Přejít na obsah

Parkovací asistent / senzory


petrenka

Doporučené příspěvky

@Dreamer: Takhle nějak bych si to představoval, jak je vidět, to místo na spodu rámečku pro reklamu nezačíná hned od okraje podložky, ale až o pár centimetrů dál směrem ke středu. Teď mi jen řekni, kde jsi koupil tu podložku :-)

@plutonium-Michal: Tady nejde vůbec o to, jestli jsou parkovací senzory originál nebo ne. Ani o to, jak jsou napojené. Tady jde o tvar a velikost podložky pod SPZ tak, aby ji senzory nebraly jako překážku. A vím, že stačí málo, pár centimetrů.....

Teď když vím, že existuje podložka, se kterou se senzory netlučou, nechci vrtat SPZ a nechci lepit žádným lepidlem ani páskou.

Editováno: , autor: BirK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Dreamer: Takhle nějak bych si to představoval, jak je vidět, to místo na spodu rámečku pro reklamu nezačíná hned od okraje podložky, ale až o pár centimetrů dál směrem ke středu. Teď mi jen řekni, kde jsi koupil tu podložku :-)

@plutonium-Michal: Tady nejde vůbec o to, jestli jsou parkovací senzory originál nebo ne. Ani o to, jak jsou napojené. Tady jde o tvar a velikost podložky pod SPZ tak, aby ji senzory nebraly jako překážku. A vím, že stačí málo, pár centimetrů.....

Teď když vím, že existuje podložka, se kterou se senzory netlučou, nechci vrtat SPZ a nechci lepit žádným lepidlem ani páskou.

BIRK: Pokud vím tak první příspěvěk byl od Tomicka že mu nevali parkovací senzory tak nevim co je....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,mám takový problém.Kolega koupil Oll a byl na ní stříkaný nárazník i parkovací senzory. Jenže je v jednom asi nějaká chyba a nevíme si rady.Okamžitě se spustí signalizace že je před autem překážka.A vono nic.Dělá to vždy jen jeden senzor a to přední praví vedle Spz. Když sundáme Spz tak je to v pohodě alo to by asi neklaplo u naších policistu.Skoušlo se to ruzně posunout ale pořád nic. Ten puvodní majitel říkal že skoušel i jiný senzor a dělalo to prí taky ale to nemužu říc na 100 %.Tak se pám jestly se nedájí nějak zaměnit mezi sebou že by měli vnitřní a venkovní jiný úhel snímaní.Díky za každou radu.Je to nepříjemné jak vám to pořad řve.Pokaždé se to musí vypnout a potom je klid.Ale to není ono.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klasickej problem...jen nevim proc to resit slozite vymenou senzoru. Sundej plastovou podlozku pod RZ a znacku provrtej a prisroubuj. Nebo zvol oboustrannou lepenkou nebo lepidlem. (asi lepsi varianta, ze nezustanou na znacce diry). V obchodech jeste prodavaji primo narezany penovy podlozky, aby znacka na narazniku nedrncela (stoji par Kc)

Myslim ze i vzhledu auta to prospeje. ;)

Jeste jsem slysel ze obcas pomuze i upilovat ten dolni dil plastove podlozky kde bejva reklama. :)

Editováno: , autor: Doli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@plutonium-Michal: Nevěděl jsem, že reaguješ na úplně první post po takové době. Omlouvám se, nemyslel jsem to zle ;)

@Dreamer_: Díky za tip! Teď jen doufat, že foto není jen ilustrační

@mischicka: Ne s každou podložkou pod SPZ je tento problém. Jsou takové, které svým tvarem a zejména uchycením u krajů senzorům nevadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, tak jsem dnes vozidlo pokrtil cizi vinou a byl jsem zmacknut v kolone mezi auta. Na obou naraznicich praskliny jinak zvenci nic a snad ani pod nima. Predpokladam tedy ze mi vymeni narazniky, tak uvazuji, ze kdyz budou sundany tak ze bych si nechal namontovat parkovaky. Chtel bych se jen zeptat, jestli nahodou nevite jak je to s tou sadou co se da koupit u Alesia - www.auto.asp2.cz. Jsou to predni + zadni a jednotka s kabely, ale je k tomu i tlacitko na zapinani prednich? A staci tedy jen senzory nalakovat a zamotovat a nakodovat? Nebo je potreba zaridit jeste jine dily? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj pane,tak já je můžu jenom doporučit i přesto,že mám O1,jsem s nima naprosto spokojený,dodělával jsem je protože do zádu nejni zrovna nej.vidět a dneska se parkuje jedna básen,je fakt,že já měl cenu trošku víc jinou :)

Čau chlapi, to je pravda, že dozadu není vidět. Montoval jsi je sám, nebo v servisu. (Dominik)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PREDNÉ SENZORY,CO VY NA TO?

