Přejít na obsah

Co utáhne HTPčko - rozměr pneu


Milos

Doporučené příspěvky

Vzhledem k tomu, že na těch 17" budeš mít pořád stejnou šířku běhounu (205) a nižší profilový číslo (40 proti dosavadním 45), nemělo by se to nijak krom vzhledu lišit. Asi to bude mít o maličko menší valivý odpor, protože pneu s nižším bokem musíš fučet na vyšší tlak - jenže daleko větší vliv na ty jízdní odpory bude mít značka a typ té gumy včetně směsi, druhu a hloubky dezénu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

jo to HTP zere tak z kopca s vetrem v zadech. a jak to musi byt zdechle ani nemluve. rikam,ze mam doma 47kw kratkou takze vim. navic soused ma kombika dvojkovou s gumama 195 a pod 7 litru se taky nedostane to musi byt rovinka  a lechtat plyn pak jede chvilkove za  5,5 ,ale v takove situaci zere tdi 3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sem zkousel rozdil ve spotrebe zimnich kol 185 a letnich 165 tak TDI to moc nepozna. je to zkreslene i teplotou,ktera se zvysuje. Vcera sem jel za 4,1 na zimnich sem sem  mel 4,2-4,8. jede to stejne a hlavne se zacal pri urcite rychlosti kolem 60 klepat volant,takze resim jine kola vyvazovat vzroek 2,5 mm asi nema moc cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zhanim lite kola na moje TDI sehnal sem kola sice nic moc,ale puvodme z octavie problem je,ze tam jsou gumy 195 65 r15 ja potrebuju vysku 50. narvu je tam? doma mam  jine kola s temato gumama. cena kol je jen 3 tis borec ma pneuservis tka mi nabizi i pneu co tma patri se vzorkem jen o   necely milimetr vic,ale uz o litr draz coz je nabidka neadekvatni vzhledem k tomu,ze prezuti stoji u nas 300 kc plus zavazi a guma s nizsi vyskou je taky levnejsi aspon é 150 kc na nove gume.

pripadne poradte kam se podivat krom bazosu na inzeraty litaku jsem omezen zlinskym krajem posta za kola je jak vime  nezkousnutelna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

kdybych chtěl dávat na mojí 40kw 16" kola, jak by to bylo výkonově.. nebyla by fabča línější a co spotřeba?
a případně co za rozměry vybrat? v TP mám max 15" 

6J X 15 ET43; 195/60 R15 82T (NELZE S ŘETĚZI)

6J X 15 ET43; 185/55 R15 81T
 

jaký teda 16"?   6x16 , 6,5x16 , 7x16  nevim co by se tam vešlo (případně jaký ET k jednotlivejm rozměrům)
a pokud by někdo věděl rozměr šestnáctek a k tomu ET, tak i jaký k tomu vybrat rozměrově pneu?
pokud při prodeji vystavi typovej list ke kolum, tak stačí dojit na urad to zapsat? zapisou jakýkoliv vyberu, nebo jenom určitý 16? aby to pak šlo zapsat

nebo se na to vykašlat a dát tam 15"

díkes :)
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívej se na to asi takhle - abys nemusel přenastavovat konstantu tachometru kvůli většímu průměru kol, musíš mít u všech rozměrů přibližně stejnej celkovej průměr kola - tudíž když dáš místo 14" ráfků větší 15" nebo dokonce 16", musíš použít pneu s nižším profilem, aby ses "vešel" do rozměru. Proto máš u 14" kol gumu s profilem 70 a u 15" profil 60 nebo 55 (ten údaj říká, kolik % šířky běhounu = vzorkovaný části gumy je vejška jejího boku). Čím je profil vyšší, tím je i pružnější a "měkčí" = líp primárně odpružuje malý nerovnosti na silnici. Když si představíš ráfek 16", musel bys dát gumu s profilem například 205/45 nebo dokonce 205/40 a ta by tím pádem byla strašně nízká a musely by bejt tvrdá jak cyp = jel bys jako na žebřiňáku, drncal bys i na kamenech velkejch jen jako hrášek. Ale měl bys parádu... Stojí to za to, že budeš muset během jízdy mít v hubě hokejistickej chránič kusadel, aby sis je nevylámal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vycházím z tohoto:

 

kdybych chtěl dávat na mojí 40kw 16" kola, jak by to bylo výkonově.. nebyla by fabča línější a co spotřeba?
a případně co za rozměry vybrat? v TP mám max 15" 

6J X 15 ET43; 195/60 R15 82T (NELZE S ŘETĚZI)

6J X 15 ET43; 185/55 R15 81T
 

.....

Já fábuli nemám, pro Rooma mám na 15" ráfky profil 55% jak u šířky 185, tak u 195mm. Proč neporadíš ty sám, když to víš líp?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechapu jak muze byt na fabii HTP vyssi kolo nez na TDI muzu srovnat mam doma oba TP.

jinakpokdu tma das kola optimalne 185 asi to nepoznas o vic jak 2 deci na spotrebe a vyon bude zalezet na znacce a valivem odporu,ale uricte bych nedaval  205 a nebo jak davaji silenci 215 na 1,2jky to je moc aj na 1,4 16v netos 1,2 6v:D . pak se nedivim,ze odchazi serva

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

R15 60  jo? ses troskus sekl 50 je v TP!

jo to máš pravdu, mám tam u 15" 195/50..  uťuknul jsem se v čísle, měl bych si po sobě líp číst když sem něco píšu :)

když jsem zkusmo koukal na pár kol tak na disk 6,5x16 5x100 ET38 doporučujou pneu 195/45 R16 - 205/45 R16 - 215/40 R16

s tím že bych použil ty 195/45 R16.. zbytek mi přijdou zbytečně široký

 

Ekkar:  ty 16 by teda byly příliš tvrdý? je lepší dát 15" ve prospěch pohodlí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám na 15" profil 195/55 a do 16" bych nešel kvůli právě malý poddajnosti boku, kterej se v primární funkci chová jako prvotní odpružení nejmenších nerovností. Žít v Německu nebo jinde, kde mají kvalitnější silnice, nebudu nad 16" váhat a budu spíš špekulovat jestli nekoupit 17", na český tankodromy jsou ale 15" s profilem 185/55 až 195/55 maximum co se dá vydržet bez chráničů kousavýho. Další problém hlavně pro tebe se 40kW trojhrnkovým šijacím strojkem pod kapotou by byl ve valivým odporu širších gum - jestli máš možnost, tak si půjč takový kola od někoho kdo je jezdí a zkus na nich auto spustit z mírnýho kopce poháněný jen gravitací - a pak to samý udělej za stejnejch podmínek na užších kolech, a porovnej jak daleko auto dojede na který šířce gum. A garantuju ti, že na těch širších to bude spíš míň než víc v porovnání s užšíma - prostě v kontaktu s asfaltem je větší plocha gumy a tření je sfiňa...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...