Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

Právě jsem zjistil že táta byl s fábinou ve škodovce na oleji a dali mu tam Shel Helix Super 15W40, zdá se mi že to tam nepatří, podle knížky tam má být ta samá specifikace jak jsem psal výše, je to motor 1,4 MPI

Volal jsem tam ale tvrdí že to je v pořádku, co taky jiného že, ale nějak se mi to nezdá...co vy na to ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to tu pročetl a zkusím položit otázku jinak. Komu při studenym startu neklepou nadzdvihátka ventilů a při jakém použitém oleji?

Mi klepou asi 5 vteřin a docela mně to znervozňuje. Nyní používám docela drahý :angry: Shell Helix Ultra 5W-40. Motor je AGR TDI 66kW.

Editováno: , autor: Ignác
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to tu pročetl a zkusím položit otázku jinak? Komu při studenym startu neklepou nadzdvihátka ventilů a při jakém použitém oleji?

Mi klepou asi 5 vteřin a docela mně to znervozňuje. Nyní používám docela drahý :angry: Shell Helix Ultra 5W-40. Motor je AGR TDI 66kW.

Ani neklepnou! :) Mogul Forte GX-FE Pro 10W-40 http://obchod1.paramo.cz/Common/Katalogovy...isloSAP=V531375

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě jsem zjistil že táta byl s fábinou ve škodovce na oleji a dali mu tam Shel Helix Super 15W40, zdá se mi že to tam nepatří, podle knížky tam má být ta samá specifikace jak jsem psal výše, je to motor 1,4 MPI

Volal jsem tam ale tvrdí že to je v pořádku, co taky jiného že, ale nějak se mi to nezdá...co vy na to ?

Podle stránek Shellu tam nemá co dělal. http://www.shell.com/home/PlainPageServlet...h_07082007.html

Tátovi do služební 1.4 MPi myslím lejou Helix plus 10W-40. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pocit, že mi taky naklepou, ale nemám srovnání...

Jak jsem psal, dávám Mogul Racing Pro 5W40. Těch 5W se snažím dávat kvůli studeným startům.

Z polosyntetiky se může přejít na plnou syntetiku bez problémů, nemá se pouze přecházet z minerálu na full synt.

Ony přísady na uvolňování karbonu jsou dnes v každém oleji...a naopak minerální základ je taky všude...

Když použijete olej co je lepší než říká specifikace, tak motoru neuškodíte, spíš naopak, ale pokud to bere olej a chod motoru je hlučnější, tak pak je lepší použít 10W-40 popř i hustší 15W-40. Ale pokud to jde, tak 5W nebo max. 10W, dvoulitry a vyklepané motory, tak tam potom 15W.

No a na značce doopravdy nezáleží, ale akční olej neznámého výrobce z LIDLU (či jiného vesmírného giga,hyper,galktického marketu) bych ani do té sekačky nanalil !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pocit, že mi taky naklepou, ale nemám srovnání...

Jak jsem psal, dávám Mogul Racing Pro 5W40. Těch 5W se snažím dávat kvůli studeným startům.

Z polosyntetiky se může přejít na plnou syntetiku bez problémů, nemá se pouze přecházet z minerálu na full synt.

Ony přísady na uvolňování karbonu jsou dnes v každém oleji...a naopak minerální základ je taky všude...

Když použijete olej co je lepší než říká specifikace, tak motoru neuškodíte, spíš naopak, ale pokud to bere olej a chod motoru je hlučnější, tak pak je lepší použít 10W-40 popř i hustší 15W-40. Ale pokud to jde, tak 5W nebo max. 10W, dvoulitry a vyklepané motory, tak tam potom 15W.

No a na značce doopravdy nezáleží, ale akční olej neznámého výrobce z LIDLU (či jiného vesmírného giga,hyper,galktického marketu) bych ani do té sekačky nanalil !!!

No a tady vzniká dilema. Taky používám olej 5W, aby se motor rychleji promazal, ten ale zase rychleji steče. A olej 10W nesteče, ale pomaleji promaže motor? To mi připadá, že nula od nuly pojde. A propo to chvilkové cvakání zdvihátek, než se promažou, je to chyba? Bude to mít vliv na rychlejší opotřebení motoru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě jsem zjistil že táta byl s fábinou ve škodovce na oleji a dali mu tam Shel Helix Super 15W40, zdá se mi že to tam nepatří, podle knížky tam má být ta samá specifikace jak jsem psal výše, je to motor 1,4 MPI

Volal jsem tam ale tvrdí že to je v pořádku, co taky jiného že, ale nějak se mi to nezdá...co vy na to ?

ve škodovce ti nemůžou dát 15w40 protože tam nemá co dělat !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na faktuře je jasně napsáno Shell Helix Super 15W40 a na motor pověsili stejnej štítek....cena cca 130 Kč/L (ze sudu)

Prošel jsem net a tenhle olej podle mě žádný VW 500.00 nemá

Tak nevim jestli si mám půjčit tu fakturu, tátovo fábinu a trochu na ně vlítnout, ješte napíšu dotaz přímo na škoda-auto, uvidím co oni na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na faktuře je jasně napsáno Shell Helix Super 15W40 a na motor pověsili stejnej štítek....cena cca 130 Kč/L (ze sudu)

Prošel jsem net a tenhle olej podle mě žádný VW 500.00 nemá

Tak nevim jestli si mám půjčit tu fakturu, tátovo fábinu a trochu na ně vlítnout, ješte napíšu dotaz přímo na škoda-auto, uvidím co oni na to.

