Přejít na obsah

Hlášení DN po 1.1. 2009


foromen

Doporučené příspěvky

Kde se na tom zaznamu o nehode vyplni kdo je vinik a kdo poskozeny??? Bud jsem slepej, nebo to tam neni....

První je vždycky viník, druhý poškozenej. Spíš by mě zajímalo, jak se to bude řešit v případě nehody třech a více aut. Asi se na to budu muset poptat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak říkáš, měnit kolo bez vesty je o hubu, tak proto má ve dveřích své místo :palec2:

samozřejmě pravda, ale to není vše, jsem už pár maníků viděl ve vestě tančit okolo auta, ale na tak blbým místě, že pokud by tam někdo letěl, tak by jim ani ta vesta nepomohla, skoro vždy byl někde poblíž vjezd na pole nebo širší krajnice či alespoň odbočka na vedlejší,

takže vesta a trojúhelník :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem dneska na pojišťovně pro ten formulář a dostal jsem jen kopii toho formuláře, protože originál formulář je momentálně velmi nedostatkový zboží. Rovnou jsem se zeptal, jak je to s tím vypisováním. Ten formulář má 3 propisovací strany, ale první je v češtině, druhá v angličtině a třetí v němčině nebo nějaké takové jazyky tam jsou. Z toho vyplývá, že nám z toho origo formuláře zůstane jen první strana a ta se posílá na pojišťovnu (aspoň tak jsem to pochopil)... :)

PS: to co jsem psal dřív o tom origo formuláři je teda blbost, kterou jsem se dočetl v novinách... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samozřejmě pravda, ale to není vše, jsem už pár maníků viděl ve vestě tančit okolo auta, ale na tak blbým místě, že pokud by tam někdo letěl, tak by jim ani ta vesta nepomohla, skoro vždy byl někde poblíž vjezd na pole nebo širší krajnice či alespoň odbočka na vedlejší,

takže vesta a trojúhelník :palec2:

Snad každej rozumnej člověk se snaží dát auto někde bokem (v rámci možností), kde mu nehrozí velké nebezpečí, ale jsou i tací, kteří jsou schopni nechat auto uprostřed cesty ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když si ty papíry pozorně přeštete, tak tam je napsáno, že podpisem se ¨k zavinění nikdo nepřiznává, tak nějak to tam je napsáno.. Formulář je jen pro záznam události a o vině rozhoduje pojišťovna.

Já jsem ten papír ještě nečetl, byla to jen moje domněnka ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je to docela blbuvzdorné. Platí papír podepsaný oběma účastníky. Pokud vám někdo podepíše laestro a pak si to rozmyslí, tak smolík, co ovšem udělat může je udělat si vlastní papír, pojišťovna tak dostane papíry dva (pochopitelně, že ten jeho musí být taktéž vámi podepsaný).

Pojišťovna bude rozhodovat na základě toho, co přiložíte - takže třeba svědecká účast někoho, koho zmíníte s iniciálama, fotky, co já vím co ještě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš to tam napsané.

Na místě nehody

1. Použijte jen jednu sadu formulářů pro 2 zúčastněná vozidla (dvě sady pro 3 zúčastněná vozidla

atd.).

No dobrá - a ja teda budu mít papír pouze z "nehody" mezi mým vozidlem a tim co boural do mě - ale o vinikovi v něm vubec nic napsane - neni to divne

jsem z toho volaky zmateny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teoreticky je to jednoduché, protože popis nehody a situace definuje viníka docela jednoznačně (což pak definitivně rozsoudí někdo v kanclu) a na tom se oba shodnou podpisy (nebo rozdílnou verzí, ovšemže taktéž obouma podepsanou). By bylo fajn, kdyby tu někdo napsal zkušenost, jak to probíhá přesně, aby sme měli jasno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3. Pokud při nehodě dojde ke škodě (v jakékoli výši) na majetku třetí osoby (např. k poškození zaparkovaného vozidla, přilehlé nemovitosti apod.); policie se však nebude volat v případě, kdy půjde o škodu na vozidle, které sice je v majetku třetí osoby (např. leasingové společnosti, zaměstnavatele, ale třeba i někoho z rodiny), ale jeho řidič měl na nehodě účast.

Jde o to, že zúčastněné osoby musí sepsat ono hlášení. Když nabouráte auto na parkovišti, tak pokud tam nebude majitel vozu, tak asi stěží s váma protokol sepíše. Ale myslím, že pokud řidiče seženete, vysvětlíte mu to a domluvíte se, že s váma protokol sepíše (třeba se napíše, že byl u nehody, stál třeba na chodníku) a podepíše, tak by se policie taktéž volat nemusela. Na druhou stranu, pokud už se scuknou tři auta, tak pokud do fakt nebudou nějaké plečky, tak už asi bude problém se dostat pod těch 100 litrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem měl loni tu jednu nehodu tak jsem zastavil na křižovatce a stal jsem na brzdě. Za mnou auto zastavilo ale šofer nestal na brzdě. Najdnou se přiřilo dalši auto, ktere to nedobrzdilo a tuklo do toho za mnou - ten se posunul a sejmnul i mně.

Ja měl pouze praskly naraznik, ten za mnou praskly předni a zadni naraznik + rozbite jedno světlo, třeti měl rozmlaceny předni naraznik blinkr a tod vše - celkova škoda do 50000,-

Furt teda nechapu kdo skym vypiše jaky papir - sem asi fakt blbej, to jinak neni možne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...