Přejít na obsah
Zobrazit v aplikaci

Lepší způsob procházení. Dozvědět se více.

ŠKODA Forum - SKODAHOME.cz

Celoobrazovková aplikace na vaší domovské obrazovce s push notifikacemi, odznaky a další.

Pro instalaci této aplikace na iOS a iPadOS
  1. Klepněte na ikonu Sdílet v Safari
  2. Posuňte menu a klepněte na Přidat na plochu.
  3. Klepněte na Přidat v pravém horním rohu.
Pro instalaci této aplikace na Android
  1. Klepněte na tři tečky (⋮) v pravém horním rohu prohlížeče.
  2. Klepněte na Přidat na plochu nebo Nainstalovat aplikaci.
  3. Potvrďte klepnutím na Nainstalovat.

Doporučené odpovědi

Publikováno

Dnes sem jel, dojel sem do vesnice, zpomalil na 50 a zapl tempomat. Zarazen byl 4. rychlostni stupen (toci to neco pres 2100 ot.m. - jen takova udrzovacka, hlavne ze to nezere), bylo to mirne z kopce, takze RJ brzdila motorem ale najednou koukam auto zacalo desne skubat a otacky kolisat v rozpeti cca 200 ot. min., vyslapl sem spojku a podradil na 3 ku a cajk, jedu a hodil sem si ve 100km pri 5ce tempomat a zase, vyslapnuti spojky a jede se ok. Doma sem to skubl na VAG, vypis zavad a nic. Motor ma vykon, nezere vic nez driv- nic. Kdyz sem jel byl zahratej na provozku, tempomat dodelavka cca pred rokem v autoriz. servisu skoda a slapal az doted bez problemu. Co s tim?

Dnes sem jel, dojel sem do vesnice, zpomalil na 50 a zapl tempomat. Zarazen byl 4. rychlostni stupen (toci to neco pres 2100 ot.m. - jen takova udrzovacka, hlavne ze to nezere), bylo to mirne z kopce, takze RJ brzdila motorem ale najednou koukam auto zacalo desne skubat a otacky kolisat v rozpeti cca 200 ot. min., vyslapl sem spojku a podradil na 3 ku a cajk, jedu a hodil sem si ve 100km pri 5ce tempomat a zase, vyslapnuti spojky a jede se ok. Doma sem to skubl na VAG, vypis zavad a nic. Motor ma vykon, nezere vic nez driv- nic. Kdyz sem jel byl zahratej na provozku, tempomat dodelavka cca pred rokem v autoriz. servisu skoda a slapal az doted bez problemu. Co s tim?

To je divný,jestli ti to dělá jenom z mírnýho kopce,tak si myslím že je to normální a nikdy jsi si toho nevšiml,taky jsem to občas zpozoroval,že to jakoby přidává a ubírá,jenom je to prostě taková blbá rychlost a ŘJ neví jestli přidat nebo ubrat.

  • Autor

jo to je normalni ze neudrzi presne, ono z kopce pri 50 na 4ku to dost dobre brzdit motorem ani nejde, ale proste to skubani celyho auta bylo jako kdyby nekdo dupal na spojku bych to tak prirovnal. vubec netusim cim to mohlo byt. Jinak sem zapomel Fabia 1,4MPi 50kW 2002

len strielam, palivovy filter? to by nemuselo hodit zavadu do vagu.

  • Autor

ale to je divny ze to dela jen s tempomatem ne?! kdyz udrzuju rychlost normal nohou tak jede ok

Víš,někde jsem četl,že se moc nedoporučuje tempomat do vozidel se slabším výkonem,tak jestli ti to dělá jenom při tempomatu,tak to možná bude ono,prostě je to slabší motor a ŘJ motoru se to snaží dohnat a přidá víc,než by bylo potřeba a následně ubere,asi bych si s tím nelámal hlavu,hlavně že jinak je vše O.K a jezdí ti to v pohodě.

Ja mám 44kw a jazdí to s tempomatom v pohode.Akú máš páčku origo alebo čina? Mohla by to robiť aj RJ motoru.

  • Autor

Packa origo. Predtim slapal jak hodinky a od te doby se to zatim neopakovalo, budu doufat ze to bylo erupcema na slunci :D

  • 2 týdny později...

Zdravím. Mám naprosto stejný problém již více jak rok. Cukání motoru se objevuje jak při jízdě s tempomatem, tak bez něj a pouze při cca 2000 ot./min. Vag žádné chyby nehlásí a všechny měřené hodnoty odpovídají požadovaným rozsahům.

Začalo se to objevovat po výměně svíček. Po cca 5 tisicích kilometrech se to zhoršilo do takové míry, že se s tím nedalo jezdit. Vyměnil jsem znovu svíčky, tentokrát jsem namontoval alternativní Brisky a zásadně se to zlepšilo, ale úplně nezmizelo (mám podezření na zapalovací lištu, ale nemám možnost si ji s někým na zkoušku prohodit). V současnosti se problém občas objeví, v tom případě měním jízdní režim (přeřadit, ubrat/přidat plyn).

Tuto "záhadu" jsem se již snažil zde na fóru řešit, ale bohužel bez výsledku.

No ja myslím,že ak by to bola lišta tak by VAG zapísal aspoň sporadickú chybu.

  • Autor

Tak to je gol, ja to mam mesic cca po 60 000km prohlidce kde se menily svicky (ale origo skoda servis). Zkusim je reklamovat-uvidim jak pochodim

Připojte se k diskuzi

Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.

Host
Odpovědět na toto téma...

Aktivovat mobilní záhlaví

Chrome pro Android
  1. Klepněte na ikonu zámku vedle adresního řádku.
  2. Klepněte na Povolení → Oznámení.
  3. Upravte své preference.
Chrome pro desktop
  1. Klikněte na ikonu zámku v adresním řádku.
  2. Vyberte Nastavení webu.
  3. Najděte Oznámení a upravte své preference.