Asi by jim neškodilo trochu je probrat. Když jsem byl se služební fabulí na 1 servisce po 15tkm tak se mě přímo ptali co tam nalít. zda 10w40 nebo 5W40. Jo padlo tam slovo o 15W40 ale jen to, že tak do favorita nebo fačka. Ten dotaz na škoda-auto by byla trefa. Pak na ně vlítnout a zdarma výměna za správný olej včetně filtru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj. zajed tam že to chceš i s filtrem zdarma vyměnit, nebo at ti vysvětlí od kdy k nim jezdí Fabule na převýchovu na mineral.... :ble a pochopitelně tě nebude zajímat výmluva, že se upsali, že je tam to co tam má být....neboj se oni ustoupí, ty máš na papáíře že pochybili, to nemůžeš prohrát ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj. zajed tam že to chceš i s filtrem zdarma vyměnit, nebo at ti vysvětlí od kdy k nim jezdí Fabule na převýchovu na mineral.... :ble a pochopitelně tě nebude zajímat výmluva, že se upsali, že je tam to co tam má být....neboj se oni ustoupí, ty máš na papáíře že pochybili, to nemůžeš prohrát ;)

:palec2: převýchova na minerál :palec2: dobrá hláška :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě něco za 130kč ze sudu se asi ani neupsali a opravdu tam máš asi 15W40, nechápu je a zajímá mě jak to dopadne......prostě chtěj to co tam má značkovej servis dávat 5W40

za 130 koupím Mobil 10W40 ze sudu ale bez marže škodovky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za 130 koupím Mobil 10W40 ze sudu ale bez marže škodovky

no jasně prostě i cena vypovídá o tom, že nepřemejšleli, takže hupky na výměnu 5W40 nebo 10W40 stačí taky a pěkně bez doplatku, zadarmo, a dohlíhnout na to osobně , za půl hodky není co řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ve škodovce ti nemůžou dát 15w40 protože tam nemá co dělat !!!

tak to zase neni zas tak pravda pokud splnuje specifikaci VW tak proč ne,já už to dříve psal doma tři fabky a servisované každá v jinem O.S. do jedny dali Castrol 15W40 do druhy Castrol 10W40 a do třetí Shell 5W40,hned na to jsem psal škodovky a jejich odpověd do motoru 1.2HTP doporučujeme oleje splnující specifikaci VW a doporučujeme vyměnu v našich značkovych servisech.takže pokud auto nenajede za rok moc km tak proč ne 15w40.Staříkovi ho tam dávaj od začatku má 50tis najeto a žádnej problém.

Pokud ti tam před tím dávali 10W40 tak možná uspěješ,protože Ti ho vyměnili aniž by se zeptali.Mě se třeba při první garančce ptali co tam chci,nechal jsem to na nich a hned jsem tam měl Shell za 400litr.

Editováno: , autor: Vlasta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ve škodovce ti nemůžou dát 15w40 protože tam nemá co dělat !!!

tak to zase neni zas tak pravda pokud splnuje specifikaci VW tak proč ne,já už to dříve psal doma tři fabky a servisované každá v jinem O.S. do jedny dali 15W40 do druhy 10W40 a do třetí 5W40,hned na to jsem psal škodovky a jejich odpověd do motoru 1.2HTP doporučujeme oleje splnující specifikaci VW a doporučujeme vyměnu v našich značkovych servisech.takže pokud auto nenajede za rok moc km tak proč ne 15w40.Staříkovi ho tam dávaj od začatku má 50tis najeto a žádnej problém.

Jo staříkovi co najede tak 3-5tkm ročně a jezdí každý rok na výměnu a na jeho požadavek, že tam chce 15W40 jinak minimálně 10W40. Přesně tak to tehdy říkal v servisu jen jsem si na to vzpoměl jak to tu čtu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo staříkovi co najede tak 3-5tkm ročně a jezdí každý rok na výměnu a na jeho požadavek, že tam chce 15W40 jinak minimálně 10W40. Přesně tak to tehdy říkal v servisu jen jsem si na to vzpoměl jak to tu čtu.

no jasně když někdo jezdí jen v neděli do kostela a každý rok to po těch 5 tis. vymění tak to nevadí a ruku na srdce víme že se nic nestane, ale přesto tvrdím, že i když to splňuje specifikaci VW tak to jestě neznamená, že tam budou jen tak lejt 15W40. Ono je asi potřeba nejdříve asi zjistit na čem se tam s nima majitel vlastně dohodl, třeba se na tom vrámci úspory peněz i dohodli. protože co dal za litr-tak ho ani neokradli, takže kdoví jak to bylo. Já toto téma končím čus bus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pocit, že mi taky naklepou, ale nemám srovnání...

Jak jsem psal, dávám Mogul Racing Pro 5W40. Těch 5W se snažím dávat kvůli studeným startům.

Z polosyntetiky se může přejít na plnou syntetiku bez problémů, nemá se pouze přecházet z minerálu na full synt.

Ony přísady na uvolňování karbonu jsou dnes v každém oleji...a naopak minerální základ je taky všude...

Když použijete olej co je lepší než říká specifikace, tak motoru neuškodíte, spíš naopak, ale pokud to bere olej a chod motoru je hlučnější, tak pak je lepší použít 10W-40 popř i hustší 15W-40. Ale pokud to jde, tak 5W nebo max. 10W, dvoulitry a vyklepané motory, tak tam potom 15W.

No a na značce doopravdy nezáleží, ale akční olej neznámého výrobce z LIDLU (či jiného vesmírného giga,hyper,galktického marketu) bych ani do té sekačky nanalil !!!

No a tady vzniká dilema. Taky používám olej 5W, aby se motor rychleji promazal, ten ale zase rychleji steče. A olej 10W nesteče, ale pomaleji promaže motor? To mi připadá, že nula od nuly pojde. A propo to chvilkové cvakání zdvihátek, než se promažou, je to chyba? Bude to mít vliv na rychlejší opotřebení motoru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...