Přejít na obsah

Hlášení DN po 1.1. 2009


foromen

Doporučené příspěvky

Jj, to je trochu zmatek. Nabízejí se dvě varianty

- Podle mě by dávalo smysl vyplnit dva formuláře - na prvním nakresilit situaci a zapsat dvě auta s řidiči a na druhý papír jenom zapsat řidiče jako vozidlo C.

- Ale taky je možnost, že spolu vyplní formulář ti dva, že ten vzadu narazil do toho za tebou a ty pak s tím za tebou sepíšeš, že on narazil do tebe a dopíše se tam, že to bylo následkem toho, že do něho narazil ten za ním.

Jde o to, že povinnou formu ten formulář nemá, takže teoreticky by šel vytvořit formulář ještě s polem pro řidiče C, stejně tak jako by tam logicky mělo stačit dopsat, že třetí vozidlo je popsané na druhém formuláři a podepíšete se pod oba všichni tři, jakože s tím souhlasíte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nečetl jsem to celé, takže doufám, že neřeknu něco, co už tu je. Tohle hlášení už od loňská používám a stalo se mi, že mě i po jeho doložení pojišťovna otravovala s vysvětlením, jak to celý bylo. To všechno po asi půl roce, když už jsem originál neměl a situaci zapomněl. Takže SKLADOVAT!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem včera naneštěstí vyplňoval, měl jsem u sebe dva výtisky, opravdu by to chtělo ten propisovací jeden, protože jsme strávili jenom vyplněním dvou formulářů přes půl hodiny, fakt mazec ...

To, že jsem nedal přednost zprava bylo jednoznačné, takže jsem neprotestoval, sepsalo se, nahlášení na infolinku pojišťovny viníka, řeknete z jaké pojistky budete platit (povinné/havarijko), řeknete co se kde stalo plus nějak ty údaje o vás a o tom druhým, dostanete číslo škodné události a poškozený to řeší s vaší pojišťovnou ... Vy už se o nic nestaráte a záznam si mám jakože nechat u sebe pro případ nějakých nejasností ...

Jinak škoda na "jednom"vozidle do 100000, takže na obou klidně 80000 a 70000 a nevolá se, i když víte jak ... to jen pro upřesnění ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...