Přejít na obsah

divne zvuky motoru HTP


petrator

Doporučené příspěvky

Cus,tak v zime jsem s ni jezdil,ale jen chvili koupily jsme ji v unoru v bazaru,takze nevim jak s ni jezdil ten majitel prede mnou .Trvalo to tak 10 vterin a poprve jsem pridal plyn a prestalo to.Podruhe i potreti jsem pridal plyn a bylo to slyset porad,ale po dojeti domu to prestalo,asi po 1 kilometru,uz tam ten zvuk nebyl.Co vlastne znamena zaneseny ventil v hydrozdvihatku? neni to na vymenu ventilu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau, bohužel nemam možnost ti to naskenovat a poslat, tak to zkusím popsat. Ventily u starejch škodovek měli vůdči zdvihátku vůli (při 20 stupních C cca 0,2mm) fabky už maj hydraulické vymezování vůle - tato vůle se už nemusí seřizovat. Na výměnu ventilu bych to neviděl, (snad nezůstává "viset" - pružina by ho nezavírala dostatečně rychle - to by bylo způsobeno silným zakarbonováním) ale v tom hydraulickym zdvihátku je ventil a přepouštěcí kanály - hodně zjednodušeně to lze přirovnat k hydraulice např bagru - akorát neovládá lžíci, ale vymezuje vůli ventilů. A jek sem psal, pokud je to zas..špiněný od blbýho voleje, no tak choděj blbě. Ale pokud se takhle zhoršuje, tak bych to nechal na odborníkách a zajel do servisu - nemusí to nic bejt a bude stačit vyměnit kvalitní olej, co ty humáče případně rozpustí, ale taky to může bejt vážnější (silnej karbon) a můžeš odprásknout celej motor, kdyby se to potkalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,zitra jedu snad do servisu,tak jim to zkusim vysvetlit,doufam ze me pochopi.Docela by me zajimalo,jestli se to da zjistit na diagnostice,nebo jak to zjisti?doufam ze kvuli tomu nemuseji rozebrat pul motoru.A jeste se zeptam ,mozna blbe ale muze se nalejt plna syntetika kdyz je tam polosyntetika? vim ze se rikalo ze se nesmi nalejt lepsi olej po horsim ze to sunda karbon a zadre se motor,nebo se mylim.A kdyby se nezaviraly ventily tak by sel vykon do haje a spotreba nahoru ne? me prijde ze to jede dobre a spotreba je taky dobra dokonce bych rekl ze je nizsi.Ale kazdopadne ti moc diky ze mi takhle pomahas dikes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj....mě tenhle zvuk dělá motor taky..po delším stání..třeba přes noc...tak jsem kouknul na olej....no dolil tak půl litru a je po problému:-)jinak se chystám na výměnu oleje cca za 2000t.km...myslím že olej je už špatný a připadá mě že tím pádem nemá takový mazací učinky...je řídkej atd...hlavně si myslím že při servisní prohlídce mě tam nenalil zrovna novej olej...no měljsem si to zkontrolovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,tak jsem se vratil ze servisu,a diagnostika nic neukazala vse jak ma byt.Bylo mi receno ze mi asi daly blby olej a olej je ridky a chvily trva nez se tam natlaci,takze zkusit jiny olej,tak uvidim jak dopadneme po vymene.Delal mi to dobry znamy tak mu verim ze ma pravdu, snad nekeca,ale me to taky prijde logicke,tak mi drzte palce at to dobre dopadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

190.000 na motoru nic mimo svíček, olejů a filtrů, jinak tlumiče 2x přední 1x zadní, 1x destičky a kotouče, teď ložiska kol, kosti, gumy stabíku, čištění klapky, výměna brzdového spínače, teď ještě vyměněny čepy, ale ze zvědavosti, ještě by vydržely okolo 50.000km, jinak nic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci tak jsem tu zase mam jen dotaz,psali jste o hodne dobrem oleji,ja ho potrebuju vymenit,ale nevim co tam nalit.Predem pisu ze jsem to tu cele prosel,ale jsem z toho docela jelen.Chtel bych plnou syntetiku 5w40,ale nevim jestli ji tam muzu dat kdyz je tam polosyntetika,abych tomu nejak neublizil.Poradte mi rad bych to vymenil do konce tydne,protoze mi konci dovolena a pak jsem uplne zasekanej.DIKY

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci tak jsem tu zase mam jen dotaz,psali jste o hodne dobrem oleji,ja ho potrebuju vymenit,ale nevim co tam nalit.Predem pisu ze jsem to tu cele prosel,ale jsem z toho docela jelen.Chtel bych plnou syntetiku 5w40,ale nevim jestli ji tam muzu dat kdyz je tam polosyntetika,abych tomu nejak neublizil.Poradte mi rad bych to vymenil do konce tydne,protoze mi konci dovolena a pak jsem uplne zasekanej.DIKY

Musi olej splnovat normu 502 00........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...