Přejít na obsah

Parkovací asistent / senzory


petrenka

Doporučené příspěvky

Ok díky moc zítra jdu na to. Mám další problém, dneska jsem sedl do auta a po nastarování mi dává Max chybu bočního airbagu, přitom jsem nic nezapojoval a žádnou svorkovnici jsem nerozdělal. Nechápu to. Na diagnostice mi to dává, že neco jako špatná kostra, kontakt nebo něco takovýho. Na stávající elektroinstalaci jsem ani nešáhl, nevíte někdo co s tím

Možná jen zkusit rozpojit a znovu zapojit konektor..bude pod sedačkou pod krytem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud už se jednou zapíše chyba, tak se musí vymazat přes diagnostiku a do té doby je sytém airbag nefunkční

tak to je hovadina, systém samozřejmě funkční je..když vypojím bag a zastartuju, taky se načte závada..když to potom zapojím zpět, zůstane zapsaná a musí se odmáznout, ale systém jinak funguje jak má, není ani důvod, proč by neměl. jen nedoporučuju tu funkčnost zkoušet ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je hovadina, systém samozřejmě funkční je..když vypojím bag a zastartuju, taky se načte závada..když to potom zapojím zpět, zůstane zapsaná a musí se odmáznout, ale systém jinak funguje jak má, není ani důvod, proč by neměl. jen nedoporučuju tu funkčnost zkoušet ;)

nechci se tu hádat, ale podle mě je při svitu kontrolky systém nefunkční z bezpečnostních důvodů, ale možná se pletu

(závada je zapsaná v RJ airbagu)

EDIT: možná funkční je, ale s nezaručenou funkcí

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci se tu hádat, ale podle mě je při svitu kontrolky systém nefunkční z bezpečnostních důvodů, ale možná se pletu

(závada je zapsaná v RJ airbagu)

EDIT: možná funkční je, ale s nezaručenou funkcí

Tak mi to i vysvětlovali v servisu..když jsem sundaval volant a jednou si při tom i zastartoval, tak se načetla závada..Navíc jde o to, že po opětovném zapojení zůstane ta závada načtená a zůstane svítit kontrolka, přece jen se jedná o důležitý prvek bezpečnosti..něco jiného by ale bylo, když se někde něco přeruší..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi to i vysvětlovali v servisu..když jsem sundaval volant a jednou si při tom i zastartoval, tak se načetla závada..Navíc jde o to, že po opětovném zapojení zůstane ta závada načtená a zůstane svítit kontrolka, přece jen se jedná o důležitý prvek bezpečnosti..něco jiného by ale bylo, když se někde něco přeruší..

na diagnostice jsem byl ale ta chyba nejde smazat tak nevím asi budu muset jít po svorkovnicích a kabelech, ale já jsem nic nevypojoval ani nezapojoval nechápu to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím, kámošovi se rozsvítila kontrolka od bagů, stavil se do servisu a tam mu řekli že se to stává, že je vakl na svorkovnici a je to jen vadná diagnostika, systém je samozřejmě funkční.. měl se zastavit druhý den aby se na to koukli. Odpoledne zastavil v koloně za tirákem a ukrajinci s tirákem za ním do něj vletěli bez brždění. Auto totálka, začínalo předním sklem a končilo zadní sedačkou, naštěstí se jemu ani přítelkyni kromě pár modřin a problémů s krční páteří nic nestalo - no a bagy neudělaly nic.. vůbec nic. Od té doby jsem na svítící kontrolky opatrnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím, kámošovi se rozsvítila kontrolka od bagů, stavil se do servisu a tam mu řekli že se to stává, že je vakl na svorkovnici a je to jen vadná diagnostika, systém je samozřejmě funkční.. měl se zastavit druhý den aby se na to koukli. Odpoledne zastavil v koloně za tirákem a ukrajinci s tirákem za ním do něj vletěli bez brždění. Auto totálka, začínalo předním sklem a končilo zadní sedačkou, naštěstí se jemu ani přítelkyni kromě pár modřin a problémů s krční páteří nic nestalo - no a bagy neudělaly nic.. vůbec nic. Od té doby jsem na svítící kontrolky opatrnější.

Pokud se to rozsvítí samo od sebe, tak pak by se tedy mohlo stát, že třeba zaoxiduje kontakt..Co mám zkušenosti já, tak to právě začlo svítit až po odpojení a zapojení a to by mělo být i přes kontrolku nadále funkční. Když ale někde dojde k chybičce, tak se kontrolka rozsvítí taky a pak nic nefunguje..si tak zpětně vybavuju, že o to asi pár příspěvků výše jde..Asi bych zkusil tu svorkovnici pod sedačkou, rozpojit svorkovnici, prostříknout kontakty..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se to rozsvítí samo od sebe, tak pak by se tedy mohlo stát, že třeba zaoxiduje kontakt..Co mám zkušenosti já, tak to právě začlo svítit až po odpojení a zapojení a to by mělo být i přes kontrolku nadále funkční. Když ale někde dojde k chybičce, tak se kontrolka rozsvítí taky a pak nic nefunguje..si tak zpětně vybavuju, že o to asi pár příspěvků výše jde..Asi bych zkusil tu svorkovnici pod sedačkou, rozpojit svorkovnici, prostříknout kontakty..

