to z pravé přední strany a taky jsem to tipoval na horní uložení. Tlumiče původní, ale zatím to neřeším, leda že by se to výrazně zhoršilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo mám to samé, najeto necelých 120t. km a rovněž nepravidelný projev, takové lupnutí - já tomu říkám jako kdyby byl promáčklý plech a vytlačil bych ho na opačnou stranu. Nese se mi to z pravé přední strany a taky jsem to tipoval na horní uložení. Tlumiče původní, ale zatím to neřeším, leda že by se to výrazně zhoršilo.

Mě to občas lupne z pravé strany, potom zase z levé strany..... Včera mi to například několikrát udělalo, ale před tím mi to neudělalo asi 1500km. Tak nevím. Věřím tomu, že tady s tím měl taky někdo stejný problém a poradí :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak v Praze jsem každou chvíli, můžu ti ho půjčit, kdy se na to chystáš?

Díky.

Až tak za 1-2 měsíce, teď je na to zima a mokro :) Co je to za přípravek?

Uvažoval jsem, že bych si tak mohl pomoc zmražením silenbloku v mrazáku :) a zahřátím té konzoli na plotýnce :). Aspoň u ložisek to bezvadně fungovalo, většinou tam samo padlo, bez nějakého násilí.

Jinak svěrák mám, stahováky taky, nářadí máme hafo... snad se to zvládne ;)

Editováno: , autor: NNNTomas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...