Ahoj,uvažujem nad prednými parkovacími senzormi.Zadné mám originál z výroby a predné budú tiež originál s novým nárazníkom.

1.Potrebujem tam ešte niečo zvlášť dokúpiť,ak už zadné mám origo z výroby,alebo iba pripojiť?

2.Ako vlastne predné senzory fungujú,nejak sa to zapína,alebo to ide automaticky?

3.Nerobia predné senzory problém,myslím nachytané mušky a pod nie je to viac na oštaru ako na osoh?

4.Nekričia (nešpatia) moc na RSovom nárazníku?

Dík

Editováno: , autor: Nikita1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám origo z výroby jak zadní tak přední.Problém s podložkou pod SPZ řešil servis asi tři hodiny, nakonec to vyřešili odstraněním podložky pod SPZ a provrtáním, přišroubováním značky. Byli s toho dost na větvy, asi jsem byl tenkrát první kdo si koupil u nich auto i s předníma parkáčema(květen 2005). Oproti jen zadním senzorům je u tohoto provedení navíc tlačítko vedle tlačítka ASR,ESP, kterým je můžeš zapnout, nebo vypnout všechny naráz. Jak jsou zapojeny to ti neporadím, ale jsou tu určitě šikovnější kteří to už dělali. Vzhledově se mi líbí, i když nemám RS-o, a navíc se s nimi opravdu lépe parkuje, doslova na milimetry, mám vyskoušené. Mouchy a podobná chamraď jim nevadí, snímají ale třeba trávu, či hodně vysoký obrubník, což mi docela vyhovuje. Toď vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přední čidla...hm, Já mám úplně stejný problém a "blbý" rámeček k SPZ, no to mně nenapadlo, hned zítra s tím zkusím něco podniknout a dám vědět.

Co já už kolem toho dělal... :rolleyes: Dokonce jsem koupil náhradní čidlo a postupně nahrazoval ... pak jsem s ním trochu experimentoval doma na stole, takže trošku vím jak čidla ve skutečnosti pracují.

Jen Telegraficky: Čidla jsou napájena 12V, v kidu odběr 2mA, to jsou ty krajní piny. Prostřední pin je komunikační obousměrný typu "otevřený kolektor". Řídicí jednotka dá budicí impuls (ve skutečnosti jsou to dva impulsy) na základě kterého si čidlo "pískne" kmitočtem 40kHz po dobu asi 1ms a poté se čeká na 1. odezvu od čidla. Vzhledem k známé rychlosti zvuku ve vzduchu 330m/s odpovídá například odezva od překážky vzdálené 1m cca 6ms (signál urazí vlastně 2m tam a zpět) což mi potvrdilo měření digitálním osciloskopem. Co se týká podrobností okolo HW, časování a dalších, pokud to někoho bude zajímat, můžu to také dát do placu, včetně fotek rozpitvanéného umrlého čidla dík jedné zvědavé Feldě, která mi před časem "navštívila" kufr ;) .

Nikita1: Mrkni na http://auto.asp2.cz/octavia-2-exterier.aspx , mají tam komplet předek a zadek za 4600,- , což bych řekl že není až tak katastrofální cena. Jen samotné nové čidlo stojí asi okolo 1800,- ve Škodovce a na vrakálech od 500 - 1000,-, tak bych zkusil ty nevyužité kusy rozprodat...

Editováno: , autor: TomasM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ji koupíš dle odkazu dej vědět zda je po problémech...Dík

Mám tam teď jednu podložku, se kterou to funguje bez problémů. Jestli chceš, pošlu foto.

Jinak pořád přemýšlím o uchycení oboustranou páskou, už jsem si sehnal takovou co se používá v automobilovém průmyslu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podložku pod RZ jsem vyhodil pryč, RZ "decentně" provrtal a použil šroubky M4x16 s krytkami a na druhé straně samozajišťovací matičky. Bohužel, abych nešel přes číslo, musel jsem provrtat i nárazník, který tam jinak má od výroby připraveny čtyři díry pro vruty, leč pro současný formát českých RZ nepoužitelné. Hlavní ale je, že přední parkovací asistent zatím pracuje OK -_- , takže vřelé díky všem za užitečnou radu. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj , je tu toho popísané veľa, mohol by mi to niekto prosim stručne vysvetliť, chcem zadné parkovacie senzori, čo mi budú spolupracovať aj s autoradiom Stream, myslím že by som si pozhánal veci z vrakoviska /alebo poradte/, čo teda všetko budem potrebovať /1.9TDI, elegance r.v.4/2005/. Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...