Přejít na obsah

Parkovací asistent / senzory


petrenka

Doporučené příspěvky

Ahoja, mno a je to škoda, páč Aleš by Ti to udělal ještě o litr levněji..

Já jsem slýchával na Dcčko jen samé pomluvy a proto jsem jezdil do OKIMu v UL.. a i proto, že tam mám "protekci".. ale minulý týden mi jmenovec pan Žáček zadarmo poladil servisní intervaly a tak přemýšlím, že tam začnu jezdit také.. ;)

Ty Brumlo od koho máš těch 110kW?

Dělali mi to ve SportMotor v Praze, váhal jsem mezi nima a Cimbu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z toho si nic nedělej, já mám navigaci a taky mi to "jen" pípá.. musím říct, že parkovací sensory jsou jedna z nejlepších věcí na autě.. není to jen o tom jak člověk umí parkovat ale hlavně o pohodlí a bezpečnosti.. :palec2:

Přesně tak a příště určitě půjdu do Xenonů, který jsem taky bohužel neobjednával při výběru auta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a a a co to stálo a zvedla se Ti spotřeba? Děkuju..

Mám najeto cca 22 000 km, dlouhodobou spotřebu mám 5,7 l/100 km ale upozorňuju že neumím jezdit pomalu a s úplně lehkou nohou kvůli spotřebě, na dálnici to rád protáhnu, co se táká oleje, tak do současný doby jsem dolil 1 l Longlife. Myslím že na spotřebu ta úprava vliv nemá, pokud se jezdí "normálně"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm, to jde.. já se chystám na příští rok na pár úprav.. letos už mám bohužel vyčerpáno, čeká nás koupelna.. :-(

ale příští rok, možná i dřív, bych rád 17ky ALU, tmavé folie, asi xenony a nějaký ten chip..

a samozřejmě, že maxi dot.. a už dost, bo nás smažou, že v park senzorech řešíme "blbost".. :-)

Editováno: , autor: superfatty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si taky nemohl vybírat a pak naživo jsem se do barvy zamiloval.. :palec2: prostě máme ty barvy pěkný.. žádná vyblitá stříbrná atd.. lol

No to se ví..stříbrných jezdí jak psů..přijde mi, že to je snad každá druhá..když se podíváš, je to všeobecný trend snad u všech značek, možná proto,že to je taková neutrální barva.Ale i z toho důvodu jsem ji nechtěl..i když byla k mání a jako 1.9. Já raději 1.6 MPI v červeném flamencu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z toho si nic nedělej, já mám navigaci a taky mi to "jen" pípá.. musím říct, že parkovací sensory jsou jedna z nejlepších věcí na autě.. není to jen o tom jak člověk umí parkovat ale hlavně o pohodlí a bezpečnosti.. :palec2:

Tak od Nexuse bych nečekal, že tohle neumí..je to funkce i u Streamu, tak to mně podrž.Jinak je to přesně o tom,že jsou věci,které můžeš přehlídnout..sloupek, třeba i obrubník nebo tak. Na to si člověk rychle zvykne.

Když odbočím..mám na autě denní svícení, na což si taky člověk rychle zvyká..dneska jsem jel s lagunou přítelkyně do bazaru (taky v DC Autu ;) ) a teprve když jsem tam dorazil, došlo mi, že jsem celou cestu nesvítil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, je to divný, že to Nexus neumí ale u týhle vymoženosti (nedávno ještě za 50 tisíc) se už vážně nedivím ničemu..

Ad barva, jo jo máš recht.. třeba v bejvelé SČE jezdilo manažerstvo nejdřív ve stříbrných CARISMÁch a pak v Octaviich I, teď si mohli vybrat, tak má většina černou.. ale co já Tobě budu povídat o ČEZ Dopravě.. ;)

Svícení je taky bezva, ale dnes jsem potkal SUPERb co nesvítil.. lol nechápu..

Editováno: , autor: superfatty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, je to divný, že to Nexus neumí ale u týhle vymoženosti (nedávno ještě za 50 tisíc) se už vážně nedivím ničemu..

Ad barva, jo jo máš recht.. třeba v bejvelé SČE jezdilo manažerstvo nejdřív ve stříbrných CARISMÁch a pak v Octaviich I, teď si mohli vybrat, tak má většina černou.. ale co já Tobě budu povídat o ČEZ Dopravě.. ;)

Svícení je taky bezva, ale dnes jsem potkal SUPERb co nesvítil.. lol nechápu..

DENNÍ SVÍCENÍ JSEM ZADÁVAL UŽ DO OBJEDNÁVKY A NEMÁ TO CHYBU! A taky jsem si nechal aktivovat samozamykání při dosažení rychlosti 15 km/h :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, je to divný, že to Nexus neumí ale u týhle vymoženosti (nedávno ještě za 50 tisíc) se už vážně nedivím ničemu..

