Přejít na obsah

Tažné na 01 4x4


Fire

Doporučené příspěvky

Ahoj pánové, mám možnost koupit tažné zařízení na své auto - oktávie 2001 COMBI 4x4. Jde o to, že toto tažné není úplně nové ( je sundané ze stejného vozu ) a rád bych ho namontoval na své auto + hlavně zlegalizoval, ať to mám v papírech apod... :palec2: .... jak na to přesně ? zajet s tímto tažným do škodovky ať mi ho namontují a dají potvrzení, že vše je oki ? děkuji moc... případně kontaky kdo to zlegalizuje uvítám ;):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to nemá cenu pokoušet, a lepší bude koupit nový včetně typového listu a je to...

Tady jsem našel nejlevnější bajonet včetně elektra http://www.vokoveshop.cz/cs/kategorie105284/detail56921.html

, jen nechápu toto: Maximální hmotnost tažného zařízení T-2,12t !!! To pak můžu tahat celkem 2,12 tuny ?

Celková hmotnost tažného zařízení-20,325kg !!! to tažný váží 20 kg ? :feve:

A druhé: http://www.e-taznezarizeni.cz/tazne-zarize...-98-~z1464.html

To je jen pro změnu na tahání max. 1600kg ?

Editováno: , autor: Fire
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to nemá cenu pokoušet, a lepší bude koupit nový včetně typového listu a je to...

Tady jsem našel nejlevnější bajonet včetně elektra http://www.vokoveshop.cz/cs/kategorie105284/detail56921.html

, jen nechápu toto: Maximální hmotnost tažného zařízení T-2,12t !!! To pak můžu tahat celkem 2,12 tuny ?

Celková hmotnost tažného zařízení-20,325kg !!! to tažný váží 20 kg ? :feve:

A druhé: http://www.e-taznezarizeni.cz/tazne-zarize...-98-~z1464.html

To je jen pro změnu na tahání max. 1600kg ?

Budu tedy kupovat nový, o tom žádná, ale jak mi kdo vysvětlí tedy toto ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není co vysvětlovat, stejně za Oktou nemůžeš tahat víc než 1500 nebo 1600 kg, podle toho co máš v techničáku. Takže tím se vůbec netrap. :) A tažné fakt váží cca 20 kg. Je mi divné, že se v techničáku po montáži neupravují informace i hmotnostech vozidla jako montáži třeba LPG.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta váha se neupravujr, protože uvedená hmotnost vozidla je v maximální výbavě, tzn, je větší, než je skutečná, pokud budeš mít OI Clasic a tu samou motorizaci v plné polní, tak rozdíl váhy je cca 180kg, ale v TP je váha stejná.

S tažným se počítá už z výroby, auto je na něj homologované, kdežto LPG je dostavba, s kterou výrobce vozidla nepočítá, tudíž po namontování je nutno udělat "přestavbu" na LPG a tím se mění i údaje v TP, váha, druh pohonu, vyjímky atd..

Editováno: , autor: rolbař
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

problém vzniká například u dovozu, některé starší vozy, konkrétně né VW group, ale např. Toyota dávala na typový list auta - štítek váhu dle výbavy. Tím vznikla nemilá situace, kdy na štítku byla váha xxx, ale na typovém listě od oficiálního dovozce byla váha pro max. výbavu yyy, tim pádem nesouhlasil typový list se štítkem auta a bylo o zábavu postaráno. Vesměs to platí pro všechny asiiské vozy do rv 2000 a celkem z toho není východisko, protože nově tisknuté typové listy jsou podle nových norem = váha pro max. výbavu dané motorizace, ale pokud si člověk nechá udělat nový typový štítek na auto včetně veškeré montáže v ofiko servisu, tak na něm bude stejnak ta samá váha jako an tom minulém, protože štítky jsou raženy zase podle databáze výrobce k danému VIN kódu.

to jen tak pro zajímavost, co dokáže udělat váha...

Editováno: , autor: rolbař
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

zdravim, zeptam se tady at nezakladam nove tema zbytecne...

na aute mam odnimatelne TZ zapsane v TP, ale nemam protikus s "kouli". na aute mam jen toto :(

post-57503-0-51113400-1293364614_thumb.j

post-57503-0-11963000-1293364645_thumb.j

potreboval bych idealne cislo dilu nebo link na eshop :) TZ by melo bejt origo (nasel jsem tam stitek skoda-auto...).

Dikes, paves

Editováno: , autor: paves
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...