Přejít na obsah

Symphony X ostatní aurotádia


Doporučené příspěvky

Ahoj,

chci se zeptat, jak je na tom rádio Symphony v OI s kvalitou příjmu signálu a celkovou reprodukcí hudby z CD. Tady v bazaru je na tohle rádio celkem dost nabídek a vzhledem k tomu, že se mi líbí, jak pasuje do interiéru, tak o něm celkem i uvažuju. V současné chvíli mám v autě rádio JVC, ale svou stříbrnou barvou se do černho interiéru moc nehodí a vadí mi, jak v noci strašně jasně září displej (jas bohužel nejde stáhnout). Kvalita zvuku taky enní nic moc extra, ale za to můžou i ty základní repra, i když jich je 8.

Takže sem s vašima zkušenostma, jak na tom tohle rádio vlastně je... :palec2:

Díky Řepík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...a není ti divné, že je tam právě tolik nabídek na toto rádio....?...některé rádia mají funkci "dimmer" a pokud se připojí na ISO konektor pozici č.6 tak po zapnutí světel se jas displeje stlumí.

V místě máš prodejny s autohifi Corner a Revilo a tam ti jistě doporučí model, který ti bude vyhovovat jak po stránce designu tak i funkčnosti ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fancarhifi: tak jasně, chápu, že Symphony určitě není výkřik moderní techniky, co ostatní rádia strčí do kapsy. Spíš mě opravdu zajímá, jak hraje, jestli je to opravdu taková tragédie, že ho každý prodává, nebo ne... :)

Jinak pokud bych chtěl investovat větší peníze do nového rádia, tak bych si určitě něco vybral sám, ani bych nemusel do Corneru (kde mi mjn montovali rádio do Fabky a byl jsem spokojenej).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

No mam Symphony + 6CD menic v OIRS. 8 repro seria. Ja som spokojny. Hra to uspokojivo. To radio mozno niekomu vypada hrozne, ale mne sa prave paci, ze presne pasuje do interieru. Tie strieborne a farebne ozruty by som si tam nikdy nenamontoval.

V hudbe sa nevyzivam, ale rad ju pocuvam. To je samozrejme. Pokial si neni radio maniak alebo uchyl na muziku tak by som do toho Symphony siel.

Nemam problem ani s prijmom signalu. Mne to autoradio vyhovuje.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mam Symphony + 6CD menic v OIRS. 8 repro seria. Ja som spokojny. Hra to uspokojivo. To radio mozno niekomu vypada hrozne, ale mne sa prave paci, ze presne pasuje do interieru. Tie strieborne a farebne ozruty by som si tam nikdy nenamontoval.

V hudbe sa nevyzivam, ale rad ju pocuvam. To je samozrejme. Pokial si neni radio maniak alebo uchyl na muziku tak by som do toho Symphony siel.

Nemam problem ani s prijmom signalu. Mne to autoradio vyhovuje.....

moje řeč :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Octávce mam taky symphony + changer 6cd a sem dost spokojenej... Dobrá hudba není jenom o rádiu, jak si hodně lidí myslí! Je to hlavně o dobrej reprákách... Já mám teda ty dva zadní odpojený a mám nové repro v zadním platu a hraje to fakt skvěle... Dobrý basy, dobrý vejšky, dobrý středy... prostě naprostá spokojenost!!! :palec2:

viz: http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=60359

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radio Symphony je na tom s příjmem průměrně /existují určitě lepší - někdy mi přijde, že cokoli je lepší/. Kvalita reprodukce je hodně závislá na ostatních komponentách :) Takže dobře navržené ozvučení /tím NEmám na mysli á 40kg tlumení na předních dveřích/ podpořené zesilovačem, případně DSP bude hrát CDčka docela slušně :) Otázkou je, proč při ceně celé aparatury tam nechávat takový "sr(....)č"... Takže ve zkratce - hraje blbě, dá se to poslouchat a já ho tam mám čistě proto, že se mi líbí v interiéru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Octávce mam taky symphony + changer 6cd a sem dost spokojenej... Dobrá hudba není jenom o rádiu, jak si hodně lidí myslí! Je to hlavně o dobrej reprákách... Já mám teda ty dva zadní odpojený a mám nové repro v zadním platu a hraje to fakt skvěle... Dobrý basy, dobrý vejšky, dobrý středy... prostě naprostá spokojenost!!! :palec2:

viz: http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=60359

...tak to s tebou nesouhlasím...když na tvoje rádio pověsíš kompa za cca 20tis. ....bude to přád o ničem...ale připoj na OEM repro rádio za 5tis. a jsi úplně jinde.

