Přejít na obsah
Zobrazit v aplikaci

Lepší způsob procházení. Dozvědět se více.

ŠKODA Forum - SKODAHOME.cz

Celoobrazovková aplikace na vaší domovské obrazovce s push notifikacemi, odznaky a další.

Pro instalaci této aplikace na iOS a iPadOS
  1. Klepněte na ikonu Sdílet v Safari
  2. Posuňte menu a klepněte na Přidat na plochu.
  3. Klepněte na Přidat v pravém horním rohu.
Pro instalaci této aplikace na Android
  1. Klepněte na tři tečky (⋮) v pravém horním rohu prohlížeče.
  2. Klepněte na Přidat na plochu nebo Nainstalovat aplikaci.
  3. Potvrďte klepnutím na Nainstalovat.

Doporučené odpovědi

Publikováno

Chtěl bych získat pár rad a tipů, který alarm je lepší. Jetli GSM nebo GPS? Máte s těmito alarmy osobní zkušenosti, co se týče třeba nepříjemné krádeže a následného vyhledávání? Který z těchto alarmů je na vyhledání přešnější popřípadě jak moc jsou oba druhy přesné a spolehlivé? Zvažuju do čeho jít, ale zkušenosti mluví za vše, tak se Vás tady snad najde dost se zkušenostma. Předem dík.

jak jsem ti už psal

GSM ve městě až 400m mimo,mimo město jde o KM, zpoždění lokalizační SMS až minutu (za pohybu auta vcelku špatný)

  • Autor

Vím a tvoje info beru, ale víc lidí, víc zkušeností, víc názorů. Třeba má někdo lepší osobní zkušenosti, ale taky třeba horší. Díky tomu, že jsi mi řekl zkušenost, tak chci znát víc názorů. Já měl o GSM alarmu tupé mínění. Ale jinak zatím dík.

Ja ted vyvijim GSM + GPS pager jako modul v podstate pro jakykoliv alarm, ktery ma vystup 12V na sirenu. Zaroven to umi ovladat dva vystupy pres rele.

Komunikuje to pres SMS.

GSM - presnost ve meste chvilemi klidne i 2.5 km :( takze temer nepouzitelne.

GPS - 5-10 metru, akorat to nefunguje v podzemnich garazich (GSM obcas taky ne)

  • Autor

Takže jat to tak zatím vypadá, tak GSM určitě nebrat. GPS se jeví jako dobrý? Jak teda bude fungovat ten tvůj modul? Bude to GPS a bude to posílat sms v případě vloupání, naložení na vlek atd? Nebo jak to mám chápat?

no bylo by super kdyby GPS určilo polohu a poslalo to SMS - nebospíš volalo souřadnice protože než dojde SMS auto je o 2km jinde :(

spínání podle mě není problém - většina šidel á uzemnovací kontakt takže jde jakékoliv čidlo napojit na spínaní

  • Autor

No, sms si myslím, že jde docela rychle. Ale ikdyby kilometr, tak je to docela velký okruh na hledání. Tak asi nějaké dobré zabezpečení není kromě Sherlogu atp.

  • Autor

A tu druhou větu o čidlech a spínání jsem nepochopil. Jak to myslíš?

je to nastavitelne. Uz to mam prakticky hotove.

Pri spusteni alarmu, to posila SMS.

napr. ted to mam nastaveny , ze po 1 minute.

Posila to: zemepisnou delku , sirku, nadmorskou vysku, smer pohybu, rychlost. (pak jeste teplotu ve vozidle a napeti na akumulatoru :D )

taky to umiz ovladat dva vystupy pres rele (napr da se sepnout pridavna sirena, nebo odpojit privod paliva , atd.)

Pri alarmu to umi i zavolat na definovane cislo a spustit odposlech interieru

na to aby ti to volalo stačí nastavit číslo na telefonu a pak mít nějaké čidlo (náklon, ultrazvuk) a tím to sepneš a už to volá

  • Autor

Tak v tom mám dobrý hokej. Teď nevím z čeho si vybrat. Po minitě to je dlouho. No nevím, ještě musím chvíli počkat.

muze to posilat sms klidne kazdych 5 sekund, ale kdo to bude platit :) Je to nastavitelny.

GPS presnost velmi dobra. Ukaze konkrektnu ulicu na ktorej auto stoji. Da sa blokovat motor, nastavit max. rychlost, mikrofon v aute, zaslat polohu....a vela dalsich funkcii. Samozrejme akekolvek zmeny v aute to hlasi ces SMS. Tak ako sa to aj cele ovlada cez SMS. Pri odpojeni akumulatoru to hlasi pokles prudu a GPS polohu auta. Pri spusteni sireny auto odosle sms-ku a centrala vola na uvedene tel. cislo "poplach z auta". Je to potrebne potvrdit cez telefon, inak stale zvoni. Zatial nebol medzi spustenim alarmu a dorucenim sms dlhsi cas ako 15 sekund. V pripade aktivacie airbagov system automaticky vola centralu. V pripade ziadnej odpovede je na miesto nehody vyslana pomoc. Auto pri havarii aj odosle suradnice... Dalej dojazd okien pri zamykani auta, periodicke testy, ktore sa daju nastavit /auto hlasi svoj stav-polohu, napatie/ a vela dalsich blbosti, je k tomu hotova knizka..... Je to dobra vec, jedine co neni dobre je cca. 35 000 Sk.....

Kdo je elektrikar a pracuje na nejake verzi GSM/GPS alarmu,mohou mu pomoci stranky www.flajzar.cz Je tam spoustu zajimavych veci.

  • Autor

No, to je ta cena. Je to třeba 28 000kč, ale je to mazec. Jenže člověk má větší jistotu, že to auto po odcizení někdo najde. Ten kdo do svoji krasotinky nacpe hromadu dalších peněz chce mít takový nějaký svůj klid, že má auto trošku v bezpečí. Ale to asi sneska nejde, co? A za ty prachy. No nevím co z toho bude.

nejlepsi varianta by byla s vestavenym paralyzerem - na pozadani sms dostane borec 220000Volt do kouli a je ihned omraceny. nasledne zamknout auto, vytahnout skla a zavolat policii. Jen se to nesmi posrat :D

  • Autor

No, to teda nesmí, ale co když se to po.ere? Tak se po.ere nejen te lol n alarm, ale asi i já.

Připojte se k diskuzi

Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.

Host
Odpovědět na toto téma...

Podobný obsah

Aktivovat mobilní záhlaví

Chrome pro Android
  1. Klepněte na ikonu zámku vedle adresního řádku.
  2. Klepněte na Povolení → Oznámení.
  3. Upravte své preference.
Chrome pro desktop
  1. Klikněte na ikonu zámku v adresním řádku.
  2. Vyberte Nastavení webu.
  3. Najděte Oznámení a upravte své preference.