Přejít na obsah

Zadní stěrač..ANO / NE


Bury

Doporučené příspěvky

zase tak špatně nevypadá. oceníš ho zejména při zasněženém sklu v zimě,namoklém sklu a když máš sklo zprasené třeba prachem.na OI jsem ho neměl a docela chyběl.jestli se na O II někomu nelíbí, ať se koukne třeba na Renaulta Lagunu...tam fakt to auto hyzdí :feve:

když k němu na O II přidáš křídlo,trochu se ztratí.

Tak tak, mám ho a chci ho, je sice pravda, že se okno nešpiní jak na hatchbacku, ale využiješ ho :palec: A žádné hyzdění to není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se osobně zad.stěrač na OII líbí,mám ho na všech OII..........na OI mi přišel celkem humpoláckej,ale na OII mi padnul do oka hned.Na liftbacku na tom nevidim nic špatného...jasně to okno se tam tolik nešpiní jako třeba u Combiků,ale v zimě to neni od věci ho tam mít,třeba taková Mazda 6 liftback nebo Mondeo liftback ho má standartně.

Nejhorší zad.stěrač co jsem kdy viděl bylo když je jeden čas dávali na Peugeot 406 limuzínu ....to byl vrchol odporu..typická limuzína a na ní stěrač ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Voda se na skle nedrží, teda pokud stojím tak jo, ale jakmile se rozjedu tak voda steče jak ze střechy tak ze skla a pokud začne během jízdy pršet, tak díky proudění vzduchu se zadní sklo skoro vůbec nezamokří. Vůbec není potřeba lítat s hadrem v ruce kolem zadního skla ani pouštět vyhřívání (to je dobré na zamlžené sklo akorát tak) Pokud je snih tak stejne musis auto omest smetáčkem takže tam výhodu nevidím žádnou a pokud to je 3 cm prašanu, tak ten se sfoukne jakmile se rozjedu. Opravdu nevidím jedinej pádnej důvod proč tam mít ten stěrač, ale chápu, že se to někomu líbí a hojně to využívá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kazdy nech si da co mu vyhovuje... ja som si ho nevyberal (keby som si auto konfiguroval sam tak asi by som si vtedy dal miesto tych par korun nieco ine) ale na druhej strane som teraz uz rad ze ho mam, pouzivam ho dost casto a fakt sa zide.

napr. ak cuvas v prudsom dazdi, vycuvani z parkoviska a pod. - pri takych situaciach ti aerodynamika auta logicky nepomoze ;)

ja som teda ZA!! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Voda se na skle nedrží, teda pokud stojím tak jo, ale jakmile se rozjedu tak voda steče jak ze střechy tak ze skla a pokud začne během jízdy pršet, tak díky proudění vzduchu se zadní sklo skoro vůbec nezamokří. Vůbec není potřeba lítat s hadrem v ruce kolem zadního skla ani pouštět vyhřívání (to je dobré na zamlžené sklo akorát tak) Pokud je snih tak stejne musis auto omest smetáčkem takže tam výhodu nevidím žádnou a pokud to je 3 cm prašanu, tak ten se sfoukne jakmile se rozjedu. Opravdu nevidím jedinej pádnej důvod proč tam mít ten stěrač, ale chápu, že se to někomu líbí a hojně to využívá...

No, asi jsi nepochopil, jak jsem to myslel..když jedu dopředu, tak samo proudění vzduchu při jízdě ty kapky sundá, ale nějak si tě nedovedu představit, jak se rozjedeš třeba z parkovacího místa na zpátečku, aby ti to odneslo vodu ze skla.. Tak takový střelec já nejsem a pjak jsem psal, právě v takových situacích mám rád za autem přehled. kdybych chtěl couvat jen na zrcátka, jezdím s náklaďákem a beru si k tomu náležitě znalou osobu :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jaké parkoviště tam máte vy, ale tady u nás v pohodě vycouvám i kdybych měl zadní sklo zapadané sněhem, takže já s tím problémy nemám. Jinak je jasné, že voda steče až když se člověk rozjede aspoň na těch 70 km/h, ale pokud máš okno zapršené, tak přes něj jde pořád dobře vidět...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jaké parkoviště tam máte vy, ale tady u nás v pohodě vycouvám i kdybych měl zadní sklo zapadané sněhem, takže já s tím problémy nemám. Jinak je jasné, že voda steče až když se člověk rozjede aspoň na těch 70 km/h, ale pokud máš okno zapršené, tak přes něj jde pořád dobře vidět...