Ale je to hlavně o tom, že každý máme jiný nároky a kvalitu zvuku posuzujeme velmi neobjektivně protože co se líbí jednomu se nemusí líbit druhému.

Já jen přijel s autem domů...Symphony šlo hned ven bez ohledu, že si ho škodovka nechala královsky zaplatit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...tak to s tebou nesouhlasím...když na tvoje rádio pověsíš kompa za cca 20tis. ....bude to přád o ničem...ale připoj na OEM repro rádio za 5tis. a jsi úplně jinde.

Ale je to hlavně o tom, že každý máme jiný nároky a kvalitu zvuku posuzujeme velmi neobjektivně protože co se líbí jednomu se nemusí líbit druhému.

Já jen přijel s autem domů...Symphony šlo hned ven bez ohledu, že si ho škodovka nechala královsky zaplatit.

No tak taky si myslim, že záleží, kolik do tý celý muziky chceš vrazit, víš? Pokud se chceš vejít do nějakejch 8-10tis, tak si myslim, že je celkem zbytečný vyměňovat rádio... podle mě je lepší zainvestovat do kvalitního repro...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...ale to je zase to stejné..kvalitní repro na Symphony je plýtváním peněz...to rádio zkrátka na to nemá a to myslím vážně...

Vše je to otázka priorit, když chceš mít v autě hudební studio, musíš jít do něčeho jiného. Já měl v autě pioneera za necelých 5t.,

ale vypadal tam jak opar na držce, centimetr čouhal ven, lesklý povrch, tak jsem si sehnal Symphony s mp3, a sedí tam jak prdel na kakáči.

Zvlášť pokud pod nim mám klimatronik, tak ten panel vypadá ůplně jinak. Signál drží velice slušně, snad i líp jak pioneer a hudebně to taky

není žádná sra..a, jak tu někdo psal. A když večer stáhneš podsvícení budíku, stáhne se i displej rádia a nesvítí tam jak halogen u některých

rádií. Čili není to sice žádná bomba, ale designově k ostatnímu lepší není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no. kámoš měl Symphony a origo repra. byl to děs. já mám vytlumeno, kompa a basák přes zesík a rádio od blaupunktu (který doufám brzo poletí. celý to vyšlo na cca 15 tis. a rozdíl je naprosto propastnej. a v dnešní době je spousta rádií, co do toho aua docela hezky padnou... když sme dali stejný CD do mojeho a jeho auto tak se to nedalo vůbec srovnávat...

Editováno: , autor: Kubiik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no. kámoš měl Symphony a origo repra. byl to děs. já mám vytlumeno, kompa a basák přes zesík a rádio od blaupunktu (který doufám brzo poletí. celý to vyšlo na cca 15 tis. a rozdíl je naprosto propastnej. a v dnešní době je spousta rádií, co do toho aua docela hezky padnou... když sme dali stejný CD do mojeho a jeho auto tak se to nedalo vůbec srovnávat...

Přesně tak, každý má jiné priority a o to jde. Viděl jsem octávku i se stříbrným sencorem a fialovým panelem a mejitel byl taky spokojený :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda :) Nicméně tazatel se ptal:

1) Jak je na tom Symphony s kvalitou příjmu? Já odpovídám horší průměr /antení zesilovač mám v pořádku, nakódováno taky správně/

2) Jak je na tom Symphony s reprodukcí CD? Já odpovídám, že s originál reproduktory tragicky, s lepšími reproduktory a vytlumením průměrně.

:) Vše je otázkou peněz a priorit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda :) Nicméně tazatel se ptal:

1) Jak je na tom Symphony s kvalitou příjmu? Já odpovídám horší průměr /antení zesilovač mám v pořádku, nakódováno taky správně/

2) Jak je na tom Symphony s reprodukcí CD? Já odpovídám, že s originál reproduktory tragicky, s lepšími reproduktory a vytlumením průměrně.

