Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

me by spis zajimalo jestli nekdo pridavate do motoru nejakou sracku treba tzv.med

Už se tu o tom vedla debata, ale ve stručnosti se došlo k názoru, že při dnešních kvalitách olejů není těchto aditiv potřeba. Takže tím motoru neublížíš, ani nepomůžeš. Zainvestuj do dobrého oleje, určitě se to vyplatí ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octavia TDi 66kW AGR, rv 1999, 163 000km

dal jsem MOGUL Mogul Racing 5W/40 Specifikace: SAE 5W/40, API SL/CF, ACEA A3,B3,B4, VW 502.00/505.00, MB 229.3, BMW LL-98, GM – LL-B-025.

Spokojenost zatím nevím, mám ho tam 200km, motor jde možná tíš ale bude to spíš placebo efekt. Uvidím časem jestli se nebude ztrácek a jak budou cvakat hydroštely.

Vešlo se ho přesně 4,5l do půlky měrky, mechoš říkal že se vleze 5l k horní rysce. Tak nevím jestli ti ostatní kterým stačí 4l málo vypouštějí starý olej, nebo při dolévání stojí v kopci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Asi tak... ziadne aditiva do oleju nemusis pridavat .... pokial kupis kvalitny olej si za vodou....

ja kupujem Castrol TXT 5W-40 (teraz sa premenoval-neviem ako)

menim pravidelne kazdych 15.000km aj ked by mal teoreticky vydrzat aj 25.000km ale jedna pravda je ista... na oleji a brzdach by sa nemalo setrit ;):palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu že se mě bude téma olej taky týkat, zaptám se taky: v mojí 1.6 55Kw mám podle štítku MOBIL 10w40.

A vypadá že s ním jezdí podle servisky okta od začátku. Mám v MOBILU 10w 40 pokračovat, nebo přejít na 0w -5w. Ještě jednou motor 1.6 55Kw(AEE). Předem díky za radu :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu že se mě bude téma olej taky týkat, zaptám se taky: v mojí 1.6 55Kw mám podle štítku MOBIL 10w40.

A vypadá že s ním jezdí podle servisky okta od začátku. Mám v MOBILU 10w 40 pokračovat, nebo přejít na 0w -5w. Ještě jednou motor 1.6 55Kw(AEE). Předem díky za radu :palec2:

Z obsahu tvého příspěvku nevidím důvod měnit viskozitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim Vas!mam dotaz.tento tyden budu kupovat olej.mam O1 1.9 tdi 66kw najeto 117 000 km...chci se zeptat jesli by mi tu nekdo neporadiul s vyberem oleje..je ze spanelska a tuditz absolutne nevim co tam bylo za olej.aby to bylo tichy a jelo to dobre a neopotrebovavaly se dily.rozhoduji se mezi temito variantami tak mi pls poradte.dikec

http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=735

http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=962

http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=417

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim Vas!mam dotaz.tento tyden budu kupovat olej.mam O1 1.9 tdi 66kw najeto 117 000 km...chci se zeptat jesli by mi tu nekdo neporadiul s vyberem oleje..je ze spanelska a tuditz absolutne nevim co tam bylo za olej.aby to bylo tichy a jelo to dobre a neopotrebovavaly se dily.rozhoduji se mezi temito variantami tak mi pls poradte.dikec

http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=735

http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=962

http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=417

Já bych volil Mogul, mám s ním nejlepší zkušenosti. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za prvé je třeba se držet výrobcem motoru doporučené normy, je to v návodu k obsluze. Je ve tvaru např. VW 501.01 pod. Pokud na obalu není uvedena, vyhnul bych se mu. Za druhé vybírat podle specifikace API, je to značené např. API SJ/CF. První dvojice písmen je pro benziny, druhá pro naftu. Důležité je druhé písmeno ze dvojice, čím dále je v abecedě, tím je olej modernější a kvalitnější. Potom už vybírat podle vlastního vkusu a peněženky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívejte se na stránky www.paramo.cz. Zadejte Produkty a potom dle auta, ročníku a motoru vám vypadne doporučený olej. Včetně norem a klasifikace API. Samozřejmě pro výrobky Parama, což je dnes i Mogul. Ale pokud někdo trvá na jiné značce, najde odpovídající olej i jinde. Otázkou je, jestli nakonec nekoupí Mogul v jiném obalu a za "značkovou" cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam v manualu specifikaci 505.01 ale nekteri vyrobci ji nemaji nebo uz nedelaji jenom vw505.00 treba mobil muzu to tam prasknout nebo ne dik

když sem se ptal v autor servise, tak mi tam starší pán říkal, že když ještě tahle specifikace nebyla, tak tam dávali 505,00 a jezdilo to taky. Já teda dávám 505,01. vím kde ji maj, tak to neřešim. jen to leze do peněz trochu po těch 15000km..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych volil Mogul, mám s ním nejlepší zkušenosti. :palec2:

Taky bych volil Mogul z důvodu jeho dobré ceny, splňuje normy a že to není celosvětově profláklá značka naznamená, že je to šmejd.

Popužívám Mogul Racing a díky jeho ceně ho měním po cca 7500km, protože na českém trhu je v benzínu nadměrné množství síry, která postupně rozežírá gumy uvnitř motoru mi vyjde kvalitativně místo 15000km za Mobil/Shell/atd. dát po 7500km a výsledek je mnohem lepší než při 15000km za "značkový olej" stejné kvality. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je pekny ale ja mam navod spanelsky...takze z toho prd vyctu..tak nemohl by mi nekdo poradit z tech 3 oleju co jsem si vybral jakej??jde mi o to jestli syntetiku nebo polo-.....diky

v návodu bys měl mít tabulku se specifikací norem na benzín či naftu, které porozumíš, aniž bys musel umět španělsky, stačí chvíli přemýšlet a poznáš to ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej tam 10W - 40, tím nic nezkazíš. Za chvíli bude jaro a na léto bude dostatečný. Pokud je pro tvůj motor (nevím co máš, info najdeš na www.paramo.cz) vhodný i 5W - 40, dej ho při další výměně. Jinak záměna syntetiky a polosyntetiky ničemu nevadí a klasický minerál tam asi máš těžko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam 66kw a davam Shell Diesel Ultra 5w-30 za tri roky jsem udelal pet vymen po 15 000km a motor slape jak hodinky a jezdim od vymeny k vymene.Naleje se na horni rysku a vypoustim pred polovinou rysek.A navic je olej za pusu cca 360Kc/l.Je to plna syntetika a celorocne pouzivam.

takze je jedno co tam dam??aniz bych vedel co tam ted mam?nevim jestli tam neni treba 10w 40...fakt netusim nikde jsem nic nenasel a serviska je delana do 15 000km...zatim se priklanim k respolu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...