Přejít na obsah

škrábance na laku


Zarco

Doporučené příspěvky

také se připojuji k dotazu, jestli existují nějaké osvědčené firmy (třeba v Moravskoslezském kraji), které ty škrábance fakt dokážou vyleštit a nebo opravit, aby to tak nebilo do očí zblízka... nejvíc jsou postižené místa od kamínku na kapotě, nebo to poškrábaní za klikama... servis Škoda nabízí nějaký program s kompletním mytím vozu a broušením laku, ale nic bližšího nevím, musel bych se poptat co to broušení v sobě zahrnuje... cena tuším kolem 2000 za komplet auto,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

také se připojuji k dotazu, jestli existují nějaké osvědčené firmy (třeba v Moravskoslezském kraji), které ty škrábance fakt dokážou vyleštit a nebo opravit, aby to tak nebilo do očí zblízka... nejvíc jsou postižené místa od kamínku na kapotě, nebo to poškrábaní za klikama... servis Škoda nabízí nějaký program s kompletním mytím vozu a broušením laku, ale nic bližšího nevím, musel bych se poptat co to broušení v sobě zahrnuje... cena tuším kolem 2000 za komplet auto,-

skrabance pod klikama vylestis bezproblemu,misto zasazene kaminkem zakapnout lakovkou a pokud je skrabanec skrz vrchni lak tak ho nevylestis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaké vychytávky existují na zamaskování malých oděrek či škrábanců ?

Pište i jiné zkušenosti s lakem.

Mám:v techničáku (světlá oranžová metalíza) a podle mě je to zlatá až light bronz.

Tak tu jsem měl na Fabii (někde tu mám doma ještě lakovou tužku, bezbarvý lak už vyschl) a měl jsem v techničáku to samé! :) Je to Atacama metalíza, podle označení Škodovky! ;)

Editováno: , autor: Octavinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil jsem lakovku na hlubší oděrku na zadnim blatniku v mistech kde neni moc vidět a nikam jinam bych si netroufnul, stojí to fakt za h... a rozleštit to určitě nepujde ... tot moje zkušenost, lakovku už nechci ani vidět ... Dneska jsem v baumarktu viděl jestli od sonaxu nechcu kecat, ale vosk na leštění a bylo to i v barvě, jen nevim, jestli má cenu dát za to přes 400 kč ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil jsem lakovku na hlubší oděrku na zadnim blatniku v mistech kde neni moc vidět a nikam jinam bych si netroufnul, stojí to fakt za h... a rozleštit to určitě nepujde ... tot moje zkušenost, lakovku už nechci ani vidět ... Dneska jsem v baumarktu viděl jestli od sonaxu nechcu kecat, ale vosk na leštění a bylo to i v barvě, jen nevim, jestli má cenu dát za to přes 400 kč ...

kolorovane lestenky sou dobre ale dlouho to tam nevydrzi to je tak pred prodejem,jinak lakovka neni na estetiku ale abys osetril poskozene misto kvuli pripadne rzi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kolorovane lestenky sou dobre ale dlouho to tam nevydrzi to je tak pred prodejem,jinak lakovka neni na estetiku ale abys osetril poskozene misto kvuli pripadne rzi

V tom s Tebou souhlasim, ja jen že někdo píše jak to rozleští ... tomu fakt nevěřim, během rozlešťování bych akorát trak sedřel lak okolo a jen to místo zvýraznil ...

Jinak jak píšeš, i když je ta kolorovaná leštěnka dočasná (chápu že projetí myčkou nepřežije), stále to asi bude lepší než každé jaro rozlešťovat lak .... -to taky nic moc nevydrží a ještě ubírám vrstvu laku ...

Nezkoušel někdo ty "kolorované leštěnky"? by mě fakt zajímalo, jestli to k něčemu bude ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom s Tebou souhlasim, ja jen že někdo píše jak to rozleští ... tomu fakt nevěřim, během rozlešťování bych akorát trak sedřel lak okolo a jen to místo zvýraznil ...

Jinak jak píšeš, i když je ta kolorovaná leštěnka dočasná (chápu že projetí myčkou nepřežije), stále to asi bude lepší než každé jaro rozlešťovat lak .... -to taky nic moc nevydrží a ještě ubírám vrstvu laku ...

Nezkoušel někdo ty "kolorované leštěnky"? by mě fakt zajímalo, jestli to k něčemu bude ...