dík za rady zkusím to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se to rozsvítí samo od sebe, tak pak by se tedy mohlo stát, že třeba zaoxiduje kontakt..Co mám zkušenosti já, tak to právě začlo svítit až po odpojení a zapojení a to by mělo být i přes kontrolku nadále funkční. Když ale někde dojde k chybičce, tak se kontrolka rozsvítí taky a pak nic nefunguje..si tak zpětně vybavuju, že o to asi pár příspěvků výše jde..Asi bych zkusil tu svorkovnici pod sedačkou, rozpojit svorkovnici, prostříknout kontakty..

souhlas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlas

tak jsem zkusilrozpojit konektory pod sedačkou řidiče a nepomohlo to. Píše to chyba v aktivační jednotce airbagu. Nakonec známý co tomu holduje se to snžil pomocí diagnostiky smazat, ale nešlo to, tak jsme rozpoji více konektorů a zase zapojili a chyba se podařila odstranit. Prý že jednotka se musí zahltit chybami atd nechápu to. Kontrolka zhasla, ale vydrželo tojen jeden den a zase se rozvítila tak nevím. začínám být pěkně nasranej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chce to jen trosku cist vsechny prispevky viz. obrázek http://forum.skodahome.cz/index.php?act=at...st&id=51113

2) CAN Komfort jsem napojil ze svazku ktery vede do ŘJ dveri u ridice (jednotka bezproblému komunikuje, overeno diag. kabelem)

Ahoj, Koupil jsem original parkáče i s kabeláží , ale nevím, jak se ty držáky připevní zevnitř na nárazníky, a jestli to lze dodělat i na přední nebo je tam nějaký zvláštní figl.

Na některých držácích je jakási měkká hmota, ale ne všude a nelepí. V servisu mi to odmítli přidělat a to jsem chtěl jen připevnit senzory, že elektriku už nemusí. Asi se jim nechtělo. Poraďte

a druhá otázka. Když bych zapojil jen zadní, musím připojovat tlačítko pro aktivaci parkáče na přístrojové desce?

a třetí otázka. Mám tam závěsné. Nevede k němu taky CAN BUS?. Nenašel jsem nikde schema zapojení.

Díky za radu a informace

Ota

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Držáky se lepí.

2) Je otázka, jestli si koupil nové nebo použité..podle toho nejspíš budou nebo nebudou lepit.

3) Lze dodělat jak zadní, tak i přední senzory.

4) Tlačítko slouží k aktivaci předních senzorů, takže jen u zadních logicky je nanic.

5) tažné zařízení má svoji řídící jednotku, CAN k němu vede, schéma zapojení najdeš úplně v pohodě v dílenské příručce, zkus tu hledat v manuálech, nejde to nenajít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Tak všem díky za rady ohledně toho vaku. prošel jsem všechny připojení až do řidičových dveří vše jsem porozpojoval zkontoloval a zase zapojil, na diagnostice jsme smázly sporadické chyby a funguje to OK :palec2:

Může mi prosím někdo vysvětlit proč se ten pakovací asistent připojuje na dvě pojistky ? Snažím se ho dostat do passatu. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Držáky se lepí.

2) Je otázka, jestli si koupil nové nebo použité..podle toho nejspíš budou nebo nebudou lepit.

Já jsem přišel do servisu a chtěl jsem tu lepící pásku, kterou se lepí držáky senzorů.

Bylo mi řečeno ( a je to nakonec i v ETCE), že se držáky vyměňují za nové.

Lepící páska se samostatně nedodává. Držák stojí cca 70Kč.

Tak jsem si koupil lepící pásku 3M pro venkovní použití....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může mi prosím někdo vysvětlit proč se ten pakovací asistent připojuje na dvě pojistky ? Snažím se ho dostat do passatu. Díky.

Tak to dej v Passatu taky na dvě a neřeš, nepřepínej :p Jinak dobrý dotaz, jak to autor konstrukčního řešení myslel? To je dotaz spíš na konstrukci-elektrikáře z Česany, ne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stejnak pokud to budeš cpát do Pašika pod MR03, nic ti to neudělá, tam je CAN jako na OI nebo SupI

Jo Jo mám passat 2007. Mělo by to být stejné jako octavia II. ( Can Bus verze 2.0) . Octavia I , roomster a fabia II mají Can Bus 1.6. Jen nevím proč to napájení je dvakrát ???

post-13434-1209368045_thumb.jpg

post-13434-1209368077_thumb.jpg

post-13434-1209368095_thumb.jpg

post-13434-1209368118_thumb.jpg

post-13434-1209368130_thumb.jpg

post-13434-1209368164_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...