Přejít na obsah

čip a převodovka do O1 1.8t


phlag

Doporučené příspěvky

Ahoj vsem,

je riskantni precipovat tak stary motor? (rv 99)

k tomu se mi jeste zamlouva uprava prevodovky na 6-kvalt... (trosku zkrati 5-ku a pridaji 6-ku)

jake by mohly nastat problemy?

mate nekdo nejake zkusenosti? pozitivni a samo i negativni...

vse samozrejme prenecham "odbornikum"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vsem,

je riskantni precipovat tak stary motor? (rv 99)

k tomu se mi jeste zamlouva uprava prevodovky na 6-kvalt... (trosku zkrati 5-ku a pridaji 6-ku)

jake by mohly nastat problemy?

mate nekdo nejake zkusenosti? pozitivni a samo i negativni...

vse samozrejme prenecham "odbornikum"

jestli bys uvazoval o te 6 tak rekni, mozna bysme mohli udelat nejakou hromadnou akci a dostat se na prijatelnejsi cenu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vsem,

je riskantni precipovat tak stary motor? (rv 99)

k tomu se mi jeste zamlouva uprava prevodovky na 6-kvalt... (trosku zkrati 5-ku a pridaji 6-ku)

jake by mohly nastat problemy?

mate nekdo nejake zkusenosti? pozitivni a samo i negativni...

vse samozrejme prenecham "odbornikum"

...čipování bych se nebál pokud je motor a vše důležité kolem v cajku, mám upravené mapy ve stejně starém motoru a jak si šupajdí a fouká :palec2: O 6-ti kvaltu jsem taky přemýšlel, ale odrazuje mě ta cena.....

Editováno: , autor: GTI16V
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...čipování bych se nebál pokud je motor a vše důležité kolem v cajku, mám upravené mapy ve stejně starém motoru a jak si šupajdí a fouká :palec2: O 6-ti kvaltu jsem taky přemýšlel, ale odrazuje mě ta cena.....

diky, pokud vim vse v cajku je, takze uz tam razim ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedná se tedy o motor 1,8 20V turbo 110kW AGU. Přečipovat - určitě ano - super svezení + lepší spotřeba při normální jízdě. 6tikvalt - já ho na tomdle motoru mam už půl roku a sem nadšen a to to mám víc než jen přečipovaný - jede to super - dal sem tam 6tikvalt z Leona 1,8 20V turbo - musí se přehodit převodovka + startér + spojka + polosy - vše pasuje z Leona a vymění se to jen kus za kus a jedem - práce na jedno odpoledne. ( o víkend sem zrovna todle kupoval : převodovka 6 tis, startér 1 tis, poloosy 5 tis, spojka 4 tis )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem poptal u Eurotuningu dodelani 6 rychl stupne. zde je odpoved:

> 1) Co vse se meni v prevodovece (ozubena kola z 5. stupene zustavaji?)

Demontuje se soukolí 5.stupne, vcetne radící objímky , vymení se táhlo, které umoznovalo pouze razení 5. stupne za nové, které ovládá presuvník 5 a 6 stupne, namontuje se nové soukolí 5. stupne, které je zkonstruované tak, ze prodlouzí hrídele a umozní pridat soukolí 6 prevodového stupne, namontuje se nový radící presuvník a soukolí 6 stupne. Prevodovka se uzavre novým víkem z hliníkové slitiny, které nese 3. radu lozisek na konci prevodovky

> 2) Dokoncovaci operace vyroby novych kol? (Seving nebo brouseni)

brousení

> 3) Jak je zaruceno dostatecne mazani kol 6. stupne v novem viku?

rozstrikem oleje , stejne jako v sérii

> 4) Zivotnost ozubenych kol a cele prevodovky s 6. stupnem? Odhad ve srovnani s originalni prevodovkou

nepoznáte rozdíl, ani v komfortu razení,ani v hlucnosti

Kdyz sezeneme 3 auta tak nam daji slevu 10% takze to znamena 25tis s montazi (bez DPH)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedná se tedy o motor 1,8 20V turbo 110kW AGU. Přečipovat - určitě ano - super svezení + lepší spotřeba při normální jízdě. 6tikvalt - já ho na tomdle motoru mam už půl roku a sem nadšen a to to mám víc než jen přečipovaný - jede to super - dal sem tam 6tikvalt z Leona 1,8 20V turbo - musí se přehodit převodovka + startér + spojka + polosy - vše pasuje z Leona a vymění se to jen kus za kus a jedem - práce na jedno odpoledne. ( o víkend sem zrovna todle kupoval : převodovka 6 tis, startér 1 tis, poloosy 5 tis, spojka 4 tis )

...řádně si mě naočkoval, super nápad :palec2: ...teď mě zajímá ještě co převody, poznal si nějaký zásadní rozdíl, myslím třeba negativní,není to o dost delší? Díky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...řádně si mě naočkoval, super nápad :palec2: ...teď mě zajímá ještě co převody, poznal si nějaký zásadní rozdíl, myslím třeba negativní,není to o dost delší? Díky...

Nedá se to s normálnim 5tikvaltem ze 110tky nebo z RSka ani srovnávat - už nikdy 5tikvalt. 1, 2, 3, 4, 5 jsou kratší a 6 je delší. 1nička 60 km/h, 2ka 95 km/h, 3ka 150 km/h, 4ka 190 km/h, 5ka 230 km/h, a je to super poskládaný. Na 4ku můžeš jet 50 km/h, na 5ku 75 km/h a na 6tku 100 km/h a to vše při 2 tis ot - což stačí - jen šlápneš na pedál a auto jede. 6tka při 240 km/h točí 5500 ot. Maximálka okolo 270 km/h. Vše jsou tachometrové rychlosti z budíků - mám momentálně nové origo RSové s maxíkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedá se to s normálnim 5tikvaltem ze 110tky nebo z RSka ani srovnávat - už nikdy 5tikvalt. 1, 2, 3, 4, 5 jsou kratší a 6 je delší. 1nička 60 km/h, 2ka 95 km/h, 3ka 150 km/h, 4ka 190 km/h, 5ka 230 km/h, a je to super poskládaný. Na 4ku můžeš jet 50 km/h, na 5ku 75 km/h a na 6tku 100 km/h a to vše při 2 tis ot - což stačí - jen šlápneš na pedál a auto jede. 6tka při 240 km/h točí 5500 ot. Maximálka okolo 270 km/h. Vše jsou tachometrové rychlosti z budíků - mám momentálně nové origo RSové s maxíkem.

...unašeč ve špajzce je jinej, že tam nešly poloosy původní ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

;)

Nedá se to s normálnim 5tikvaltem ze 110tky nebo z RSka ani srovnávat - už nikdy 5tikvalt. 1, 2, 3, 4, 5 jsou kratší a 6 je delší. 1nička 60 km/h, 2ka 95 km/h, 3ka 150 km/h, 4ka 190 km/h, 5ka 230 km/h, a je to super poskládaný. Na 4ku můžeš jet 50 km/h, na 5ku 75 km/h a na 6tku 100 km/h a to vše při 2 tis ot - což stačí - jen šlápneš na pedál a auto jede. 6tka při 240 km/h točí 5500 ot. Maximálka okolo 270 km/h. Vše jsou tachometrové rychlosti z budíků - mám momentálně nové origo RSové s maxíkem.

No to je sice pěkný, ale můj problém u čtyřkolky to asi řešit nebude co ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...