Přejít na obsah

Fabie 1,4 16V VS Ford Focus 1.gen 1,6 16V


Ondraaa

Doporučené příspěvky

kolega by ti povedal co je focus za super auto :smich:

srovna porovnaval mal doma fabiu 1,4 16V 101 HP auto 3x burane, je pravda ze sa tam elektronika srala stale ale motoricky nebol problem, tahalo to ako svina a to ma natocene 400tkm

teraz ma focusa 1,6 101 HP ide ho slahnut ma to nabehane 300tkm a 1x burane, motor je polomrtvy 101 HP to nema uz dvno to mu potvrdili v servise ze teraz tak 80 viac nie, prahy sa mu kompletne lupu az do plechu.

ked to zrovnal tak povedal ze motoricky sa ten focus na fabku nechyta.

p.s.: vsetko zalezi kus od kusa, inak hlavne je dolezite aky rok vyroby toho focusa lebo focus mal problemy s koroziou a podobne pokial to nie je rocnik aspon 2003 tak nebrat, dovtedy focus stal za nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před rokem jsem řešil to samé dilema mezi f1 a focusem,nakonec jsem se rozhodl pro f1 1.4 16V 55kw combi r.v.2005.Po výkonové stránce mě tento motor dost zklamal , v nízkých ot. je líný a ve vysokých je dost žíznivý.To nejsem žádný závodník.Focus po roce 2002 by snad neměl mít takové problémy s korozí.Nejlepší by bylo si oba modely odzkoušet a pak se rozhodnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fabia patří do třídy malých vozů a Focus do nižší střední třídy, sem se řadí i Octavia, i když ta je někdy strkána na pomezí nižší střední a střední,..

Já myslím, že to musí být vidět na první pohled, že Focus je větší,.

Editováno: , autor: HjM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No bohužiaľ Focus má problémy s koróziou aj po nedávnom facelifte :wacko:

Igore, to už bych rád viděl fotky a konkrétnější info. Chápu, že jsi měl třeba smolík na kus, ale s tímhle nevím, protože na focus fóru se u dvojek o korozi nikdo nezmiňuje, pokud vím... :)

houmr: no po 300tkm asi žádnej motor nebude v 100% kondici, že? :) Jinak nepíšeš, jestli má Focuse 1, nebo 2, taky trochu podstatný info ;)

HjM: Focus 2 vs Okta 2 - fík je o 10cm kratší, tomu chybí v kufru, nicméně díky rozvoru o je jeho prostor vevnitř jak na délku, tak šířku s OII "trochu" větší :)

Focus:

rozvor 2640

délka 4472

šířka bez zrcátek 1840

Octa II

2578

4572

1769

Ondra: taky nepíšeš, jakou generaci Focuse (Fábii vzhledem k tomu, že píšeš do této sekce, předpokládám FI :) ). Ale hlavně se zajdi svézt a ošahat si to, o tom to je a pak se bude rozhodovat líp. Jinak ale porovnáváš de fakto nesrovnatelné - každý auto jiná velikost přece...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Focus do faceliftu (do roku 2002) bohužel hnije, to ti potvrdí i prodejci

docela mě pobavil hned první příspěvek na FF fóru:

no porovnavat fabku a fofo...to su uplne ine svety...ak by si napisal fiesta to ešte pochopim

fofo lollollol

Editováno: , autor: pitrs78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P2M: dobre ja netvrdim ze ma byt ako novy ale ten focus po 300tkm je polomrtvy chapem ze bolo firemne zaobchadzanie ale zase na druhu stranu ta fabia ma nabehane takmer 400tkm je to 1,4 16V 74kW a ten motor taha ako blazon a tiez sa to nesetri v zime pri -20 na studenom motore 3-ka 100km/h no problemo styl jazdi, okrem elektriky ktora sa stale sere je motor ok a taha ako formula proti focusu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem na mysli Focus I ročník tak okolo 2000 a Fabii ve srovatelné cenové kategorii dejme tomu ročník 2002. Asi chápu že pořizovací cena Fordu bude torchu vyšši a tak mě zajmalo jestli je teda "výhodnější" jít do novější Fabie (cca o ty dva roky). Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj kluci to píšou správně, jsou to velikostně jiný vozy. Jinak kamoš měl Focuse, takže trochu vím co a jak. U nás v regionu je holt trochu smůla, že kdo si pořídí Ford, tak musí jet hooodně daleko do nějakýho pořádnýho origo servisu, pač ten nejblíž stojí za ho..o, známej tam měl Ford Ka a na na nápravách mu ani nedotáhly nějaký šroubky, takže celou dobu po cestě domů se modlil, aby se to nevysypalo a doma si to mohl opravit. A ceny dílů jsou taky docela drahý, co jsem slyšel právě od toho kamoše, když o chodník v zatáčce zohnul zadní kolo. Takže toto bych bral asi v potaz taky při výběru auta...

Ale určitě by se to chtělo projet, abys měl vlastní názor a pak podle financí, co se šikne, určo lepší třeba i Fábka v 1,4, která bude mít natočeno mín km a bude mladší o nějakej rok....ale stejně tak můžeš najít Focuse, kterej třeba bude starší, ale bude to něčí miláček, opečovávanej a za velice pěknou cenu ;)

Přeju hodně štěstí při hledání :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem na mysli Focus I ročník tak okolo 2000 a Fabii ve srovatelné cenové kategorii dejme tomu ročník 2002. Asi chápu že pořizovací cena Fordu bude torchu vyšši a tak mě zajmalo jestli je teda "výhodnější" jít do novější Fabie (cca o ty dva roky). Díky za rady

No konečně víme jestli FF1/FF2 a kolik za něj :D, tak to ber určitě Fábii. Jinak jsem ti to doplnil do názvu tématu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P2M: dobre ja netvrdim ze ma byt ako novy ale ten focus po 300tkm je polomrtvy chapem ze bolo firemne zaobchadzanie ale zase na druhu stranu ta fabia ma nabehane takmer 400tkm je to 1,4 16V 74kW a ten motor taha ako blazon a tiez sa to nesetri v zime pri -20 na studenom motore 3-ka 100km/h no problemo styl jazdi, okrem elektriky ktora sa stale sere je motor ok a taha ako formula proti focusu.

To já taky netvrdím, furt jsi nenapsal, jestli Fokus 1, nebo 2 atd a sám píšeš, že firemní vs asi soukr? a i když jsou výjimky, tak v tom to hlavně asi bude, viď?...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Igore, to už bych rád viděl fotky a konkrétnější info. Chápu, že jsi měl třeba smolík na kus, ale s tímhle nevím, protože na focus fóru se u dvojek o korozi nikdo nezmiňuje, pokud vím... :)

No na Focus fóre je zakázaná akákoľvek kritika, preto tam nechodím lol

Ideálne miesto na kontrolu korózie Focusu je predná hrana kapoty v mieste, kde sa odklápa znak. Na každom druhom Focuse pri odklápaní znaku tento šúcha o hranu kapoty a stačí pár mesiacov a pekne kapota začne hrdzavieť v tomto mieste. Na našom je to OK, ale pozri si námatkovo nejaké auto dovezené zvonka vystavené v bazári alebo aj v servise...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...