Lepsi nez spekulace by bylo nejake foto nekoho, kdo to uz delal... (lak. tuzka -> 24hod -> brusny papir 1200-2000 -> pasta tempo -> vosk,lestenka... http://www.skodaoctavia.cz/Exteriernavody/...taodkaminku.htm )

Nemate nekdo ? :)

Editováno: , autor: Shaarky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lepsi nez spekulace by bylo nejake foto nekoho, kdo to uz delal... (lak. tuzka -> 24hod -> brusny papir 1200-2000 -> pasta tempo -> vosk,lestenka... http://www.skodaoctavia.cz/Exteriernavody/...taodkaminku.htm )

Nemate nekdo ? :)

hh ja to zkousel lakovou tuzkou a pak sem se proklinal kdyz to zacinalo bejt cim dal tim horsi :) kdybych to jen zakapl barvou tak by to docela uslo, ale chtel sem to jeste rozbrousit tim vodnim papirem a okolni lak sel do kytek :) vrele nedoporucuju :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozbrousit zakápnutou dírku např. od kamínku jenom brusným papírem není nejlepší postup. Chce to zakápnout a případně opakovat až vznikne "kopeček" který po vytvrdnutí přečnívá přes okolní lak. Potom jej odříznout nebo lépe strhnout zhotovenou kostičkou z jemného pilníku. Takováto kostička pokud má zbroušené hrany si ostatního okolí téměř nevšimne a nepoškodí. Potom teprve vybrousit papírem alespoň 1500 nebo 2000. Ne na prstě, ale např. nalepeném na tvrdší gumě pro zachování roviny. Samozřejmě pod vodou. Potom teprve rozleštit lešticí pastou na lak. Pastelové barvy i pokud jsou překryty lakem jdou tímto postupem celkem dobře. Metalízu vždy zakápnou ještě lakem, ale výsledek stejně není stoprocentní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom s Tebou souhlasim, ja jen že někdo píše jak to rozleští ... tomu fakt nevěřim, během rozlešťování bych akorát trak sedřel lak okolo a jen to místo zvýraznil ...

Jinak jak píšeš, i když je ta kolorovaná leštěnka dočasná (chápu že projetí myčkou nepřežije), stále to asi bude lepší než každé jaro rozlešťovat lak .... -to taky nic moc nevydrží a ještě ubírám vrstvu laku ...

Nezkoušel někdo ty "kolorované leštěnky"? by mě fakt zajímalo, jestli to k něčemu bude ...

Leštěnka nic moc. Nevím teď značku, koupil jsem tm.modrou za 400,-. Po zaschnutí zesvětlá, takže dírky po kamínkách ještě zvýrazní. Je u toho ještě barevná tyčka, která je na dvě věci - na nic a na ho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Leštěnka nic moc. Nevím teď značku, koupil jsem tm.modrou za 400,-. Po zaschnutí zesvětlá, takže dírky po kamínkách ještě zvýrazní. Je u toho ještě barevná tyčka, která je na dvě věci - na nic a na ho...

Podle Toho co říkáte, tak boj proti oděrkám a dírám po kamíncích je prohraná bitva :( ...Je pravda, že jsem už viděl firmy, které se právě specializují na tohle to a odvádějí svou práci bezvadně :rolleyes: , ale finančně na tom nejsem nadprůměrně abych moh utrácet zrovna za tohle. To raději ty peníze dám do performance nebo řízení..... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle Toho co říkáte, tak boj proti oděrkám a dírám po kamíncích je prohraná bitva :( ...Je pravda, že jsem už viděl firmy, které se právě specializují na tohle to a odvádějí svou práci bezvadně :rolleyes: , ale finančně na tom nejsem nadprůměrně abych moh utrácet zrovna za tohle. To raději ty peníze dám do performance nebo řízení..... :palec2:

Já jsem malým štětečkem kápnul barvu do dírky, nechal zaschnout, znovu a znovu až je tam kopeček, potom přebrousil pod vodou a vyleštil. Udělal jsem asi 20cm a už se mi do dalších nechtělo. Až zase někdy....

Ale jde to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Podle Toho co říkáte, tak boj proti oděrkám a dírám po kamíncích je prohraná bitva :( ...Je pravda, že jsem už viděl firmy, které se právě specializují na tohle to a odvádějí svou práci bezvadně :rolleyes: , ale finančně na tom nejsem nadprůměrně abych moh utrácet zrovna za tohle. To raději ty peníze dám do performance nebo řízení..... :palec2:

Taky tu mám jeden tip... Ale osobně jsem nezkoušel :-).... Co myslíte, je to k něčemu? Zkoušel někdo?

http://www.zbynekmlcoch.cz/info/auto-moto/jak_opravit_karoserii_poskrabany_lak_na_aute_automobilu_navod_rady.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...