Ad barva, jo jo máš recht.. třeba v bejvelé SČE jezdilo manažerstvo nejdřív ve stříbrných CARISMÁch a pak v Octaviich I, teď si mohli vybrat, tak má většina černou.. ale co já Tobě budu povídat o ČEZ Dopravě.. ;)

Svícení je taky bezva, ale dnes jsem potkal SUPERb co nesvítil.. lol nechápu..

DENNÍ SVÍCENÍ JSEM ZADÁVAL UŽ DO OBJEDNÁVKY A NEMÁ TO CHYBU! A taky jsem si nechal aktivovat samozamykání při dosažení rychlosti 15 km/h :palec2:

tak to si také nechám udělat.. připadá mi to fajn.. teď to musím dělat růčo.. no když si vzpomenu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Chci si poridit zadni pakovaci senzory z originalniho prislusenstvi, ale po precteni tehle diskuze sem trochu nalomenej ;) Opravdu to vydada tak hrozne. Mam cernou oktavku, tak mozna na te to nebude tak videt ze je to dodelavany. Ma nekdo zkusenosti, pripadne i foto ...

Kolik stoji dodelani tech original senzoru, ktery se davaj pri vyrobe? Nekde sem tady cetl 15tis. coz me prijde dost. Nemam original skodovacky radio, takze napojeni na CANBUS je pro me celkem zbytecny, spis se me jedna aby to dobre vypadalo.

Pak jsem se chtel zeptat, jak pracuje ta zvukova signalizace u senzoru z originalniho prislusenstvi pri couvani. Jesli to vydava nejakej zvukovaj signal pokud neni za autem zadna prekazka (tj. vzdy po zarazeni zpatecky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci si poridit zadni pakovaci senzory z originalniho prislusenstvi, ale po precteni tehle diskuze sem trochu nalomenej ;) Opravdu to vydada tak hrozne. Mam cernou oktavku, tak mozna na te to nebude tak videt ze je to dodelavany. Ma nekdo zkusenosti, pripadne i foto ...

Kolik stoji dodelani tech original senzoru, ktery se davaj pri vyrobe? Nekde sem tady cetl 15tis. coz me prijde dost. Nemam original skodovacky radio, takze napojeni na CANBUS je pro me celkem zbytecny, spis se me jedna aby to dobre vypadalo.

Pak jsem se chtel zeptat, jak pracuje ta zvukova signalizace u senzoru z originalniho prislusenstvi pri couvani. Jesli to vydava nejakej zvukovaj signal pokud neni za autem zadna prekazka (tj. vzdy po zarazeni zpatecky).

no asi takhle: jsem viděl na tmavě šedé firemní Octavii zadní park. sensory (určitě z výroby) a bylo to pěkně hnusný a to jako dost.. Naopak já je mám dodělávaný od Alesia z Prahy, Alesio shop a u něj stál zadek asi 6500 Kč a oboje asi 9 000 Kč. A musím říct, že je to krásně udělaný... viz příloha.. čistější fotku zadku nemám... (pozn. pro rejpaly), takže si můžeš udělat obrázek jak to vypadá..

a k funkčnosti.. pokaždé když zařadíš ZPÁTEČKU, auto pípne (i když máš zařazeno a nastartuješ) a pak u překážky pípá častěji a častěji až 20cm od překážky vydává souvislý tón... takže asi takhle.. a mám navigaci, takže nevim jak s tim CAN busem :palec2: snad jsem Ti aspon trochu osvětlil jak to je..

A je to fakt bezva věc, člověk si rychle zvykne.. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci si poridit zadni pakovaci senzory z originalniho prislusenstvi, ale po precteni tehle diskuze sem trochu nalomenej ;) Opravdu to vydada tak hrozne. Mam cernou oktavku, tak mozna na te to nebude tak videt ze je to dodelavany. Ma nekdo zkusenosti, pripadne i foto ...

Kolik stoji dodelani tech original senzoru, ktery se davaj pri vyrobe? Nekde sem tady cetl 15tis. coz me prijde dost. Nemam original skodovacky radio, takze napojeni na CANBUS je pro me celkem zbytecny, spis se me jedna aby to dobre vypadalo.