Tak to asi parkuješ někde na samotě, já si to se zapadaným oknem na plném parkovišti prostě nelrisknu. Jinak máme parkoviště úplně normální, jako asi všude..tedy možná i u vás.. Nehádám se s tebou, couvej si jak chceš, já rád mám přehled, kdo mi za autem stojí, prostě asi jezdím (a hlavně couvám) jinak než ty. Když couvám, prostě se víc zajímám o situaci za autem, zřejmě na rozdíl od tebe..není mým stylem zavřít oči a couvat, ale proti gustu ... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zimě je to OK, sníh ometeš a vyhřívání rozpustí zbytek - jenže v létě ráno přijdu k autu na skle rosa a když chci vycouvat z parkoviště, tak to zkrátka musím setřít rukou. To jestli vypadá blbě bych neřešil jako to že je potřeba. Octa II je nejkreténštější auto které jsem kdy měl co se týká couvání - dozadu mizerný výhled a bez použití stěrače v případě že je to okno mokré je výhled nula. Jednoznačně je to dobrá investice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ho tam mám spíše z důvodu že se mi tam líbí......při couvání to stejně ani nepotřebuju,couvám na vnější zrcátka a navíc mám ještě na sklech fólie+zad.záclonku tak zad.sklem stejně nic nevidim a problém mi to rozhodně nedělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, folie mám taky, ale pořád skrz ně ven vidím... jenže když ráno vlezu do zmoklého, nebo oroseného auta, tak mám mokrý i zrcátka a vidím pikaču (chvilku to trvá než oschnou při zapnutém vytápění). Potom potřebuju vidět dozadu alespoň trochu jestli mi tam neleze nějaká bába nebo děcka..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, folie mám taky, ale pořád skrz ně ven vidím... jenže když ráno vlezu do zmoklého, nebo oroseného auta, tak mám mokrý i zrcátka a vidím pikaču (chvilku to trvá než oschnou při zapnutém vytápění). Potom potřebuju vidět dozadu alespoň trochu jestli mi tam neleze nějaká bába nebo děcka..

Naprostý souhlas..a jsme zase u toho hadru a utírání vody :palec2: Na zrcátka si můžu dovolit couvat u baráku, ale o ústa je to tady u nás třeba u tesca, kde nikoho netrápí, že ti svítí couvačky a postaví si za tebe košík..sice poslouchám, co na to čidla, ale jak už jsem psal, raději se přesvědčím. Jinak i přes roletky vidím dobře..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nejlepší je kombinace všeho.mít zadní stěrač,který zadní sklo očistí,mít vyhřívané zrcátka,aby se se rychle odmlžily a ještě mít parkovací senzory.prostě každé má něco do sebe a jako celek to určitě zvyšuje komfort a bezpečnost při parkování,couvání či vyjíždění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tu nikomu názor vyvracet nebudu, protože každýmu se líbí a vyhovuje něco jiného. Za sebe jen řeknu, že jsem pro stěrač na OII. Líbí se mi tam a hlavně je opravdu funkční.. mám rád přehled za autem a proto i čistý výhled.. setře sníh, vodu, rosu a sklo je v dosahu stěrače čistý.. mimo něj je pak vidět ta špína, která by tam jinak byla a přes kterou bych sledoval provoz za autem.. mimo obec za deště se sklo setře a je permanentně suchý dokud se nezpomalí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tu nikomu názor vyvracet nebudu, protože každýmu se líbí a vyhovuje něco jiného. Za sebe jen řeknu, že jsem pro stěrač na OII. Líbí se mi tam a hlavně je opravdu funkční.. mám rád přehled za autem a proto i čistý výhled.. setře sníh, vodu, rosu a sklo je v dosahu stěrače čistý.. mimo něj je pak vidět ta špína, která by tam jinak byla a přes kterou bych sledoval provoz za autem.. mimo obec za deště se sklo setře a je permanentně suchý dokud se nezpomalí.

Tak bych to taky viděl. Navíc,když stojíš v koloně tak může bejt v autě za tebou pěkná ženská ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bych to taky viděl. Navíc,když stojíš v koloně tak může bejt v autě za tebou pěkná ženská ;)

Přesně tak :), a když je sucho, tak si vyčistíš výhled a její přední sklo postříkáš předníma ostřikovačema a ona si to tak přečistí pak taky .. aspoň u mě to tak funguje, dalekej dostřel.. vyzkoušeno :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...