Přejít na obsah

Moto vs auto


MichalF

Doporučené příspěvky

10. sekunda

11. sekunda

No podle mě v 11s záznamu je vidět levý blinkr. Je to jen chvilka, pak už je mimo záběr. Na 10s ještě není. brzdová světla jsou jinde - jedině, že by to byl odlesk.

Ja bych rekl, ze je to odlesk, koukni na bok celeho toho auta vedle toho svetla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak ja na to koukam jeste jednou, ale fakt tam ten blinkr u toho auta nevidim. Kazdopadne kdyz za tebou jede masina tak to rozhodne vis, pokud teda nejsi ridic ignorant ;)

No ja tam teda blink vidim, ale uz se me jednou stalo ze jsem motorku v mrtvem uhlu nevidel ..ale to se stava malokdy vetsinou predjizdeji jako prasata , zleva i zprava a jak jinak bez blinkru ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz jedu na motorce, pri predjizdeni nejdriv vjedu do protismeru, tak 1-2 sec, ujistim se , ze ten co jede predemnou to zaregistroval a nehodla predjizdet taky, pak zrychlim a predjedu. I kdyz v tomhle pripade bych videl vinu na ridici automobilu, ale ten motorkaz mel radeji jet trosku opatrneji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja tam teda blink vidim, ale uz se me jednou stalo ze jsem motorku v mrtvem uhlu nevidel ..ale to se stava malokdy vetsinou predjizdeji jako prasata , zleva i zprava a jak jinak bez blinkru ...

Zajimavy, ze me zadnej motorkar za posledni hodne dlouhou dobu co si pamatuju z prava nepredjel. Ze sou nektery co jezdej jak prasata o tom zadna, ale to i v autech takze bych je rozhodne nehazel do jednoho pytle a netvrdil, ze vetsinou ....

Kazdopadne tady to podle me byla uplne naprosto jasna chyba toho ridice v aute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je divný že neslyšel v tom autě motorku za sebou...ještě k tomu když za ním jede nalepená...spíš mě to připadalo že o ní věděl ale prostě si řekl v autě:prostě tady první předjíždím já....a myslel si že když začne předjíždět tak na motorce počká....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...spíš mě to připadalo že o ní věděl ale prostě si řekl v autě:prostě tady první předjíždím já....a myslel si že když začne předjíždět tak na motorce počká....

Nakonec.. i kdyby.. není to tak, že jako první nepředjíždí ten poslední? Jak jsem psal nahoře - určitě si ani jeden nemají co vyčítat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo..Míšo,je to logické...ale....začnu předjíždět,dám blinkr vyjedu na levou polovinu silnice a ten koho chci předjet zničeho nic hodí mě tam myšku,než já se dostanu na jeho uroveň...přeci se nenechá předjet fabii......i takový jsou....myslím že to mohlo být i v tom videu...přeci nepustí motorkáře...já mu tam vjedu on to nějak zvládne a počká si až předjedu já....max se nacpe s tou štíhlou motorkou mezi mě a škarpu...no a ono to nevyšlo...

Editováno: , autor: mira
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukam vy jste naky jasnovidci :) .. podle me za to muzou oba stejne ...

Takze az Te nahodou jednou potkam, pojedu pomalejc a ve chvili az uvidim, ze me predjizdis tak se narvo do leveho pruhu a sestrelim Te. Budem za to moct oba stejne ... pride ti to normalni ? Mne teda ne, stejne tak jako na tom videu, jen s tim rozdilem, ze to neni auto auto, ale auto motorka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kde si prosím tě četl, že se musí předjíždět popořadě, prostě předjíždí ten co se rozhodne předjíždět nesmí předjet blikajícího vlevo a obráceně předjížděný nesmí ohrozit ani nijak bránit předjížděnému. Řešením je když přilítnu za traktor třeba v zatáčce nebo v protisměru něco jede tak zapnu levej blinkr a nikdo to "pořadí" nesebere. Levý blinkr = safety car, není levý blinkr není safety car. Tak to asi opravdu jezdíš 20 let blbě :kol-135:

Jinak k videu podle mě zapnul blinkr, ale pozdě měl pustit tu motorku, bude to oříšek pro fízly, snad mu pomůže to video.