:) Vše je otázkou peněz a priorit.

Jen k tomu tvému prvnímu bodu: montovali mi ho přímo v servise škoda a anténí zesilovač, který byl z prvního rádia vyndali,protože

symphony má něco už v sobě a další zesilovač příjem zhoršuje, a já jezdím všude možně i do hor a stanice drží o.k., jen když zeslábne signál, naladí se jiná frekvence stanice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...toto je jistě otázka ne až tak priorit jako vkusu a nároku na zvuk.Nesnažte se mě ale přesvědčit o kvalitách koncernových rádií...a to včetně NAVI....

...k tomu osvětlení...jsou i rádia u kterých je možné podsvícení zcela vypnout a to se aktivuje jen po zvolení někjteré funkce.Takže toto je lichý argument.

http://www.skywolker.wz.cz/interier_exter/...lubka%20247.jpg

....nemyslím si, že třeba toto rádio zásadně narušuje interiér svým designem.Jediný co já osobně bych nevydýchal je trčící fleshka z rádia, ale i toto někomu nevadí.

Ale jak lukash napsal....řeč je tady o zvuku jak tuneru tak i CD a v tomto je Symphony opravdu pozadu ať se to někomu líbí nebo ne... ;)

Editováno: , autor: fancarhifi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup si tam Symphony za par supov a radsej 15 - 20 tisic korun natlac pod kapotu, alebo do brz, alebo si kup nejaky dobry podvozok, alebo pekne kolecka..... alebo chod s priatelkou na dovolenku....

Asi tak je to s muzikou a prioritami. V zivote by som do muziky nedal nic okrem oprav. Isiel by som cestou vykonu atd. a preto mi Symphony staci. :smich::smich::smich: No co? Uz mas jasno? :feve: Je to cisto len na tebe... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen k tomu tvému prvnímu bodu: montovali mi ho přímo v servise škoda a anténí zesilovač, který byl z prvního rádia vyndali,protože

symphony má něco už v sobě a další zesilovač příjem zhoršuje, a já jezdím všude možně i do hor a stanice drží o.k., jen když zeslábne signál, naladí se jiná frekvence stanice.

Dovolím si reagovat - to že někdo něco montuje ve škoda servise, je ve většině případů spíše na závadu /ale vyjímky potvrzují pravidlo/. Takže ve zkratce, originální anténa Škoda Auto, má v sobě zabudovaný zesilovač. Tento je v případě originálního radia napájen přímo z něho. Pokud se místo "seriového" radia použije jiné, je třeba vyřešit napájení právě zmiňovaného zesilovače, říká se tomu "fantómový adaptér", jinak je příjem na prd. Netuším proč bys měl mít za sebou několik zesilovačů /nevylučuji, možné to je/, ale spíš na tebe byl někdo chytrý ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Díky všem za reakce, ani jsem nečekal, že na můj dotaz bude tolik reakcí a to i docela vášnivých... :palec2:

Hudbu mám sice rád, ale nepotřebuji mít v autě hudební studio a naprosto dokonalou muziku. Jde mi pouze o to, zda si případnou výměnou rádia za Symphony nepohorším tak, že by se rádio/CD nedalo poslouchat vůbec. Předchozí majitel nechal v Octě s černým interiérem stříbrný rádio s modrým podsvětlením, což je hrůza a zvláště v noci modré podsvětlení strašně ruší. A když vidím v tátově Octě Symphony s Climatronikem pod sebou, je to prostě super pohled, jak to tam sedí...

Mám vzhledem k očekávanému narození dítěte jiné priority, než dávat nějakou horentní sumu do auta, resp. do audia v autě (do auta samozřejmě investuji tak, aby bylo v technickém pořádku, nové rozvody a přední kotouče s deskama už čekají doma na výměnu).

Takže suma sumárum - pokud někde seženu/nebo mi někdo nabídne, Symphony za fakt dobrou cenu, vezmu si ho. Kdyby bylo o tolik horší, jak současné rádio, tak ho prostě zase vyměním a bude.

Řepík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...