Pak jsem se chtel zeptat, jak pracuje ta zvukova signalizace u senzoru z originalniho prislusenstvi pri couvani. Jesli to vydava nejakej zvukovaj signal pokud neni za autem zadna prekazka (tj. vzdy po zarazeni zpatecky).

no asi takhle: jsem viděl na tmavě šedé firemní Octavii zadní park. sensory (určitě z výroby) a bylo to pěkně hnusný a to jako dost.. Naopak já je mám dodělávaný od Alesia z Prahy, Alesio shop a u něj stál zadek asi 6500 Kč a oboje asi 9 000 Kč. A musím říct, že je to krásně udělaný... viz příloha.. čistější fotku zadku nemám... (pozn. pro rejpaly), takže si můžeš udělat obrázek jak to vypadá..

a k funkčnosti.. pokaždé když zařadíš ZPÁTEČKU, auto pípne (i když máš zařazeno a nastartuješ) a pak u překážky pípá častěji a častěji až 20cm od překážky vydává souvislý tón... takže asi takhle.. a mám navigaci, takže nevim jak s tim CAN busem :palec2: snad jsem Ti aspon trochu osvětlil jak to je..

A je to fakt bezva věc, člověk si rychle zvykne.. lol

Ze bych si udelal vylet do Prahy ;) Ta cena 6500,- pocitam ze je i s praci... A jak dlouho asi trvala montaz?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze bych si udelal vylet do Prahy ;) Ta cena 6500,- pocitam ze je i s praci... A jak dlouho asi trvala montaz?

jasně i s prací, dával jsem auto Alesiovi v 10:00 a měl jsem ho mít asi ve dvě.. ale byl tam problém s tažným, nešlo mi sundat (drze si zarezlo) a pak ještě neměl správnou ŘJ, takže bylo až v šest. Ale to byla asi smůla.. Když mu vše popíšeš a nebudeš mít nandaný tažný myslím že to bude v ty dvě hodiny.. takže cca 4-5 hodin.. Každopádně v zimě v Praze osm hodin nic moc.. Dal jsem si okruh kolem centra asi 3x a ještě jsem zkouknul dva filmy na notebooku u Mc Donalda lol v létě by aspoň člověk vočumoval kikiny ale v zimě..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám origo parkovací senzory z výroby (přední+zadní). Bohužel mi přední nějak blbnou zřejmě kvůli podložce pod RZ. Můžete mi někdo napsat jak máte přidělanou tuto podložku (jestli až na boku nebo v origo dírách v nárazníku). Popřípadě foto z vrchu, aby bylo vidět zaoblení podložky. Mě konce podložky odstávájí od nárazníku a to je zřejmě ten problém falešného pípání.

Dík všem za připomínky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám origo parkovací senzory z výroby (přední+zadní). Bohužel mi přední nějak blbnou zřejmě kvůli podložce pod RZ. Můžete mi někdo napsat jak máte přidělanou tuto podložku (jestli až na boku nebo v origo dírách v nárazníku). Popřípadě foto z vrchu, aby bylo vidět zaoblení podložky. Mě konce podložky odstávájí od nárazníku a to je zřejmě ten problém falešného pípání.

Dík všem za připomínky

U nás v servisu to přesně tak dělají..kvůli senzorům značky vpředu šroubují bez podložky (prý si to s podložkami opravdu nerozumí). Já ji mám taky šroubovanou,i když senzory nemám..můžu nafotit..

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí prednú podložku miesto priskrutkovať k nárazníku samorezkami tesne v rohoch, aby kopírovala zakrivenie nárazníka a je po preoblémoch.

Když už vrtám do nárazníku neorigo díry,tak proč kvůli podložce na značku..to už rovnou přidělám značku bez rámečku..navíc pak mi ji ani nikdo nevycvakne a je i daleko těžší ji někde ztratit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
To je síce pravda, ale u nás na rozdiel od ČR nesmie byť značka priskrutkovaná, aby ju mohol policajt zabaviť a taktiež sa do značky nesmie robiť diera (naše diery nemajú vôbec). Ale proti strateniu sa to dá ošetriť zospodu obojstrannou samolepiacou páskou.

U nás taky nemají žádné připravené díry..vyhláška o přidělání pouze praví, že musí být k vozidlu přidělaná tak, aby za běžného silničního provozu nemohlo dojít k její ztrátě..takže šrouby nezakazuje,jen jsou daná pravidla, žádné vrtání do znaků a žádné zkreslování jednotlivých znaků..

A v předu to podlě mně vypadá o dost líp bez rámečku..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
To je síce pravda, ale u nás na rozdiel od ČR nesmie byť značka priskrutkovaná, aby ju mohol policajt zabaviť a taktiež sa do značky nesmie robiť diera (naše diery nemajú vôbec). Ale proti strateniu sa to dá ošetriť zospodu obojstrannou samolepiacou páskou.

No a co mám teda dělat, když nesmím vrtat do značky a rámeček brání čínnosti parkovacích senzorů?? Napadá mě jedině sehnat nějaký tenký rámeček, ale nevím, jestli se něco dělá. Celkem by mě zajímalo vyjádření Škodovky, kdyby se na ni někdo obrátil s dotazem :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...