Přejít na obsah

Isofix


dufado

Doporučené příspěvky

Ale kdeže. Od kdy se do OI Isofix montuje netuším, ale já ho tam mám (MR 2006). Já to kdysi řešil tady.

Když pojedeš prstama ve škvíře mezi sedákem a opěadlem zadních sedadel, tak bys na ně měl narazit. Jsou to taková očka - na každém z krajních sedáků dvě. Prostřední sedák Isofix nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, to je Isofix. Kdybys lépe koukal, tak jsem sem dával odkaz na téma, které se Isofixem zabývalo a tam je i fotka.

To octaviaman: Sedačky s Isofixem jsou sice dražší, ale opravdu dobré. Pokud si mám vybrat kam cpát peníze, tak je bezpečí mojí holčičky na prvním místě.

neboj,taky mám rád svého synka,ale myslím že postačí sedačka za 3000 kč úplně stejně jako ta za 8000 kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na převážení dětí určitě ano, ale fakt si nejsem jistý, jaký by byl rozdíl při nárazu. Myslím, že "nejsem tak bohatý, abych mohl kupovat levné věci" v tomhle platí. Radši než za "šperkování" auta připlatím za autosedačku.

Důležitý je, aby se naši mrňousci v sedačce cítili dobře a abychom nikdy nemuseli kvality autosedaček zkoušet v reálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na převážení dětí určitě ano, ale fakt si nejsem jistý, jaký by byl rozdíl při nárazu. Myslím, že "nejsem tak bohatý, abych mohl kupovat levné věci" v tomhle platí. Radši než za "šperkování" auta připlatím za autosedačku.

Důležitý je, aby se naši mrňousci v sedačce cítili dobře a abychom nikdy nemuseli kvality autosedaček zkoušet v reálu.

kupoval jsem sedačku s potřebným atestem,v obchodě s tímto zbožím,ne u vietnamců a pod.

uchycení samotné seačky je 3 bodovým pásem a dítě samotné dalším 3 bodovým pásem,tak mi přeci nechceš tvrdit že to při nehodě dítě neudrží stejně jako uchycení isofix,to snad ne?!to by potom nebyly bezpečnostní pásy k ničemu ne?to by je tam mohl potom dodávat výrobce jako mimořádnou výbavu za příplatek ne?

nic ve zlém,ale tohle tvrzení se mi prostě nějak nezamlouvá,viděl jsem hodně crashtestů ale tohle nebylo nikdy nikde upřednostnováno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neboj,taky mám rád svého synka,ale myslím že postačí sedačka za 3000 kč úplně stejně jako ta za 8000 kč.

...to je otázka. Myslím si, že spíš než ISO nebo neISO rozhoduje konstrukce sedačky, jak chrání tu kterou oblast dětského tělíčka, občas jsou vidět i nějaké testy, a ty uplně nejlevnější nevycházejí nejlépe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To octaviaman:

Myslel jsem to tak jak píše Viktor X, tedy, že jsou věci, na kterých se nemusí vyplatit šetřit.

Isofix jako takový už je jen taková třešnička na dortu. Ovšem používají ho renomovaní výrobci u vyšších řad autosedaček - tudíž jistá souvislost s bezpečností se vysledovat dá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...