Editováno: , autor: murder
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než to Policie rozlouskne, tak ani motorkář si nemůže vyskakovat ;) V době kolize měl na tachometru více než 115 km*hod -1.

Nevím sice odkuď to video je, ale v době nehody měl na tachometru jistě více než se smí, takže :prc::prc:

Řidiš vozu asi neviděl, nebo se nedíval, každopádně motorka započal apředjížděcí manévr a proto auto mělo počkat.

Nicméně MOTORKÁŘ BYL TROUBA, protože nepředvídal. Asi měl na střední škole 4-ku z Fyziky, protože by věděl, že tyhle více než riskantní manévry (předjíždění NERVOZNÍ kolony) NIKDY nemůže motorkář přežít bez úhony. Má totiž pouze 2 kola a žádnou ochranu, na rozdíl od auta, které má kola 4 a je řádně oplastované, oplechované, A ještě s bagama.

Takže i po právu si vynucovat přednost je na motorce pošetilost, stačí domyslet důsledky. Ale nekterým motorkářům se mozek zastaví s rychlostí 150 km*hod-1... Bohužel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než to Policie rozlouskne, tak ani motorkář si nemůže vyskakovat ;) V době kolize měl na tachometru více než 115 km*hod -1.

Nevím sice odkuď to video je, ale v době nehody měl na tachometru jistě více než se smí, takže :prc::prc:

Řidiš vozu asi neviděl, nebo se nedíval, každopádně motorka započal apředjížděcí manévr a proto auto mělo počkat.

Nicméně MOTORKÁŘ BYL TROUBA, protože nepředvídal. Asi měl na střední škole 4-ku z Fyziky, protože by věděl, že tyhle více než riskantní manévry (předjíždění NERVOZNÍ kolony) NIKDY nemůže motorkář přežít bez úhony. Má totiž pouze 2 kola a žádnou ochranu, na rozdíl od auta, které má kola 4 a je řádně oplastované, oplechované, A ještě s bagama.

Takže i po právu si vynucovat přednost je na motorce pošetilost, stačí domyslet důsledky. Ale nekterým motorkářům se mozek zastaví s rychlostí 150 km*hod-1... Bohužel.

Souhlas,ja mit motorku,tak bych jezdil opatrneji,paac jsem videl tolik videii,ze bych vlastne tu motorku uz ani nechtel lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem na to podival taky... Ze dal Seat blinkr je bez diskuze. Podle me ale to, ze motorkar zacina predjizdet, nevidel, videl bych to na mrtvej uhel.

A ze ho neslysel? Staci mit nahlas radio... Sam jsem na supersportu najezdil hromadu kilometru a muzu rict, ze z meho pohledu je vina na strane motorkare stejna jako na strane ridice Seatu. Co s tim udela policie je vec jina.

Reakce motorkare byla neprimerena, on defacto vubec nereagoval na to auto, vubec nebrzdil, tohle proste zkusenej motorkar neudela a troufnu si tvrdit, ze je schopen to i vyresit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako nevim kolik mas na motorce najeto a kolik v aute. Je fakt, ze na mase uz sem nesedel par let, ale o to vic jezdim autem a pokud se nekde chystam predjizdet, tak sleduju co se deje za mnou a jestli me nekdo nedojel a nebude rychlejsi nez ja. Jak uz sem psal podle me to byla chyba toho v aute a ten motorkar, ze nereagoval ? No koukni jak s tim autem rychle vyjel, nemyslim, ze mel uplne sanci moc s tim neco delat. Ale nevideli sme presne teren jak to tam vypada atd, takze posuzuju jen z toho co sem videl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To,že ten v Seatu ani do zrcátka nepodíval je taky možné. Mně se to stalo když jsem předjížděl eresem kolonu aut(ale vždy si pečlivě vybírám místo na předjetí-byl to rovný úsek bez zákazu předjíždění), že mi nejaký Slovák vjel přímo před auto. Měl jsem to auto asi měsíc a krve by se ve mě nedořezal. :076 . Byly tam centimetry :ble . A to to bylo auto a ne motorka, takže někteří řidiči je vozí na autě jen na parádu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...